Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminach: ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r., zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego – to główne kwestie, które zawiera rozporządzenie podpisane dziś, 16 grudnia br., przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

https://www.gov.pl/web/edukacja/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym

Obchody Dnia Patrona Szkoły

Julian Tuwim jest patronem, szkoła z tego cieszy się

On jest dumą, naszym wzorem jego imię w sercu brzmi …”

 

Dzień 6 grudnia wpisał się w kalendarz naszej szkoły jako dzień wyjątkowy, upamiętniający bardzo ważną dla nas postać – Juliana Tuwima. Patron naszej szkoły był wielkim poetą, twórcą oraz miłośnikiem języka polskiego. W tym roku obchody Dnia Patrona Szkoły odbyły się w innej formie niż dotychczas, ma to związek z panującą sytuacją epidemiologiczną oraz nauczaniem w trybie zdalnym. Pomimo tego uczniowie z dużym zapałem brali udział w różnorodnych inicjatywach, ćwiczeniach, zadaniach, zabawach, konkursach mających na celu upamiętnienie sylwetki Juliana Tuwima. Wychowawcy klas zadbali, aby uczniowie odśpiewali hymn szkoły, obejrzeli prezentacje multimedialne poświęcone życiu i twórczości poety, wzięli udział w quizach wiedzy, wykazali się doskonałą techniką recytacji, czytania oraz ukazali swe zdolności artystyczne. Ciekawą inicjatywą wykazała się p. G. Słowik, która podczas prowadzenia lekcji online przybliżyła „matematyczną” twórczość Julian Tuwima wykorzystując wiersze „Matematyka”, „Czternaście z wykrzyknikiem” oraz „O matematyce”.

Czytaj więcej...

Mikołajki

Mój kochany Mikołaju
cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,
bardzo się starałem.”

 

7 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Każda grupa przygotowała montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowały przed wyjątkowym gościem. Wszystkie dzieci bardzo cieszyły się na to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość.  Opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Po wspaniałych występach dzieci, nadeszła wyczekiwana chwila - Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę.

Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszej szkoły za rok. 

Zdjęcia z naszym gościem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Mikołaj nie zapomniał o dzieciach, które nie mogą codziennie przebywać w szkole. Uczniowie opowiadali i pokazywali swoim wychowawcom prezenty, które niewątpliwie są zasłużoną nagrodą na trudy pracy na zdalnym nauczaniu. W tym roku swoje paczki otwierali w domach, ale liczymy na to, że w przyszłym roku będą mieli szansę podziękować Mikołajowi osobiście.

 

Czytaj więcej...

Zbiórka nakrętek

W naszej szkole kontynuujemy akcję „Zbiórka nakrętek”. W tym roku zbieramy nakrętki dla Gabrysi z Mszany Dolnej. Mimo ciężkiej choroby Gabrysia to pogodna, szczęśliwa i wesoła dziewczynka. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Szkolne Koło Wolontariatu w miesiącu listopadzie przekazało rodzicom dziewczynki 12- 120 L worków zakrętek, które są dostarczane przez uczniów do szkoły. Zebrany towar rodzice oddali do firmy recyklingowej, która zakupione zakrętki przerobiła na surowiec wtórny. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostają przeznaczone na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla Gabrysi .

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły do ogromnego czerwonego serca dobroci znajdującego przed naszą szkołą.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Sobota
4 lutego 2023
Imieniny obchodzą
Andrzej, Gilbert, Jan, Joanna, Józef, Mariusz, Weronika, Witosława
Do końca roku zostało
331 dni