Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich pracowników oświaty.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Czesława Łabuz, która powitała uczniów i  pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wsłuchania się w przygotowany przez naszych uczniów program artystyczny.

Swoje talenty wokalne oraz aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy VI b, którzy przygotowani zostali przez Panią Małgorzatę Dziedzic. Uroczystość uświetnił również szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Kasinczańskie zbóje”, który prowadzi Pani Małgorzata Jędrysek.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji jednego z ważniejszych świąt szkolnych Dnia Nauczyciela  chcemy podziękować Państwu za pracę na rzecz naszej społeczności szkolnej. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i troskę, jaką wkładacie w nauczanie i wychowanie uczniów, za Waszą twórczą inicjatywę i kreatywność, za to, że jesteście pełni ciekawych pomysłów i nowych wyzwań. Dziękujemy również pracownikom administracji i obsługi za sumienne wykonywanie obowiązków, otwartość na zmiany jakie przynosi każdy dzień naszej trudnej i odpowiedzialnej pracy, odpowiadamy bowiem za dzieci, które są najwyższą wartością dla rodziców, społeczeństwa i ojczyzny. Dziękujemy za wypełnianie wszystkich obowiązków nałożonych w czasie pandemii COVID - 19. To dzięki Wspólnej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa i bezpieczna. Życzymy dużo zdrowia oraz satysfakcji z dobrze wypełnionej misji.

 

  Dyrekcja, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej

 

 

 

 

Życzenia

Życzenia dla Pierwszoklasistów z okazji uroczystego Pasowania na uczniów

Życzymy Wam, Waszym Rodzicom i najbliższym, by zawsze towarzyszyło im uczucie radości i zadowolenia z osiąganych przez Was sukcesów, Wam życzymy poczucia dobrze spełnionego wobec siebie obowiązku, uczycie się bowiem dla siebie i tylko dla siebie, jesteście kowalami własnego losu. My nauczyciele i Wasi rodzice będziemy czynić starania, byście każdego dnia budowali swoją jedyną najwspanialszą drogę ku przyszłości, by była ona pełna sukcesów. Ojczyźnie naszej potrzeba mądrych, solidnych, uczciwych i pracowitych ludzi i na takich nam rośnijcie.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej

X ŚDTM w naszej szkole!

W dniu 2 X 2020 uczniowie wraz z nauczycielami matematyki, Panią Małgorzatą Dziedzic oraz Panią Grażyną Słowik, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie brały udział w przeprowadzonych w tym dniu zabawach oraz egzaminach z tabliczki mnożenia, które odbywały się na korytarzu i sali gimnastycznej. Uczniowie klas VII stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek, a także dorosłych podczas krótkich egzaminów. Pozytywnie ukończony egzamin zostawał nagrodzony legitymacją „Experta Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki w odpowiednim kolorze dostosowanym do kategorii wiekowej. W znakomitej zabawie wzięli udział uczniowie z klas II – VIII.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
16 maja 2021
Imieniny obchodzą
Andrzej, Honorat, Jan Nepomucen, Jędrzej, Szymon, Trzebomysł, Ubald, Wieńczysław, Wiktorian
Do końca roku zostało
230 dni