Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. Od 8 września do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce można oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych.

Tradycyjnie Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbywają się trzy wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek. Te niepowtarzalne eksponaty łączą czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Przy każdej ławce jest umieszczony kod, który pozwala na pobranie bezpłatnego audiobooka. Wystawy odbywają się m.in. w Krakowie - Galeria Kazimierz. Zapraszamy do zwiedzania.

Czytaj więcej...

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym „Pszczoła w obiektywie”

Konkurs fotograficzny organizowany jest w ramach projektu pn. ,,W Powiecie Limanowskim pomagamy pszczołom”, który realizowany jest dzięki otrzymanej dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. ”Małopolska Pszczoła” 2020r.

Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 14.09.2020r. do 11.10.2020 r. Skierowany jest do mieszkańców powiatu limanowskiego i polega na wykonaniu fotografii (maksymalnie 3 zdjęcia) pszczoły/pszczół lub innych owadów zapylających. W regulaminie konkursu nie ma ograniczeń wiekowych w związku z tym zdjęcia nadsyłać mogą zarówno najmłodsi mieszkańcy powiatu, jak i starsi.

Czytaj więcej...

Stypendium naukowe Wójta Gminy

W piątek 11.09.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbyło się spotkanie uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce z Wójtem Gminy Mszana Dolna – Bolesławem Żabą. Najzdolniejsi uczniowie naszej społeczności szkolnej, otrzymali stypendia naukowe.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią Dyrektor uczniów oraz zaproszonego gościa. Potem nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu naszej szkoły. Wójt Gminy Mszana Dolna wręczył wyróżnionym uczniom stypendia, które udało im się zdobyć dzięki wysokim wynikom w nauce, udziałom w konkursach oraz wzorowemu zachowaniu.

Uczniowie otrzymali gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów i zapału do zdobywania wiedzy i umiejętności na kolejne lata ich edukacji.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Drodzy Czytelnicy!

Przed wizytą w Bibliotece szkolnej prosimy o zapoznanie się z nowymi procedurami dotyczącymi korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zasadami bezpieczeństwa oraz ze zmianami w organizacji pracy biblioteki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wszelkie informacje zamieszczone są w zakładce Biblioteka szkolna.

 

 

M. Knapczyk

Dzisiaj jest
Niedziela
16 maja 2021
Imieniny obchodzą
Andrzej, Honorat, Jan Nepomucen, Jędrzej, Szymon, Trzebomysł, Ubald, Wieńczysław, Wiktorian
Do końca roku zostało
230 dni