Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Akcja Sprzątanie Świata

W tym roku później niż zwyczaj przystąpiliśmy do akcji Sprzątania Świata. Wpłynęły na to: deszczowa pogoda i trwające przy drodze powiatowej prace związane z budową chodnika.  Ograniczyło to zatem obszar zaplanowanych porządków, które z konieczności  zawęziliśmy do terenów  sportowych przy Orliku i boisku LKS Zenit.

Czytaj więcej...

Jesteśmy częścią „Bezpiecznego Powiatu Limanowskiego”

W poprzedzających nadejście zimy, szarych, dżdżystych dniach jesiennej pluchy przedstawiciele Powiatu Limanowskiego uczestniczą w prelekcjach na terenie  szkół, podczas których przekazują uczestnikom spotkań, poprawiające widoczność pieszego na drodze, emblematy odblaskowe, pochodzące z realizowanego programu pn. „Bezpieczny Powiat Limanowski”.

13 listopada br. do naszej szkoły przybyła radna powiatowa - p. Ewa Filipiak wraz z grupą działaczy Auto Moto Klubu Limanowa, wyposażając uczniów klas I – III w odblaskowe kamizelki oraz przeprowadzając pokaz udzielania pierwszej, przedmedycznej pomocy.

Niezwykle pożądana społecznie akcja wpisuje się w realizowaną w naszej szkole politykę bezpieczeństwa i uzupełnia harmonogram realizowanych projektów: „Odblaskowa szkoła” i  „Akademia Bezpieczeństwa Puchatka”, w której uczestniczą nasi wychowankowie.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał sie tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą

sto lat, swym własnym dźwignęłas się duchem.

/L.Staff/

 

Dzień 11 listopada to data dla Polski wyjątkowa. Przede wszystkim dlatego, że po ponad 123 latach niewoli odzyskaliśmy utraconą wolność i niepodległość.

W naszej szkole jak co roku świętowaliśmy tę radosną datę ze szczególnym oddaniem i jak przystało na charakter tego świętą z powagą i szacunkiem. Klasa VI z pomocą swojej wychowawczyni Pani Anny Kołodziejczyk przygotowała przepiękną i wzruszającą akademię. W każdym słowie zawartym w recytowanych wierszach czuć było troskę, miłość, radość i wielki szacunek dla tych, którzy polegli  w obronie naszej Ojczyzny  po to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i pięknym kraju. Dzięki temu, że na akademii wystąpiły również dzieci z oddziałów przedszkolnych można było na własne oczy przekonać się, że aby być prawdziwym patriotą niekoniecznie trzeba być kimś „dużym”. Wzruszający występ naszych przedszkolaków wspaniale oddał charakter tego święta i pokazał, że polskość nosi się w sercu. Z tego miejsca należy podziękować wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych Pani Dorocie Stożek, Pani Barbarze Chorągwickiej i Pani Sylwii Wąchale, które przygotowały swoich wychowanków do tego ważnego występu.

Czytaj więcej...

Czwartaki podbijają Kraków!

W dniu 7 listopada 2017 roku uczniowie klasy 4a i 4b wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Grażyną Słowik i Panią Pauliną Gibadło wzięli udział wycieczce do Krakowa. Jako pierwszy punkt programu uczniowie odwiedzili HistoryLand, gdzie na makietach złożonych z ponad miliona klocków lego poznawali historię Polski i Polaków. W krakowskim centrum można było przenieść się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszeć szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później być zupełnie gdzie indziej. Uczniowie mogli stanąć za sterem okrętu wojennego po Oliwią i poczuć na twarzy morską bryzę. Albo spojrzeć z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. Do tej pory znali te wydarzenia i miejsca jedynie ze szkolnych podręczników. W HistoryLandzie natomiast poczuli emocje podobne do tych, które towarzyszyły ich uczestnikom. Teraz już wiedzą, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
24 maja 2018
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna, Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało
222 dni