Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Rekolekcje wielkopostne 2019

Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala przygotować się do świadomego i uroczystego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej szkole, dzięki wielu staraniom siostry Anny Gromady, uczniowie w wyjątkowy sposób mogli przeżywać czas Przygotowania. Od 1 do 3 kwietnia uczestniczyli oni w wielu konkursach, przygotowywali scenki i rozważania oraz wsłuchiwali się w słowa rekolekcjonisty ks. Kazimierza Ligęzy, aby poszerzyć swoją wiedzę o wyjątkowości okresu Wielkiego Postu oraz Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 2019

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wykonania prac konkursowych z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Uczniowie klas I-VIII wykonują plakat o tematyce ekologicznej w formacie A3 z wykorzystaniem surowców wtórnych i zawierający treści ekologiczne: recykling, ochrona gatunków zagrożonych, postawy proekologiczne.

Przedszkolaki wykonują zabawkę z zawieszką z wykorzystaniem surowców wtórnych .

Termin 24 kwiecień 2019

 

Przedświąteczny kiermasz

W marcu br. w naszej szkole odbył się kolejny już kiermasz książek. Wydarzenie to miało miejsce na głównym korytarzu i cieszyło się dużą popularnością wśród uczniów. Dzięki współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mieli możliwość zakupu ciekawych książek w wyjątkowo niskich cenach. Tym razem w ofercie wydawniczej znalazły się publikacje edukacyjne, popularnonaukowe, polsko-angielskie, przygodowe, przyrodnicze, beletrystyka, lektury, słowniki, kolorowanki, łamigłówki, książeczki dla dzieci, z naklejkami, komiksy itp.

W sprzedaż zaangażowała się Przewodnicząca Rady Rodziców pani E. Adamczyk oraz łącznicy biblioteczni z klasy 8 tj. J. Ptaszkowska oraz G. Masłowiec. Opiekę nad akcją sprawował szkolny bibliotekarz pani M. Knapczyk.

Czytaj więcej...

Rozmawiamy o cyberprzemocy i bezpieczeństwie w sieci

Dostęp do Internetu jest znakiem szczególnym dzisiejszych czasów. Daje wiele możliwości w poszerzaniu wiedzy, ułatwia nawiązywanie kontaktów. Wiele osób zapomina jednak, że często użytkownicy sieci czują się bezkarni, co nierzadko prowadzi do zachowań, które krzywdzą emocjonalnie drugiego człowieka.

W naszej szkole o problemie cyberprzemocy i zagrożeniach wynikających z nieprawidłowego korzystania z Internetu, uczniowie mogli dowiedzieć się dzięki wizycie policjanta, który podzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniami. 28.03.2019 roku odbyły się wykłady, dzięki którym uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się czym jest przemoc w Internecie oraz jakie są jej skutki.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
20 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron, Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało
42 dni