Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Babciom i Dziadkom – serca pełne miłości ofiarowują wnuczęta

13 lutego uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami przygotowali spotkanie z okazji Dnia Babciu i Dziadka. Trochę spóźniona, przez termin ferii zimowych, uroczystość, nie straciła nic a nic ze swej serdeczności. Miała bowiem wielkie walentynkowe serce w tle. Wśród licznie zgromadzonych gości – drogich Seniorów – głównych adresatów wystąpień i prezentacji dziecięcych witaliśmy także Dyrektor szkoły – p. Czesławę Łabuz, Wójta Gminy Mszana Dolna – p. Bolesława Żabę oraz księdza proboszcza – Tadeusza Dziedzica.

W programie artystycznym znalazły się dedykowane Babciom i Dziadkom wiersze, piosenki i tańce oraz zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyczny uczniów klasy pierwszej, inscenizacja „Czerwonego Kapturka”, którą zaprezentowała klasa II oraz humorystyczna interpretacja telewizyjnej „Familiady” w wykonaniu trzecioklasistów.

Czytaj więcej...

Spotkanie z podróżnikiem – wizyta w RPA

11 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z podróżnikiem – p. Samuelem Kempskim. Ciekawe opowieści i kolorowe fotografie zabrały ich w podróż do Republiki Południowej Afryki – kraju zróżnicowanego pod względem kulturowym i religijnym.

Pokaz umożliwił poznanie obyczajów, zachowań i życia codziennego mieszkańców oraz pokazał różnorodność gatunków zwierząt i roślin tego kraju. Uczestnicy spotkania odwiedzili mieszkańców jednej z wiosek – Zulusów. Mogli oglądać fotografie ich chat, poznać niektóre obyczaje, jak np. obrządek zaślubin. Na pokazie nie zabrakło również rekwizytów, które przybliżały słuchaczom kulturę RPA, były to min. odświętne stroje Zulusów.

Czytaj więcej...

„O ŚRODOWISKO DBAMY BATERIE ZBIERAMY!”

Na przełomie stycznia i lutego zostały zapakowane i przygotowane do wysyłki baterie zebrane przez uczniów naszej szkoły. Baterie odbiera z naszej szkoły firma REBA Organizacja Odzysku S. A. z siedzibą w Warszawie. Firma ta bezpłatnie po wcześniejszym dostarczeniu pojemników, odbiera poprzez kuriera napełnione bateriami pudełka. Ponieważ są to odpady niebezpieczne, nie należy ich wyrzucać z innymi śmieciami. W każdym gospodarstwie domowym są używane i potem powstaje dylemat co z nimi zrobić po zużyciu? Podobnie jak leki, czy zużyte tonery z drukarek trzeba oddawać w wyznaczone miejsca, tak również baterie. Dlatego, aby zostały właściwie wykorzystane i zutylizowane trzeba je przekazywać właściwym organizacjom.

Czytaj więcej...

Warsztaty ósmoklasistów w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej

W dniu 30.01.2019 roku uczniowie klasy VIII udali się z Panią Wiolettą Kowalczyk oraz z Panią Rentą Szczypką do Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Uczniów przywitał Pan Jerzy Kogut- wicedyrektor szkoły wraz z Panią Moniką Łysek- Bierowiec- szkolnym pedagogiem. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych jest nowoczesną szkołą - o czym przekonali się nasi uczniowie. Zostali oni zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły. Aktualnie w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych można uczyć się na kierunkach:
-technik spawalnictwa,

-technik budownictwa,

-technik elektryk,

-technik informatyk,

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni