Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przerwa na czytanie

 

Dnia 12 października 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie”. Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim już po raz piąty zorganizowała tę ogólnopolską kampanię czytelniczą. Mogły w niej wziąć udział wszystkie typy szkół i palcówek oświatowych. Celami akcji były: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej...

Zmiany w funkcjonowaniu pracy szkoły

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiesza na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada br.

Oddziały przedszkolne i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian w trybie stacjonarnym.

Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian. 

Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

 

Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy w szkole 42. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Z powodu epidemii obchody te w tym roku były nietypowe. Klasa IV wraz z wychowawcą Panią Anną Kołodziejczyk przygotowała uroczystą akademię, która został nagrana i odtworzona pozostałym uczniom i pracownikom szkoły w czasie zajęć wychowawczych. Pomimo braku widowni, uczniowie klasy IV dali z siebie wszystko. Zaprezentowali piękny i wzruszający program słowno-muzyczny.

"Dziękujemy Pani Urszuli Rapacz za piękną dekorację, Pani Dyrektor Czesławie Łabuz, Pani Wicedyrektor Renacie Szczypce oraz pozostałym nauczycielom za duchowe wsparcie" - Uczniowie klasy IV.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich pracowników oświaty.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Czesława Łabuz, która powitała uczniów i  pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wsłuchania się w przygotowany przez naszych uczniów program artystyczny.

Swoje talenty wokalne oraz aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy VI b, którzy przygotowani zostali przez Panią Małgorzatę Dziedzic. Uroczystość uświetnił również szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Kasinczańskie zbóje”, który prowadzi Pani Małgorzata Jędrysek.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
29 stycznia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało
337 dni