Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Witaminowy zawrót głowy

Koniec września to czas na ostatnie już jesienne zbiory w ogrodzie warzywnym. Realizacja „Programu dla szkół” czyli bezpłatnego spożywania w szkole produktów mlecznych, warzyw i owoców nakłada na nauczycieli obowiązek realizacji zadań towarzyszących, których celem jest promocja spożywania zdrowej żywności, a takimi warzywa i owoce są niewątpliwie.

27 września klasa trzecia udała się na wycieczkę do ogrodu państwa Słońskich. Po przekroczeniu ogrodowej furtki naszym oczom ukazał się prawdziwy owocowo – warzywny skarbiec. Czegóż tu nie było! Kapusta w czterech odsłonach: czerwona, włoska, brukselka i biała. Tylko skąd nazwa biała dla zielonej główki? – pyta Tomek.

Mickiewicz w Panu Tadeuszu widać też miał dylemat skoro wplótł w swój poemat zdanie:

Tu kapusta, sędziwe schylając łysiny,

Siedzi i zda się dumać o losach jarzyny;

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka

Dnia 28 września 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej obchodziły Dzień Przedszkolaka. To był wyjątkowy czas. Już o godzinie 9.00przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się na sali gimnastycznej, która została specjalnie przygotowana do tej uroczystości i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania hymnu przedszkolaka.

Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez pana Mariusza – dziecięcego animatora, którego gościliśmy w naszym przedszkolu z inicjatywy naszej Pani Dyrektor mgr Czesławy Łabuz.

Czytaj więcej...

Grzybobranie.

Obecny rok szkolny obfituje w naszej placówce w bogactwo działań innowacyjnych. Jednym z nich jest działanie pn. „Pan Tadeusz” – przewodnikiem po historii, tradycjach i przyrodzie mojej wsi, które realizowane będzie w klasie 3. Marzeniem autorki jest pomóc uczniom odkryć Kasinkę jako miejsce tajemnicze i bogate kulturowo i przyrodniczo. Wsparciem tej edukacyjnej wędrówki po rodzinnej wsi będzie „Pan Tadeusz” – książka niezwykła – być może ostatnia, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy.

Założeniem planowanej innowacji są działania edukacyjne łączące historię i współczesność. Autorka zaplanowała wykorzystanie „Pana Tadeusza” jako tekstu dawnego, ale inspirującego nowoczesne postrzeganie i myślenie o tradycji, patriotyzmie, tożsamości kulturowej i przyrodniczych walorach Kasinki Małej.

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami

Dnia 19 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami.

Wywiadówka ogólna rozpoczęła się od prelekcji Stanisława Steca- aspiranta Komendy Policji w Mszanie Dolnej na temat bezpieczeństwa naszych dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły oraz na temat dopalaczy i środków uzależniających.

Kolejnym punktem było wystąpienie Pani Dyrektor Czesławy Łabuz, która przedstawiła plany rozwoju naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019.

Po zebraniu ogólnym rodzice udali się z wychowawcami do klas, gdzie wspólnie zostały omówione najważniejsze kwestie wychowawcze na rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
24 października 2018
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni