Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zbiórka nakrętek

W naszej szkole kontynuujemy akcję „Zbiórka nakrętek”. W tym roku zbieramy nakrętki dla Gabrysi z Mszany Dolnej. Mimo ciężkiej choroby Gabrysia to pogodna, szczęśliwa i wesoła dziewczynka. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Szkolne Koło Wolontariatu w miesiącu listopadzie przekazało rodzicom dziewczynki 12- 120 L worków zakrętek, które są dostarczane przez uczniów do szkoły. Zebrany towar rodzice oddali do firmy recyklingowej, która zakupione zakrętki przerobiła na surowiec wtórny. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostają przeznaczone na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla Gabrysi .

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły do ogromnego czerwonego serca dobroci znajdującego przed naszą szkołą.

Czytaj więcej...

Ministerstwo Edukacji Narodowej

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

www.gov.pl/web/edukacja/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie-maturalnym-w-2021-r

Podsumowanie akcji „Wielka Zbiórka Książek 2020”

W dniach od 8 września do 11 października nasza szkoła brała udział w kampanii społecznej „Wielka Zbiórka Książek 2020”. Zbierane były książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Promocją akcji zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu. W zbiórkę aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna. Łącznie zebrano 185 książek. Zawiezione zostały one do punktu zbiórki mieszczącego się w Galerii Kazimierz. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za przekazane piękne książki oraz wielkie serce. Kolejny raz udowodniliśmy, że możemy naprawdę dużo. Na uczestników akcji czekają już kolorowe podziękowania oraz drobne podarunki. Zostaną one przekazane podczas apelu szkolnego, gdy spotkamy się podczas nauki stacjonarnej. Jeszcze raz dziękujemy!

 

Czytaj więcej...

„Szkoła do hymnu”

10 listopada o godz. 11:11 wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z Panią Dyrektor oraz nauczycielami uroczyście odśpiewały hymn narodowy. Uczciły w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości oraz włączyły się do akcji "Szkoła do hymnu" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nie tylko przedszkolaki pamiętały w tym dniu o podstawach patriotycznych. Uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się zdalnie, chętnie podjęli się zadania i w ramach lekcji muzyki włączyli się do akcji i odśpiewali hymn poprzez komunikatory w formie on- line. Pamiętali przy tym o prawidłowej postawie i zachowaniu.

Przedszkolaki po uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego", zaprezentowały krótki apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym dniu wszystkie dzieci podczas zajęć poznawały symbole narodowe oraz historię swojego kraju. Wykonały chorągiewki oraz piękne prace plastycznektórych tematyka nawiązywała do naszej ojczyzny. Pomimo sytuacji epidemiologicznej i przebywania części uczniów na zdalnym nauczaniu, ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
17 maja 2021
Imieniny obchodzą
Bruno, Herakliusz, Paschalis, Sławomir, Torpet, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
229 dni