Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„O ŚRODOWISKO DBAMY BATERIE ZBIERAMY!”

Na przełomie stycznia i lutego zostały zapakowane i przygotowane do wysyłki baterie zebrane przez uczniów naszej szkoły. Baterie odbiera z naszej szkoły firma REBA Organizacja Odzysku S. A. z siedzibą w Warszawie. Firma ta bezpłatnie po wcześniejszym dostarczeniu pojemników, odbiera poprzez kuriera napełnione bateriami pudełka. Ponieważ są to odpady niebezpieczne, nie należy ich wyrzucać z innymi śmieciami. W każdym gospodarstwie domowym są używane i potem powstaje dylemat co z nimi zrobić po zużyciu? Podobnie jak leki, czy zużyte tonery z drukarek trzeba oddawać w wyznaczone miejsca, tak również baterie. Dlatego, aby zostały właściwie wykorzystane i zutylizowane trzeba je przekazywać właściwym organizacjom.

Czytaj więcej...

Warsztaty ósmoklasistów w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej

W dniu 30.01.2019 roku uczniowie klasy VIII udali się z Panią Wiolettą Kowalczyk oraz z Panią Rentą Szczypką do Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Uczniów przywitał Pan Jerzy Kogut- wicedyrektor szkoły wraz z Panią Moniką Łysek- Bierowiec- szkolnym pedagogiem. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych jest nowoczesną szkołą - o czym przekonali się nasi uczniowie. Zostali oni zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły. Aktualnie w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych można uczyć się na kierunkach:
-technik spawalnictwa,

-technik budownictwa,

-technik elektryk,

-technik informatyk,

Czytaj więcej...

„Żyj Babuniu, żyj Dziadziuniu latek sto!” – przedszkolaki ślą życzenia swoim babciom i dziadkom.

Dzień 10 stycznia 2019 roku, zapisze się w pamięci wszystkich babć i dziadków najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której swoimi występami zachwycały nas dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Czesława Łabuz, witając tłumnie zgromadzonych gości, składając im serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz zapraszając wszystkich na program artystyczny. Mali artyści wspólnie zgromadzili się na scenie i rozpoczęli swój występ od odśpiewania piosenki. Następnie wybrzmiewały pięknie recytowane wiersze i szczerze wypowiadane życzenia, przeplatane co jakiś czas głośnym i radosnym śpiewem. Swój talent aktorski przedszkolaki pokazały, wykonując inscenizację do wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Powodzenie przygotowanego występu zawdzięczamy wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych.

Kolejnym punktem programu, było przedstawienie jasełkowe, zaprezentowane przez uczniów klasy 4a, przygotowanych przez Panią Sylwię Dąbrowę. Wspaniałe stroje, zaśpiewane i zagrane przez zespół muzyczny kolędy, przypomniały wszystkim zgromadzonym gościom, o trwającym nadal bożonarodzeniowym okresie i wprowadziły w świąteczny nastój. Jednak przedszkolaki miały w zanadrzu niespodziankę dla swoich babć i dziadków.

Czytaj więcej...

Naturalność - wyróżniona w Limanowej

O tym, że warto brać udział w konkursach wiedzą doskonale uczniowie. Tym razem nasza szkoła wzięła udział w IV edycji konkursu fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat” organizowanego przez Miejska Bibliotekę Publiczna i Starostwo Powiatowe w Limanowej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego. Celem konkursu była promocja najpiękniejszym miejsc i walorów regionu, uchwycenie na fotografii przyrodniczych zjawisk, urokliwych zakątków i architektonicznych perełek.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie „człowiek”, gdzie dominował portret i czarno-białe ujęcie tematu oraz „pejzaż”. Obecni na podsumowaniu Jan Puchała - starosta i Mieczysław Uryga – wicestarosta wyrazili uznanie za duże zaangażowanie uczestników konkursu. Dyrektor biblioteki – Joanna Michalik podziękowała szkołom, które tak licznie odpowiedziały na zaproszenie.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
20 października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis
Do końca roku zostało
73 dni