Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Mamy mistrza!Miło nam się pochwalić, że w I Gminnym Konkursie Matematycznym „Łamigłówki mądrej główki” , adresowanym do uczniów klas III szkoły podstawowej, który odbył się 7  maja 2013 r. w Lubomierzu nasz kolega, uczeń klasy III – Piotr Płoskonka zajął I miejsce. Gratulujemy.   Kasinczanską „dwójkę” reprezentowali: Piotr Płoskonka – nasz zwycięzca oraz Marcin Stożek.    

Czytaj więcej...

Wszyscy czytają Tuwima

                    

 Spotkanie z Wójtem Gminy – p. Bolesławem Żabą     

Rok 2013, uznany Rokiem Juliana Tuwima to wspaniała okazja do czytania utworów poety, którego pierwsze wiersze dla najmłodszych opublikowano już pod koniec lat trzydziestych XX wieku.
            W dniu 11 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole  Wójta Gminy Mszana Dolna Pana Bolesława Żabę. Było to niezwykłe wydarzenie dla naszych uczniów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali dowcipnych utworów, odczytanych ze swobodą i interesującą interpretacją pana Wójta. Poezja dziecięca odczytana przez Pana Wójta wzruszyła nas i rozbawiła, za co serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej...

Dziękujemy naszym Strażakom

 9 maja  br. w progach naszej szkoły gościliśmy dh. Marka  Szczypkę – naczelnika kasinczańskiej jednostki OSP, a zarazem Komendanta  Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP  w Mszanie Dolnej oraz dh Michała Stożka, ojca jednej z uczennic klasy I.

 

Czytaj więcej...

Rocznica Konstytucji 3 maja

W przeddzień majowego, dłuższego w tym roku weekendu, zgromadziliśmy się na uroczystej akademii upamiętniającej rocznice powstania Konstytucji 3 Maja -  ustawy zasadnicza z 1791 roku uchwalonej  na Sejmie Czteroletnim przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, będącą wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze i ustalająca podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
29 listopada 2020
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter
Do końca roku zostało
33 dni