Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Nie zamykaj mnie, ale dodaj odwagi do życia!

To temat spotkania, które odbyło się w naszej szkole w środę 31 stycznia. Prelekcja Księdza doktora Jerzego Smolenia, wybitnego terapeuty i psychologa, osoby znanej i cenionej w środowisku, który zgodził się przyjechać do naszej szkoły na zaproszenie Pani Dyrektor Czesławy Łabuz, odbyła się podczas zebrania ogólnego z rodzicami, które miało podsumować pracę naszej szkoły w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 Ksiądz Doktor w  sposób ciekawy i kompetentny podzielił się z rodzicami naszych uczniów swoją wiedzą w dziedzinie wychowania dzieci i młodzieży oraz radzenia sobie  z problemami wychowawczymi. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia sobie, że wychowanie dzieci to najbardziej odpowiedzialna, ale też najpiękniejsza praca jaką przyjdzie nam w życiu wykonać. Przypomniał o znaczeniu rzeczy prostych, ale jakże istotnych i mających ogromny wpływ na wychowanie młodego pokolenia. Zaprezentował 15 zasad, którymi warto się kierować aby relacja na linii dziecko-rodzic zawsze była dobra i najważniejsza dla obu stron. W prostych słowach popieranych licznymi przykładami z jego pracy terapeutycznej uświadomił rodzicom, że dziecko to najcenniejszy dar jaki możemy otrzymać, ale niesie też ze sobą najtrudniejszą pracę jaką musimy w życiu wykonać, aby móc powiedzieć, że zrobiłem dla mojego dziecka wszystko najlepiej jak tylko potrafiłem

Czytaj więcej...

Między nami kobietkami!

Piątek 26 stycznia był dniem obfitym w ważne wydarzenia. Dziewczynki z klasy 5 i 6 wzięły udział w spotkaniu z wykwalifikowaną pielęgniarką i położną w ramach realizowanego w naszej szkole od lat projektu  „Między nami kobietkami”.

Spotkanie miało na celu zdobycie przez nasze młode kobiety określonej wiedzy na niełatwe dla nich tematy co prowadzi do  lepszego zrozumienia przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania. Dziewczynki mogły uświadomić sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje postępowanie i swoje ciało. Dzięki rozmowom ze specjalistami łatwiej także zaakceptować im siebie i złagodzić stresy związane z dorastaniem. Tematem spotkania były przede wszystkim zagadnienia związane z  anatomią człowieka, menstruacją, napięciem i lękiem oraz dojrzewaniem i zachodzącymi w tym okresie zmianami.

Dzięki wcześniejszym rozmowom z wychowawcami klas, dziewczynki wiedziały, że mogą zapytać eksperta o wszystkie nurtujące je pytania związane z tym okresem. Z tego miejsca należy podziękować także naszej Pani Dyrektor, która od wielu lat propaguje przeprowadzanie takiej akcji w szkole, przez co wzrasta poziom świadomości naszych uczennic.

Czytaj więcej...

Podróżnik w naszej szkole!

 

W piątek 26 stycznia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Przybliżmy dzieciom świat”. W ramach tej akcji gościliśmy u siebie Pana Podróżnika, który przybliżył nam i opowiedział o tajemniczych i egzotycznym miejscach Amazonii. 

Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy, najpierw w spotkaniu wzięły udział klasy młodsze I-III, potem przyszedł czas na starszą brać naszej szkoły, klasy IV-VII. Prezentacji multimedialnej towarzyszył bogaty słowny opis przeżyć naszego gościa. Opowiadał on o różnych ciekawostkach towarzyszących życiu na nieznanym lądzie, a także pokazywał eksponaty charakterystyczne dla tamtego regionu. Uczniowie naszej szkoły byli żywo zainteresowani wszystkimi nowymi informacjami, które nasz gość przekazywał, a zabawne anegdoty dotyczące jego przeżyć, rozbawiły każde dziecko.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  im. Juliana Tuwima w Kasince Małej  informuje rodziców, iż dnia 31.01.2018 roku o godz. 15:00 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 połączone z wywiadówką.

Zgodnie z oczekiwaniami rodziców na spotkanie został zaproszony ks. dr Jerzy Smoleń psycholog i terapeuta, który w przygotowanej prelekcji przybliży zagadnienie właściwych relacji rodziców z dziećmi,  udzieli wskazówek oraz rad w kwestii wychowania i kształtowania osobowości młodego człowieka. Temat spotkania:

„NIE ZAMYKAJ MNIE, ALE DODAJ ODWAGI DO ŻYCIA”

Zachęcam wszystkich rodziców do udziału w zebraniu ze względu na ważność omawianej problematyki oraz skorzystanie z możliwości spotkania z tak doświadczonym wykładowcą i specjalistą.

                  Dyrektor szkoły

Czesława Łabuz

Dzisiaj jest
Sobota
18 sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz, Helena, Ilona, Klara, Tworzysława
Do końca roku zostało
136 dni