Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„Kochaj mnie mądrze” - wykład o miłości i wychowaniu

Na zebraniu ogólnym z rodzicami, które odbyło się 20.03. 2019r., mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ks. dra J. Smolenia, psychologa dziecięcego. Jego wizyta była pouczającym i bogatym w cenne rady doświadczeniem zarówno dla obecnych na zebraniu rodziców, jak i nauczycieli. Prelekcja pt. „Kochaj mnie mądrze” wygłoszona przez naszego gościa, dotyczyła przede wszystkim problemu depresji diagnozowanej u dzieci. Niepokojąco wzrasta liczba dzieci i młodzieży, u których stwierdzono tego typu zaburzenia. Umiejętność rozpoznawania niepokojących zachowań i szybka reakcja na nie, jest gwarantem powodzenia leczenia depresji.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH, który odbędzie się 27.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej.

Na dzieci czeka wiele atrakcji. Będzie to również okazja do tego, aby mogli Państwo zapoznać się z naszą ofertą, obejrzeć sale przedszkolne oraz porozmawiać z wychowawcami. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w zajęciach. Wspólna zabawa z dziećmi na pewno ułatwi proces adaptacyjny.

           Mamy nadzieję, że takie spotkanie pomoże Państwu w podjęciu decyzji o zapisie dziecka do przedszkola, a przede wszystkim będzie okazją do świetnej zabawy wspólnie z Waszymi pociechami.

W programie:

9.15 - 9.45 – udział w zajęciach rytmiczno-tanecznych w grupie „Wiewiórek” (6-latki)

9.50 -10.20 – udział w zajęciach języka angielskiego w grupie „Zajączków” (5-latki)

10.25-10.45 – udział w zajęciach dydaktycznych, muzyczno-ruchowych w grupie „Misiów” (3-latki)

 

Dyrektor Szkoły mgr Czesława Łabuz

wychowawcy oddziałów przedszkolnych

 

Czwartoklasiści w Krakowie

Dnia 15.03.2019r (piątek) zorganizowana została wycieczka klas IV do Krakowa. Uczniowie klasy IVa i IVb, pod okiem wychowawczyń Pani Sylwii Dąbrowy i Pani Małgorzaty Łabuz wraz z Panią Moniką Olesek, wyruszyli autokarem z samego rana, aby dotrzeć pod posąg legendarnego Smoka Wawelskiego. Tam spotkali się z panią przewodnik, która z niewątpliwym zapasem wiedzy i zamiłowaniem oprowadziła ich ścieżkami trasy „Via Regia”. Na trasie tej mogli zapoznać się z jednym z najważniejszych miejsc i świadectw historii Polski – Wzgórzem Wawelskim wraz z Katedrą. Dowiedzieli się jak wyglądało średniowieczne miasto i jego system obronny, gdzie handlowano, a gdzie bawiono się w Starym Krakowie. Mieli również możliwość obserwowania miejsca, gdzie koronowano ówczesnych królów polskich, a także mogli oddać hołd pochowanej na Wawelu parze prezydenckiej, która zginęła w Katastrofie Smoleńskiej w 2010 roku.

Czytaj więcej...

„Być kobietą, być kobietą”

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet i dziewczynek. W tym szczególnym dniu, mężczyźni dbają, aby na twarzach pań gościł uśmiech, a w sercu radość. Także w naszej szkole, jak co roku, uczniowie postarali się, aby ten czas był wyjątkowy i  niezapomniany.

Aby podkreślić niecodzienny charakter tego marcowego święta, uczniowie klasy Vb, przygotowani przez Pana Mateusza Dąbrowę, zaprezentowali całej społeczności szkolnej krótki program artystyczny. Recytowane wiersze, starannie przygotowane stroje, miały zwrócić uwagę słuchaczy na rolę kobiet w życiu codziennym i społecznym. Pięknie odśpiewana i zatańczona przez uczennice klasy Vb piosenka „Być kobietą”, wprawiła wszystkich w widzów w wesoły nastrój.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni