Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Pierwsze spotkanie z biblioteką

Dnia 23 września uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą p. M. Jędrysek po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać pomieszczenie biblioteki, specyfikę jej pracy oraz wypożyczyć swoje pierwsze książeczki z serii „100 bajek naszego dzieciństwa” – bogato ilustrowane baśnie, bajki i legendy. Prowadząca zaprosiła zgromadzonych gości na wędrówkę po krainie baśni. Na uczniów czekały zagadki do rozwiązania oraz zadania do wykonania. Emocji było wiele. Bibliotekarz szkolny zaprezentował uczniom różne rodzaje książek m.in. do kąpieli, z ukrytym zwierzątkiem, orgiami, wydające dźwięki oraz z zabawką mechaniczną. Na pamiątkę wizyty w bibliotece pierwszoklasiści otrzymali niezbędnik czytelnika – pamiątkowe zakładki. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami

W dniu 23 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyło się spotkanie z rodzicami z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na zebranie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba –pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR.

Temat spotkania „Ogarnij dziecko w sieci- profilaktyka uzależnień behawioralnych”, to zagadnienie, którego celem było przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zachowań ryzykownych z jakimi może mieć do czynienia dziecko w wirtualnym świecie-cyberprzemoc, hazard, substancje psychoaktywne, pornografia, manipulacja, fake newsy. Na bazie konkretnych przykładów stron, gier, aplikacji z których korzystają dzieci, rodzice mieli możliwość dowiedzieć się na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej.

Czytaj więcej...

Wybory samorządu szkolnego

Każdego roku w naszej szkole, na początku września odbywają się wybory do samorządu szkolnego. Uczniowie wybierają dwóch kandydatów z każdej klasy, którzy przedstawiają swoje pomysły na rozwój naszej placówki.

Wybrani uczniowie plakatami oraz ulotkami zachęcali społeczność szkolną, aby oddać na nich swój głos. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów oraz propozycji, które przesądzały o wynikach tegorocznych wyborów.

18 września 2020 r. każdy z uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej wraz ze swoimi nauczycielami, oddał głos na jednego z kandydatów do samorządu szkolnego oraz na opiekuna samorządu.

Wyniki prezentowały się następująco:

Przewodnicząca samorządu: Aleksanda Druzgała

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dnia 23.09.2020r o godzinie 15:00 odbędzie na sali gimnastycznej
(z zachowaniem reżimu sanitarnego- obowiązkowo maseczka i dezynfekcja rąk) zebranie z rodzicami i spotkanie z wychowawcami klas.

Na spotkanie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR

Temat: „Ogarnij dziecko w sieci- Profilaktyka uzależnień behawioralnych.

Dzisiaj jest
Poniedziałek
17 maja 2021
Imieniny obchodzą
Bruno, Herakliusz, Paschalis, Sławomir, Torpet, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
229 dni