Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Program Krainy Radości

Program uroczystości:

godz. 14.00 – 15.00

  • Rozpoczęcie XIX festynu Kraina Radości

  • Powitanie przybyłych Gości

  • Program patriotyczny poświęcony 30 rocznicy wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce

godz. 15.00 – 18.00

  • Prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów, dedykowane Rodzicom z okazji ich święta,
  • Występ Orkiestry Dętej „Echo Gór”, pokazy sprzętu strażackiego OSP Kasinka Mała,

    stoiska Koła Gospodyń oraz Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenia Rękodzielników,

  • Atrakcje sportowe, loteria fantowa, zjeżdżalnie, kulinaria i pyszności

VII Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „My favourite English song”.

Welcome! Good morning and hello to everybody! Tym powitaniem rozpoczął się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Już po raz siódmy organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej. W tym roku artyści na swoje występy przybyli 21 maja, a udział w konkursie wzięło 61 uczniów z całej gminy. Występującym dzieciom i młodzieży, towarzyszyli zaproszeni goście, nauczyciele, koledzy i rodzice. Konkurs honorowym patronatem objął wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba.

Uczestnicy prezentowali piosenki, które często plasują się na szczycie radiowych list przebojów lub są najbardziej znanymi utworami z filmów lub bajek. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a jury w swojej ocenie uwzględnia dwa podstawowe kryteria, kryterium muzyczne oraz językowe. Oprócz sposobu wykonania oraz aranżacji, niezwykle ważna jest poprawność wymowy, dykcja oraz interpretacja tekstu. Sprawiedliwej oceny uczniów dokonywali specjaliści z zakresu nauczania języka angielskiego: Pani Anna Krzysztofiak, Pani Anna Kawula oraz Pani Bożena Bocheńczak.

Czytaj więcej...

Badania spirometryczne w klasach IV-VII

Nasza szkoła przystępuje do projektu pt. "Zintegrowany system wsparcia polityki  i programów  ograniczenia niskiej emisji – ZONE” w ramach, którego odbędą się darmowe badania spirometryczne w klasach IV-VII. Badanie ucznia odbędzie się po wypełnieniu przez rodzica „dzienniczka badania” i wyrażeniu zgody na badanie.

Badanie zostanie przeprowadzone dnia 24 i 27 maja w szkole.

Gmina Mszana Dolna została wybrana jako gmina pilotażowa do projektu, jest on realizowany w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pn. GOSPOSTRATEG  ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Czytaj więcej...

Teatrzyk kukiełkowy – Mała Syrenka

W czwartek 16 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie kukiełkowe. Aktorzy, którzy przyjechali do naszych przedszkolaków aż z Nowego Sącza , przedstawili w tym dniu spektakl pt. „Mała Syrenka”. Wszyscy znamy losy syrenki zakochanej w księciu i jej dążenia do spełnienia swojej miłości. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchali tej opowieści. Piękna muzyka i kolorowe kukiełki, które odgrywały poszczególne role dodatkowo uatrakcyjniły odbiór przedstawienia.

Nasze dzieci po raz kolejny udowodniły, że są wspaniałymi widzami. Podczas trwania spektaklu w całkowitej ciszy oraz z uwagą i skupieniem obserwowały rozwój baśniowej historii, a na koniec poprawnie odpowiadały na zadawane pytania do treści przedstawienia.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni