Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przerwa na czytanie

 

Dnia 12 października 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie”. Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim już po raz piąty zorganizowała tę ogólnopolską kampanię czytelniczą. Mogły w niej wziąć udział wszystkie typy szkół i palcówek oświatowych. Celami akcji były: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj więcej...

Zmiany w funkcjonowaniu pracy szkoły

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiesza na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada br.

Oddziały przedszkolne i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian w trybie stacjonarnym.

Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian. 

Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

 

Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy w szkole 42. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Z powodu epidemii obchody te w tym roku były nietypowe. Klasa IV wraz z wychowawcą Panią Anną Kołodziejczyk przygotowała uroczystą akademię, która został nagrana i odtworzona pozostałym uczniom i pracownikom szkoły w czasie zajęć wychowawczych. Pomimo braku widowni, uczniowie klasy IV dali z siebie wszystko. Zaprezentowali piękny i wzruszający program słowno-muzyczny.

"Dziękujemy Pani Urszuli Rapacz za piękną dekorację, Pani Dyrektor Czesławie Łabuz, Pani Wicedyrektor Renacie Szczypce oraz pozostałym nauczycielom za duchowe wsparcie" - Uczniowie klasy IV.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich pracowników oświaty.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Czesława Łabuz, która powitała uczniów i  pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wsłuchania się w przygotowany przez naszych uczniów program artystyczny.

Swoje talenty wokalne oraz aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy VI b, którzy przygotowani zostali przez Panią Małgorzatę Dziedzic. Uroczystość uświetnił również szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Kasinczańskie zbóje”, który prowadzi Pani Małgorzata Jędrysek.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
5 października 2022
Imieniny obchodzą
Apolinary, Częstogniew, Donat, Donata, Faust, Fides, Flawia, Igor, Justyn, Konstancjusz, Konstans, Placyd
Do końca roku zostało
88 dni