Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.

https://www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec

 

Spotkanie z pisarką

Na początku listopada uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu online z p. Elizą Piotrowską, autorką, ilustratorką licznych utworów dla dzieci, laureatką wielu nagród literackich oraz wyróżnień. Eliza Piotrowska napisała m.in. takie książki jak: „Wojtek. Żołnierz bez munduru”, „Ciocia Jadzia”, „Zmyślacz” oraz serii „Tupcio Chrupcio”. Spotkanie odbyło się na Platformie ClickMeeting i zainspirowało uczniów klas młodszych do zapoznania się bliżej z twórczością pisarki. Organizatorem tego internetowego spotkania była WBP w Łodzi, pracownik tejże biblioteki prowadził wywiad z autorką. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań prowadzącej, co też uczyniliśmy. Po zakończonym spotkaniu bibliotekarz szkolny zaprezentował uczniom najbardziej znaną serię pani Piotrowskiej „Tupcio Chrupcio” i odczytał fragmenty zachęcając najmłodszych do wypożyczeń. Dziękuję p. R. Szczypka oraz wychowawcom klas za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Myślę, że uczniowie naszej szkoły wynieśli z tego spotkania kolejne, cenne doświadczenia.

 

Czytaj więcej...

KLASA 1 pamięta...

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek2020

Akcja ta co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Europejski Tydzień Kodowania - #CodeWeek2020 w tym roku odbywał się w dniach 10 - 25 października. W tym czasie, tak jak i w roku poprzednim, uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielką informatyki Panią Grażyną Słowik mieli okazję do sprawdzenia swoich sił i umiejętności w kodowaniu.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
29 stycznia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało
337 dni