Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wycieczka klas piątych śladami zapomnianych już zawodów

We wtorek 11 grudnia obie klasy piątek uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Krakowa. Najpierw wybraliśmy się do kina, gdzie po udanym filmie przejechaliśmy do Centrum Szkła i Ceramiki mieszczącego się na ulicy Lipowej 3.

Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw uczniowie ze swoimi opiekunami Panią Pauliną Gibadło, Panem Mateuszem Dąbrową i Panią Moniką Olesek wzięli udział w pokazie powstawania szkła. Uczniów szczególnie zaciekawił piec, w którym ciągle topi się szkło oraz także tzw. rozprężarkę , gdzie szkło hartuje się przez 48 h po uzyskaniu nadaniu mu wcześniej odpowiedniego kształtu. Potem sami uczniowie mogli „wydmuchać” sobie swoje pierwsze szkło. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Uczniowie na własnej skórze przekonali się, że zawód hutnika to bardzo trudna i odpowiedzialna praca oraz profesja, który powoli odchodzi w zapomnienie.

Czytaj więcej...

Julian Tuwim jest patronem, szkoła z tego cieszy się !

Każde Mikołajki w naszej szkole są wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że z niecierpliwością oczekujemy na wizytę świętego Mikołaja, ale także dlatego, ze dzień 6 grudnia jest czasem, kiedy imieniny obchodzi patron naszej szkoły- Julian Tuwim.

W tym roku ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Cały czas oczekiwania na wizytę specjalnego gościa uczniowie spędzili na sali gimnastycznej . Najpierw wspaniałą akademię przygotowała klasa 5a i klasa 5b, których uczniowie w prostych słowach i autorskich piosenkach przybliżyli życie i twórczość naszego patrona, a na koniec zaprezentowali zabawną inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Oklaskom nie było końca!

Po części artystycznej rozpoczęliśmy turniej 1 z 10, którego tematyka dotyczyła wyłącznie życia i twórczości naszego patrona. Każda klasa miała w tej zabawie swojego reprezentanta, dzięki czemu rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta , bo każdy chciał wygrać! Mistrzem wiedzy o Julianie Tuwimie została w tym roku uczennica klasy 4a- Milena Drabik, której serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Mikołajki w historycznym klimacie...- wycieczka klasy VI i VII do Krakowa

 5 grudnia 2018 r. pojechaliśmy wraz z klasą VII do Krakowa z okazji Mikołajek i to właśnie był nasz prezent.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od filmu „Dziadek do orzechów. Cztery królestwa”. Film był bardzo ciekawy. Zawierał wątki fantastyczne i przygodowe. Główna bohaterka musiała stawić czoła trudnym wyzwaniom, które na nią czekały. Po skończonym seansie poszliśmy na małe co nieco do KFC.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie. Podczas lekcji muzalnej na tema I wojny światowej zdobyliśmy nowe i ciekawe informacje oraz poznaliśmy fascynujące ciekawostki. Nie zabrakło również zadań grupowych, w których rozwiązywaliśmy zadania i polecenia.

W czasie zdobywania kolejnej porcji wiedzy nie można było przeoczyć interesująco wyglądających zabytków, nie tylko z okresu pierwszej wojny światowej, ale również dużo starszych. Chłopców głównie interesowała broń i mundury, a dziewczyny zachwycały się biżuterią i strojami.

Czytaj więcej...

SKS on TOUR !!!

Uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej po zakwalifikowaniu się do SKS on tour w poniedziałek 3.12.2018 wybrali się do Krakowa gdzie na hali Cracovii razem z swoimi rówieśnikami z całej Małopolski mogli spędzić czas w sportowej atmosferze. Głównym założeniem „SKS on Tour” jest realizacja tzw. obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności oraz poddawani są testom sprawności fizycznej. Obwód stacyjny polega na tym, że dzieci podchodzą grupami do kolejnych stacji, gdzie wykonują różne zadania. Ale zadania proponowane przez organizatorów cyklu „SKS on Tour” to zupełna nowość dla uczniów i opiekunów. W Krakowie mieliśmy możliwość spróbować swoich sił m.in. speed-ballu (odbijanie piłeczki przymocowanej linką do statywu), wioślarstwie (czyli ćwiczeniach na ergonometrze), deskorolce, biegu wahadłowym z fotokomórką, reflekso-mierzu, platformie dynamometrycznej. Z takimi ćwiczeniami młodzież w większości spotkała się po raz pierwszy. Wszystko trwało kilka godzin i miało formę świetnej zabawy.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni