Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Podróżnik w naszej szkole!

 

W piątek 26 stycznia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Przybliżmy dzieciom świat”. W ramach tej akcji gościliśmy u siebie Pana Podróżnika, który przybliżył nam i opowiedział o tajemniczych i egzotycznym miejscach Amazonii. 

Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy, najpierw w spotkaniu wzięły udział klasy młodsze I-III, potem przyszedł czas na starszą brać naszej szkoły, klasy IV-VII. Prezentacji multimedialnej towarzyszył bogaty słowny opis przeżyć naszego gościa. Opowiadał on o różnych ciekawostkach towarzyszących życiu na nieznanym lądzie, a także pokazywał eksponaty charakterystyczne dla tamtego regionu. Uczniowie naszej szkoły byli żywo zainteresowani wszystkimi nowymi informacjami, które nasz gość przekazywał, a zabawne anegdoty dotyczące jego przeżyć, rozbawiły każde dziecko.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  im. Juliana Tuwima w Kasince Małej  informuje rodziców, iż dnia 31.01.2018 roku o godz. 15:00 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 połączone z wywiadówką.

Zgodnie z oczekiwaniami rodziców na spotkanie został zaproszony ks. dr Jerzy Smoleń psycholog i terapeuta, który w przygotowanej prelekcji przybliży zagadnienie właściwych relacji rodziców z dziećmi,  udzieli wskazówek oraz rad w kwestii wychowania i kształtowania osobowości młodego człowieka. Temat spotkania:

„NIE ZAMYKAJ MNIE, ALE DODAJ ODWAGI DO ŻYCIA”

Zachęcam wszystkich rodziców do udziału w zebraniu ze względu na ważność omawianej problematyki oraz skorzystanie z możliwości spotkania z tak doświadczonym wykładowcą i specjalistą.

                  Dyrektor szkoły

Czesława Łabuz

Wnukowie dziadkom, dziadkowie wnukom- czyli o radosnym święcie połączonym z wspólnym kolędowaniem całej naszej szkolnej rodziny!

Dzień 14 stycznia 2018 roku zapisze się na kartach historii naszej szkoły jako wyjątkowy czas. Wyjątkowy z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że w tym dniu nasza szkoła stała się miejscem, które zgromadziło wszystkie babcie i dziadków naszych uczniów. A wszystko to za sprawą kolędowania połączonego z występami uczniów dla swoich dziadków na kilka dni przed ich świętem, które w naszej tradycji obchodzone jest hucznie 21 i 22 stycznia.

Przybyli nie tylko dziadkowie. Obecnością zaszczycił nas także Pan Wójt Bolesław Żaba, Pani Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Kania, Proboszcz naszej parafii ks. prałat Tadeusz Dziedzic oraz Pani sołtys Helena Kania. Dzień ten miał kilka głównych punktów. Na początku Pani Dyrektor Czesława Łabuz przywitała wszystkich zgromadzonych gości.  Złożyła życzenia noworoczne  i życzyła dziadkom wielu cudownych chwil spędzonych wspólnie z wnukami. Zaprosiła także wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.  Występy rozpoczęło przedstawienie naszej najmłodszej grupy przedszkolnej, która pod przewodnictwem swojej wychowawczyni  Pani Barbary Chorągwickiej oraz z pomocą Pani Karoliny Staszewskiej przygotowała wspaniałe wierszyki i tańce, które bardzo spodobały się wszystkim dziadkom. Kolejną grupą były nasze pięciolatki, które wystawiły na scenie mini-jasełka. Widok swoich wnuków przebranych za postaci z Ewangelii tj. Maryję, Józefa, pastuszków czy aniołów wzruszył serce niejednej babci i dziadka siedzącego na widowni. Nad przebiegiem występu czuwała Pani Sylwia Wąchała. Na koniec zaprezentowała się najstarsza grupa przedszkolna, której występ przygotowywała Pani Dorota Stożek.

Czytaj więcej...

Opatrunek na ratunek

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „OPATRUNEK NA RATUNEK”. Głównym organizatorem akcji jest FUNDACJA HUMANITARNA REDEMPTORIS MISSIO w POZNANIU, która wspiera szpitale misyjne w Afryce.  

Organizacja ta pomaga głównie tym, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

Od początku grudnia zbierano środki opatrunkowe dla szpitali w Afryce.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie gromadzili środki opatrunkowe, strzykawki, igły i rękawice w specjalnie przygotowanych pudełkach w klasach oraz w szkolnej świetlicy. Następnie wszystko zostało przeliczone i posegregowane. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać:

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
25 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor
Do końca roku zostało
310 dni