Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

WESOŁEGO ALLELUJA!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w dniu 12 kwietnia 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „0” pod opieką wychowawczyni Sylwii Wąchały oraz pani Barbary Woś przygotowały przedstawienie wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy piękną recytacją i śpiewem przybliżyli wszystkim widzom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci zaskoczyły wszystkich zgromadzonych swoją charyzmą, żarcikami o kurze i pisankach jak również pięknym śpiewem piosenek. Uwieńczeniem Apelu Wielkanocnego były słowa uznania dla występujących przedszkolaków oraz złożenie życzeń wszystkim zgromadzonym przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz.

Czytaj więcej...

Ważna lekcja historii - uroczysty apel z okazji Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

14 kwietnia jest dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji w naszej szkole 11 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy Vb przygotowali dla swoich kolegów krótką lekcję historii, która była dla nich przypomnieniem oraz momentem refleksji nad nieszczęśliwym losem naszych rodaków.

W pełnej powagi i zadumy atmosferze uczniowie, przygotowani przez Pana Mateusza Dąbrowę, przypomnieli o zbrodni wojennej dokonanej wiosną 1940 przez NKWD na mocy decyzji władz ZSRR. Było to ludobójstwo wykonane na ofiarach uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice!

I.

15, 16 i 17 kwietnia to terminy egzaminów ósmoklasisty. W tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I - VII. Uczniowie tych klas mogą być objęci opieką świetlicową w szkole.

II.

Od 18 do 23 kwietnia trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna. (18,19 i 23 kwietnia – dla chętnych uczniów odbywać się będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze).

III.

24, 25 i 26 kwietnia to dni, w których odbywać się będą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze według tygodniowego planu lekcji.

Czytaj więcej...

Dziękujemy tym, co o nasze zdrowie dbają!

Uczniowie naszej szkoły każdego roku pamiętają o obchodach święta lekarzy oraz pielęgniarek. Również w tym roku 9 kwietnia uczniowie klasy I przygotowani przez Panią Jolantę Wójcik przygotowali Akademię z okazjo Dnia Służby Zdrowia.

Młodzi aktorzy, w starannie przygotowanych strojach, prezentowali zabawne scenki, dotyczące wizyty u lekarza. Wprawiło to w pogodny nastrój wszystkich widzów, którzy z zachwytem obserwowali przygotowany przez najmłodszych uczniów spektakl. Pięknymi słowami wierszy i piosenek podziękowali oni wszystkim, którzy każdego dnia wkładają wiele trudu, aby pomagać chorym. Szczególne podziękowania i słowa uznania powędrowały do naszych gości Pani Doktor Danuty Mrażek i Pani Pielęgniarki Marysi Lis, które towarzyszyły nam na tej uroczystości.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
21 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało
41 dni