Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

EGO - Lokalne Ekologiczne Gospodarowanie Odpadami

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego "Zarządzanie" z Akademii Górniczo-Hutniczej, przeprowadzili warsztaty z Lokalnego EGO - Lokalne Ekologiczne Gospodarowanie Odpadami. Każdą klasę odwiedzili dwukrotnie. I warsztat był czysto teoretyczny, wprowadzali uczniów w tematykę hierarchii gospodarowania odpadami, wchodząc tym samym w interakcje, rozmawiając z nimi. Na koniec zajęć została przekazana praca domowa - Klasowa Karta Pracy. Na zadanie uczniowie mieli tydzień. Na II warsztacie sprawdzono wyniki pracy, została zrobiona krótka powtórka, podsumowana Quizem. Następnie przeprowadzono rozmowę na temat Gospodarowania Odpadami, segregacji odpadów jej zalet oraz skutków braku segregacji. Na końcu klasy dostały zadania praktyczne, by mogli sami się wykazać. Do zrobienia mieli wykonać plakaty ekologiczne, bądź kampanie ekologiczne. 

Czytaj więcej...

Uroczystość szkolna „Pasowanie na czytelnika”

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy V pod kierownictwem pań bibliotekarek mgr Marii Fryc i dr Anny Morawskiej. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, rozwiązywali quizy, układali puzzle, odpowiadali na pytania, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor mgr Czesława Łabuz wręczyła pamiątkowy dyplom dla każdego z uczniów, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Czytaj więcej...

"DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NE WARTO PRZECZYTAĆ..."

Joanna Ptaszkowska– uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej została laureatką krakowskiego konkursu literackiego - "DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ...”.
Patronat honorowy nad tym konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak.

Joanna Ptaszkowska napisała recenzję książki pt. „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej. Jej praca porównywana była z tekstami nie tylko rówieśników, ale także gimnazjalistów. Okazała się na tyle ciekawa, oryginalna i wartościowa, by zdobyć jedną z trzech głównych nagród w tej kategorii wiekowej.

Dziewczynka już w klasie V otrzymała wyróżnienie za własne opowiadanie w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży w Słupsku.

W tamtym roku zdobyła II miejsce w poetyckim VII Konkursie Powiatowym im. Zosi Smreczyńskiej „W marzeń zachwycie”. Ponadto jest finalistką tegorocznego Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

Gratulujemy i życzymy dalej powodzenia, szczególnie w pisaniu!

Czytaj więcej...

Hej strażacy ochotnicy znani w całej okolicy!

Z okazji dnia świętego Floriana patronującego naszym strażakom, który przypada 4 maja Pani Dyrektor Czesława Łabuz zaprosiła do naszej szkoły Pana Marka Szczypkę- naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasince Małej pełniącego równocześnie funkcję komendanta miejsko-gminnego ZOSP w Mszanie Dolnej.

Występ artystyczny przygotowała klasa IVa wraz ze swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło. Nie zabrakło zabawnych wierszyków, pełnych dowcipu ,ale zarazem prawdziwych i poruszających tematy związane z bezpieczeństwem ważne dla każdego dziecka. Wśród wierszy i piosenek nie mogło zabraknąć także życzeń dla naszych oddanych strażaków. Dziękowaliśmy im za trud i poświecenie. Za to, że dzięki ich pracy lokalna społeczność może spać spokojnie. Życzyliśmy samych sukcesów zawodowych i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Pani dyrektor w imieniu wszystkich dzieci i pracowników szkoły także złożyła na ręce Pana Marka wyrazy ogromnego podziwu i szczere podziękowanie za niebywałą odwagę i pomoc, której niejednokrotnie i  zupełnie bezinteresownie udzielili naszej szkole w trudnych chwilach.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
18 listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz
Do końca roku zostało
44 dni