Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„Żyj Babuniu, żyj Dziadziuniu latek sto!” – przedszkolaki ślą życzenia swoim babciom i dziadkom.

Dzień 10 stycznia 2019 roku, zapisze się w pamięci wszystkich babć i dziadków najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której swoimi występami zachwycały nas dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Czesława Łabuz, witając tłumnie zgromadzonych gości, składając im serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz zapraszając wszystkich na program artystyczny. Mali artyści wspólnie zgromadzili się na scenie i rozpoczęli swój występ od odśpiewania piosenki. Następnie wybrzmiewały pięknie recytowane wiersze i szczerze wypowiadane życzenia, przeplatane co jakiś czas głośnym i radosnym śpiewem. Swój talent aktorski przedszkolaki pokazały, wykonując inscenizację do wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Powodzenie przygotowanego występu zawdzięczamy wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych.

Kolejnym punktem programu, było przedstawienie jasełkowe, zaprezentowane przez uczniów klasy 4a, przygotowanych przez Panią Sylwię Dąbrowę. Wspaniałe stroje, zaśpiewane i zagrane przez zespół muzyczny kolędy, przypomniały wszystkim zgromadzonym gościom, o trwającym nadal bożonarodzeniowym okresie i wprowadziły w świąteczny nastój. Jednak przedszkolaki miały w zanadrzu niespodziankę dla swoich babć i dziadków.

Czytaj więcej...

Naturalność - wyróżniona w Limanowej

O tym, że warto brać udział w konkursach wiedzą doskonale uczniowie. Tym razem nasza szkoła wzięła udział w IV edycji konkursu fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat” organizowanego przez Miejska Bibliotekę Publiczna i Starostwo Powiatowe w Limanowej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego. Celem konkursu była promocja najpiękniejszym miejsc i walorów regionu, uchwycenie na fotografii przyrodniczych zjawisk, urokliwych zakątków i architektonicznych perełek.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie „człowiek”, gdzie dominował portret i czarno-białe ujęcie tematu oraz „pejzaż”. Obecni na podsumowaniu Jan Puchała - starosta i Mieczysław Uryga – wicestarosta wyrazili uznanie za duże zaangażowanie uczestników konkursu. Dyrektor biblioteki – Joanna Michalik podziękowała szkołom, które tak licznie odpowiedziały na zaproszenie.

Czytaj więcej...

Wigilijny nastał czas!

Nie ma chyba bardziej oczekiwanego czasu niż ten świąteczny. W każdym domu pachnie pysznymi wypiekami, rodzice uwijają się ze świątecznymi przygotowaniam, a choinka już czeka, żeby ustroić ją w przepiękne lampki i zawiesić na niej bombki.

W naszej szkole jak co roku czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa zakończyła szkolna wigilia, która odbyła się 21 grudnia 2018 roku jak zawsze na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Czesława Łabuz przywitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i pracowników szkoły oraz zaprosiła na Jasełka, które w tym roku przygotowała klasa 4a wraz ze swoim wychowawcą Panią Sylwią Dąbrową.

Przepiękna inscenizacja narodzenia małego Jezusa w ubogiej stajence betlejemskiej na każdym z nas zrobiła ogromne wrażenie. Cudowne stroje, rekwizyty oraz przejmujące wierszyki wszystkich wprawiły w cudowny, świąteczny nastrój. Za co z serca dziękujemy uczniom klasy 4a oraz Pani Sylwii.

Czytaj więcej...

Wycieczka klas piątych śladami zapomnianych już zawodów

We wtorek 11 grudnia obie klasy piątek uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Krakowa. Najpierw wybraliśmy się do kina, gdzie po udanym filmie przejechaliśmy do Centrum Szkła i Ceramiki mieszczącego się na ulicy Lipowej 3.

Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw uczniowie ze swoimi opiekunami Panią Pauliną Gibadło, Panem Mateuszem Dąbrową i Panią Moniką Olesek wzięli udział w pokazie powstawania szkła. Uczniów szczególnie zaciekawił piec, w którym ciągle topi się szkło oraz także tzw. rozprężarkę , gdzie szkło hartuje się przez 48 h po uzyskaniu nadaniu mu wcześniej odpowiedniego kształtu. Potem sami uczniowie mogli „wydmuchać” sobie swoje pierwsze szkło. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Uczniowie na własnej skórze przekonali się, że zawód hutnika to bardzo trudna i odpowiedzialna praca oraz profesja, który powoli odchodzi w zapomnienie.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
19 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało
196 dni