Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Przedszkolaka

Dnia 28 września 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej obchodziły Dzień Przedszkolaka. To był wyjątkowy czas. Już o godzinie 9.00przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się na sali gimnastycznej, która została specjalnie przygotowana do tej uroczystości i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania hymnu przedszkolaka.

Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez pana Mariusza – dziecięcego animatora, którego gościliśmy w naszym przedszkolu z inicjatywy naszej Pani Dyrektor mgr Czesławy Łabuz.

Czytaj więcej...

Grzybobranie.

Obecny rok szkolny obfituje w naszej placówce w bogactwo działań innowacyjnych. Jednym z nich jest działanie pn. „Pan Tadeusz” – przewodnikiem po historii, tradycjach i przyrodzie mojej wsi, które realizowane będzie w klasie 3. Marzeniem autorki jest pomóc uczniom odkryć Kasinkę jako miejsce tajemnicze i bogate kulturowo i przyrodniczo. Wsparciem tej edukacyjnej wędrówki po rodzinnej wsi będzie „Pan Tadeusz” – książka niezwykła – być może ostatnia, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy.

Założeniem planowanej innowacji są działania edukacyjne łączące historię i współczesność. Autorka zaplanowała wykorzystanie „Pana Tadeusza” jako tekstu dawnego, ale inspirującego nowoczesne postrzeganie i myślenie o tradycji, patriotyzmie, tożsamości kulturowej i przyrodniczych walorach Kasinki Małej.

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami

Dnia 19 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami.

Wywiadówka ogólna rozpoczęła się od prelekcji Stanisława Steca- aspiranta Komendy Policji w Mszanie Dolnej na temat bezpieczeństwa naszych dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły oraz na temat dopalaczy i środków uzależniających.

Kolejnym punktem było wystąpienie Pani Dyrektor Czesławy Łabuz, która przedstawiła plany rozwoju naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019.

Po zebraniu ogólnym rodzice udali się z wychowawcami do klas, gdzie wspólnie zostały omówione najważniejsze kwestie wychowawcze na rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Czytaj więcej...

Jestem dumny, że jestem Polakiem!

W ramach projektu niepodległościowego realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pod nazwą „Jestem dumny, że jestem Polakiem” uczniowie klas III, V i VIII wzięli udział w lekcji muzealnej.

Wyjazd miał miejsce 18 września, a lekcje muzealne odbyły się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jedna z lekcji historycznych, w których nasi uczniowie wzięli udział nosiła nazwę Barwa i Broń. Podczas tych zajęć uczniowie mogli podziwiać nie tylko piękne eksponaty, ale przede wszystkim dowiedzieć się od specjalistów jak to się stało, że Polska najpierw zniknęła z mapy świata na 123 lata, a potem w jakich okolicznościach udało się jej odzyskać upragnioną niepodległość.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Sobota
19 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara
Do końca roku zostało
347 dni