Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zebranie z rodzicami

W dniu 23 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyło się spotkanie z rodzicami z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na zebranie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba –pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR.

Temat spotkania „Ogarnij dziecko w sieci- profilaktyka uzależnień behawioralnych”, to zagadnienie, którego celem było przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zachowań ryzykownych z jakimi może mieć do czynienia dziecko w wirtualnym świecie-cyberprzemoc, hazard, substancje psychoaktywne, pornografia, manipulacja, fake newsy. Na bazie konkretnych przykładów stron, gier, aplikacji z których korzystają dzieci, rodzice mieli możliwość dowiedzieć się na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej.

Czytaj więcej...

Wybory samorządu szkolnego

Każdego roku w naszej szkole, na początku września odbywają się wybory do samorządu szkolnego. Uczniowie wybierają dwóch kandydatów z każdej klasy, którzy przedstawiają swoje pomysły na rozwój naszej placówki.

Wybrani uczniowie plakatami oraz ulotkami zachęcali społeczność szkolną, aby oddać na nich swój głos. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów oraz propozycji, które przesądzały o wynikach tegorocznych wyborów.

18 września 2020 r. każdy z uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej wraz ze swoimi nauczycielami, oddał głos na jednego z kandydatów do samorządu szkolnego oraz na opiekuna samorządu.

Wyniki prezentowały się następująco:

Przewodnicząca samorządu: Aleksanda Druzgała

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dnia 23.09.2020r o godzinie 15:00 odbędzie na sali gimnastycznej
(z zachowaniem reżimu sanitarnego- obowiązkowo maseczka i dezynfekcja rąk) zebranie z rodzicami i spotkanie z wychowawcami klas.

Na spotkanie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR

Temat: „Ogarnij dziecko w sieci- Profilaktyka uzależnień behawioralnych.

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. Od 8 września do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce można oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych.

Tradycyjnie Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbywają się trzy wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek. Te niepowtarzalne eksponaty łączą czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Przy każdej ławce jest umieszczony kod, który pozwala na pobranie bezpłatnego audiobooka. Wystawy odbywają się m.in. w Krakowie - Galeria Kazimierz. Zapraszamy do zwiedzania.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
29 stycznia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało
337 dni