Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym „Pszczoła w obiektywie”

Konkurs fotograficzny organizowany jest w ramach projektu pn. ,,W Powiecie Limanowskim pomagamy pszczołom”, który realizowany jest dzięki otrzymanej dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. ”Małopolska Pszczoła” 2020r.

Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 14.09.2020r. do 11.10.2020 r. Skierowany jest do mieszkańców powiatu limanowskiego i polega na wykonaniu fotografii (maksymalnie 3 zdjęcia) pszczoły/pszczół lub innych owadów zapylających. W regulaminie konkursu nie ma ograniczeń wiekowych w związku z tym zdjęcia nadsyłać mogą zarówno najmłodsi mieszkańcy powiatu, jak i starsi.

Czytaj więcej...

Stypendium naukowe Wójta Gminy

W piątek 11.09.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbyło się spotkanie uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce z Wójtem Gminy Mszana Dolna – Bolesławem Żabą. Najzdolniejsi uczniowie naszej społeczności szkolnej, otrzymali stypendia naukowe.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią Dyrektor uczniów oraz zaproszonego gościa. Potem nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu naszej szkoły. Wójt Gminy Mszana Dolna wręczył wyróżnionym uczniom stypendia, które udało im się zdobyć dzięki wysokim wynikom w nauce, udziałom w konkursach oraz wzorowemu zachowaniu.

Uczniowie otrzymali gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów i zapału do zdobywania wiedzy i umiejętności na kolejne lata ich edukacji.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Drodzy Czytelnicy!

Przed wizytą w Bibliotece szkolnej prosimy o zapoznanie się z nowymi procedurami dotyczącymi korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zasadami bezpieczeństwa oraz ze zmianami w organizacji pracy biblioteki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wszelkie informacje zamieszczone są w zakładce Biblioteka szkolna.

 

 

M. Knapczyk

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor, która w pięknych słowach przywitała wszystkich uczniów. Następnie uczniowie klasy V przedstawili przygotowaną przez siebie i przez wychowawcę krótką cześć artystyczną.

„Czekaliśmy na to spotkanie bardzo długo i cieszymy się że w końcu możemy wrócić do naszej szkoły, do naszych klas i nauczycieli, a przede wszystkim, że możemy w końcu spotkać się z wszystkimi twarzą w twarz, odkładając monitory komputerów i telefonów, które służyły nam w ostatnim czasie do nauki.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
29 stycznia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało
337 dni