Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Festyn Rodzinny „Kraina Radości”

Tegoroczny festyn odbył się 2 czerwca w piękną i słoneczną niedzielę. Dzięki tak wspaniałej pogodzie, na naszej uroczystości pojawiło się bardzo wielu gości. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Pani Sołtys Helena Kania, Radna Gminy Pani Aleksandra Kania oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Dziedzic.

Festyn rozpoczął się oficjalnym przywitaniem wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz. Zaprosiła ona wszystkich obecnych do wysłuchania i obejrzenia przygotowanych przez naszych uczniów przedstawień, występów muzycznych oraz tanecznych.

Program rozpoczął się wystąpieniem najstarszych uczniów naszej szkoły, które dotyczyło 30 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Ósmoklasiści, recytując wiersze i śpiewając piosenki, przypomnieli nam o tym, jak ważne były wydarzenia ówczesnych lat. W tej oficjalnej części programu wspierali ich uczniowie klas IV, którzy zatańczyli tańce narodowe.

Czytaj więcej...

Na majowej łące.

Wydawało się, że deszczowy maj odebrał nam możliwości wielu wycieczek. Dlatego z radością powitaliśmy słoneczne dni by wyruszyć poza szkolną salę i móc realizować założone w ramach prowadzonej innowacji cele. Po odwiedzeniu leśnych zakamarków znanych nam z jesiennych wypadów, tym razem udaliśmy się na łąkę by o jej bogactwie usłyszeć z ust Pana Andrzeja Słońskiego; znawcą i miłośnika ziół. Najlepszym sprawozdaniem z tej wycieczki niech będą opisy samych uczestników.

Piękna majowa pogoda zachęciła nas do pieszej wędrówki po naszej urokliwej miejscowości. 27 maja wybraliśmy się z naszą wychowawczynią do gospodarstwa Państwa Słońskich, którzy mieszkają na osiedlu Szczypki.

Czytaj więcej...

Cudownych rodziców mam…

 30 maja przedszkolaki z naszej szkoły świętowały Dzień Mamy i Taty. Przybyłych na tą uroczystość gości serdecznie powitała pani dyrektor Czesława Łabuz. Po ciepłych i wzruszających słowach powitania, dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania.

Mali artyści z oddziałów przedszkolnych, którzy przez długi czas wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali się do tego występu, zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Chociaż występy na scenie to dla nich jeszcze nowość, to ich występ zachwycił wszystkich widzów obecnych na Sali.

Czytaj więcej...

Pierwszoklasiści pasowani na czytelników

W czwartek, 30 maja uczniowie klasy 1, którzy nie tak dawno rozpoczęli swoją przygodę z nauką w SP nr 2 w Kasince Małej, zostali przyjęci w szeregi czytelników biblioteki szkolnej. Sztukę pt. „Piraci na Książkolandii” przygotowali uczniowie z klasy IVa, pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Dąbrowy oraz bibliotekarza szkolnego Małgorzaty Knapczyk. W przygotowanie tego ważnego dla edukacji najmłodszych uczniów wydarzenia zaangażowało się wiele osób. Dekorację wykonała siostra Anna Gromada, do prac organizacyjnych włączyła się p. Anna Ostrowska, nad oprawą muzyczną czuwała p. Maria Nowak, pierwszoklasistów przygotowała wychowawczyni Jolanta Wójcik.

Piosenką „Płynie łódź moja” artyści z klasy czwartej wprowadzili zgromadzonych uczniów oraz nauczycieli w klimat przedstawienia. Pierwszoklasiści zostali przeniesieni na wyspę, której próżno szukać na mapie.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni