Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zebranie z rodzicami

W dniu 23 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyło się spotkanie z rodzicami z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na zebranie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba –pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR.

Temat spotkania „Ogarnij dziecko w sieci- profilaktyka uzależnień behawioralnych”, to zagadnienie, którego celem było przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zachowań ryzykownych z jakimi może mieć do czynienia dziecko w wirtualnym świecie-cyberprzemoc, hazard, substancje psychoaktywne, pornografia, manipulacja, fake newsy. Na bazie konkretnych przykładów stron, gier, aplikacji z których korzystają dzieci, rodzice mieli możliwość dowiedzieć się na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej.

Poznali sposoby zabezpieczenia dziecka w sieci, zasady budowania domowego BHP oraz czynniki chroniące dzieci przed zagrożeniami zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Spotkanie to pokazało, jak mądrze wprowadzać nowe technologie w życie dziecka, aby były dla niego bezpieczne.

Pani dyrektor Czesława Łabuz przekazała rodzicom najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym, a także podsumowała wyniki egzaminu ósmoklasistów.

Bibliotekarz szkolny pani Małgosia Knapczyk zaprosiła zebranych rodziców do włączenia się w akcję „Wielka Zbiórka Książek 2020” prowadzoną przez Fundację Zaczytani.org oraz poinformowała o udziale szkoły w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020”. Czytanie książek jest jedną z pierwszych inwestycji w rozwój własnych dzieci. Codzienne czytanie wśród wielu zalet, chroni nasze dzieci przed zagrożeniami ze strony kultury masowej oraz zapobiega uzależnieniu od komputerów, telefonów oraz telewizji.

Ogarnijmy dzieci w sieci” i sięgajmy po wartościowe książki.

 

J. Franczak, M. Knapczyk

Dzisiaj jest
Niedziela
23 stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława
Do końca roku zostało
343 dni