Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

„Wakacje. Zamknięta szkoła
Milczy ze wzruszenia wielkiego…”

[ks. Jan Twardowski]

 

 

Dnia 23 czerwca 2017 r.  rano cała społeczność szkolna wraz z rodzicami uczniów uczestniczyła  we Mszy Świętej odprawianej przez Księdza Krzysztofa Chromego.

Po Mszy Świętej przedstawiciele nauczycieli, uczniów i rodziców przekazali  kwiaty  oraz słowa podziękowania  dla Księdza  Proboszcza, który przez  ostatnie 2 lata zawsze nam towarzyszył podczas ważniejszych uroczystości szkolnych,  a na co dzień wspaniałymi opowieściami o Afryce ubarwiał naszą szkolną rzeczywistość.

Uroczystą akademię na zakończenie roku szkolnego przygotowali uczniowie klasy szóstej
wraz z wychowawcą Wiolettą Kowalczyk.  Obok słów wdzięczności skierowanych do Pracowników Szkoły i Rodziców zebrani mogli usłyszeć piękne teksty ,m. in . ks. Jana Twardowskiego oraz utwory muzyczne: koncert naszego saksofonisty - Marcina Michalaka czy wybrane przez uczniów nastrojowe piosenki w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego pod opieką pani Małgorzaty Jędrysek.  Szczególnie zachwyciła publiczność swoim głosem Zuzuanna Piwowar.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z realizacji programu profilaktycznego pn. CUKIERKI w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej.

Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”. Bajka jak i program powstały jako element szerszej współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Cele programu:

  • przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;

  • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;

  • kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;

  • nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych;

  • rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

    Czytaj więcej...

V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

20 czerwca 2017 r. w naszej szkole,  już po raz piąty, odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „My favourite English song”. Swoje zdolności zaprezentowało 28  uczniów,  z siedmiu szkół podstawowych,  z terenu Gminy Mszana Dolna.  Mieliśmy okazję podziwiać nie tylko talenty wokalne, taneczne i językowe uczestników, ale także umiejętności gry na instrumentach. Podczas tegorocznej edycji konkursu w ławie jury zasiedli: Pan Piotr Lulek - przedstawiciel Gminy Mszana Dolna, Pani Beata Chlipała oraz Pani Anna Kawula - nauczycielki języka angielskiego. Występy młodych artystów oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach młodszych I miejsce wywalczyła Oliwia Kościelniak – uczennica Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce. II miejsce zdobyła Aleksandra Druzgała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. III miejsce przypadło  duetowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej w składzie: Anna Nawara i Julia Kucharzak. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych

13 czerwca 2017 r. przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci w pięknych strojach prezentowały baśniowe inscenizacje, wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach, na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich zdolnych pociech. Po części oficjalnej dzieci wręczyły mamusiom i tatusiom własnoręcznie zrobione upominki, a następnie zaprosiły swoich rodziców na słodki poczęstunek, który był też chwilą dzielenia się swoimi wrażeniami i zbierania pochwał.

Przedszkolne Święto Mamy i Taty było wyjątkowym dniem, który na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
25 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor
Do końca roku zostało
310 dni