Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Babciom i Dziadkom w podzięce.

Dzień Babci i Dzień Dziadka – to święta niezwykłe, święta inne niż wszystkie, bo dedykowane wyjątkowo bliskim nam osobom, którzy jak podpowiada nam nasze doświadczenie i … Internet; „dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy.”  

Tradycją stało się, że w naszej szkole obchodzimy to święto szczególnie uroczyście. 22 stycznia br. przygotowali je uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami. Jakże wyczekiwanym Gościom, którzy tłumnie przybyli do nas nie tylko z Kasinki ale i z okolicznych gmin, młodzi artyści zaprezentowali się w szerokim wachlarzu aktorskich, wokalnych i tanecznych prezentacji.

 

Były więc nieodzowne o tej porze roku „Jasełka” z mistrzowską grą trzecioklasistów przygotowanych przez p. Małgosię Jędrysek. Doskonały występ stał się także odkryciem muzycznych talentów, do czego zresztą p. Małgosia ma szczęśliwą rękę. Zauroczyła nas bowiem grą na flecie Gabrysia, a śpiew Weroniki i Patrycji był żywcem wyjęty… z chórów anielskich.

Podopieczni p. Joli Wójcik – uczniowie klasy II, rzec można, „błysnęli” formą, humorem i… nowoczesnym trendem w pedagogice. Doskonale zsynchronizowani byli mistrzami kompetencji kluczowych pod nazwą; świadomość i ekspresja kulturalna oraz współpraca i porozumienie się  w grupie. No proszę…

Moi zaś wychowankowie po raz kolejny udowodnili, iż pierwszak potrafi z powodzeniem odnaleźć się zarówno w teatralnej scence, jak i w musicalowym tańcu.

Punktem kulminacyjnym spotkania był występ grupy kolędniczej „Kasinczańscy Zbóje”, którzy prawdziwie „dali czadu. ” Nic dziwnego, są bowiem laureatami I miejsca w gminnym oraz III miejsca w powiatowym przeglądzie kolędniczym.

Uzupełnieniem popisów scenicznych, którymi każdy wnuk i wnusia pragnęli uradować swoje babcie i dziadków było wręczenie samodzielnie przez dzieci przygotowanych upominków. Rada Rodziców zadbała o smaczny poczęstunek.

Niech puentą tego miłego wydarzenie będzie kolejna myśl; „To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają babcie i dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.” Ani jednego ani drugiego jak widać kasinczańskim wnukom nie brakuje.

 

Ela Jakubiak


 

 

 

Dzisiaj jest
Niedziela
29 listopada 2020
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało
33 dni