Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji jednego z ważniejszych świąt szkolnych Dnia Nauczyciela  chcemy podziękować Państwu za pracę na rzecz naszej społeczności szkolnej. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i troskę, jaką wkładacie w nauczanie i wychowanie uczniów, za Waszą twórczą inicjatywę i kreatywność, za to, że jesteście pełni ciekawych pomysłów i nowych wyzwań. Dziękujemy również pracownikom administracji i obsługi za sumienne wykonywanie obowiązków, otwartość na zmiany jakie przynosi każdy dzień naszej trudnej i odpowiedzialnej pracy, odpowiadamy bowiem za dzieci, które są najwyższą wartością dla rodziców, społeczeństwa i ojczyzny. Dziękujemy za wypełnianie wszystkich obowiązków nałożonych w czasie pandemii COVID - 19. To dzięki Wspólnej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa i bezpieczna. Życzymy dużo zdrowia oraz satysfakcji z dobrze wypełnionej misji.

 

  Dyrekcja, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej

 

 

 

 

Życzenia

Życzenia dla Pierwszoklasistów z okazji uroczystego Pasowania na uczniów

Życzymy Wam, Waszym Rodzicom i najbliższym, by zawsze towarzyszyło im uczucie radości i zadowolenia z osiąganych przez Was sukcesów, Wam życzymy poczucia dobrze spełnionego wobec siebie obowiązku, uczycie się bowiem dla siebie i tylko dla siebie, jesteście kowalami własnego losu. My nauczyciele i Wasi rodzice będziemy czynić starania, byście każdego dnia budowali swoją jedyną najwspanialszą drogę ku przyszłości, by była ona pełna sukcesów. Ojczyźnie naszej potrzeba mądrych, solidnych, uczciwych i pracowitych ludzi i na takich nam rośnijcie.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej

X ŚDTM w naszej szkole!

W dniu 2 X 2020 uczniowie wraz z nauczycielami matematyki, Panią Małgorzatą Dziedzic oraz Panią Grażyną Słowik, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie brały udział w przeprowadzonych w tym dniu zabawach oraz egzaminach z tabliczki mnożenia, które odbywały się na korytarzu i sali gimnastycznej. Uczniowie klas VII stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek, a także dorosłych podczas krótkich egzaminów. Pozytywnie ukończony egzamin zostawał nagrodzony legitymacją „Experta Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki w odpowiednim kolorze dostosowanym do kategorii wiekowej. W znakomitej zabawie wzięli udział uczniowie z klas II – VIII.

Czytaj więcej...

Pierwsze spotkanie z biblioteką

Dnia 23 września uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą p. M. Jędrysek po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać pomieszczenie biblioteki, specyfikę jej pracy oraz wypożyczyć swoje pierwsze książeczki z serii „100 bajek naszego dzieciństwa” – bogato ilustrowane baśnie, bajki i legendy. Prowadząca zaprosiła zgromadzonych gości na wędrówkę po krainie baśni. Na uczniów czekały zagadki do rozwiązania oraz zadania do wykonania. Emocji było wiele. Bibliotekarz szkolny zaprezentował uczniom różne rodzaje książek m.in. do kąpieli, z ukrytym zwierzątkiem, orgiami, wydające dźwięki oraz z zabawką mechaniczną. Na pamiątkę wizyty w bibliotece pierwszoklasiści otrzymali niezbędnik czytelnika – pamiątkowe zakładki. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
29 stycznia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało
337 dni