Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Klasy VI i VII w Ojcowie

8 maja klasy VI i VII wraz z opiekunami Panią Marią Fryc, Panią Małgorzatą Łabuz i Panią Anną Kołodziejczyk odwiedziły Ojcowski Park Narodowy, który pomimo tego, że jest najmniejszym parkiem w Polsce, okazał się jednym z najpiękniejszych. Po wycieczce wszystkim uczestnikom nasuwało się tylko jedno stwierdzenie - piękno przyrody potrafi zapierać dech w piersi... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

Dzień Strażaka

W dniu 9.05.2019r w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbyła się doniosła uroczystość jaką były Obchody Dnia Strażaka. Święto Tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale przede wszystkim piękną służbę dla drugiego człowieka. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście komendant OSP Kasinka Mała Marek Szczypka oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej kpt Wojciech Bogacz. Delegacja przybyła w reprezentacyjnych mundurach.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Czesława Łabuz witając przybyłych gości. Uczniowie klasy 2 w odświętnych strojach i hełmach strażackich pod opieką wychowawczyni Moniki Kowalcze, przygotowali dla strażaków inscenizację połączoną ze śpiewem i podziękowaniami dla służby strażackiej.

Czytaj więcej...

„Witaj dniu trzeciego maja”

26 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię, która miała na celu upamiętnienie i zwrócenie uwagi na doniosłość tego wydarzenia, przygotowała klasa Va.

Po uroczyście odśpiewanym hymnie państwowym, uczniowie zaprosili do uważnego wysłuchania przygotowanego przedstawienia. Podczas swojej prezentacji, piątoklasiści przybliżyli nam najważniejsze daty i postaci, które brały udział w tym historycznym wydarzeniu. Nie zabrakło pięknie odśpiewanych pieśni patriotycznych oraz dumnie i starannie wyrecytowanych wierszy. Uczniowie z powagą i refleksją przypominali o ważnych dla naszej ojczyzny faktach, które są dumą naszego narodu do dnia dzisiejszego.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tego dnia wszystkich ludzi wiąże chęć ratowania naszej planety, coraz to bardziej zagrożonej nadmierną ekspansją ludzkiej cywilizacji. Na przełomie kwietnia i maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych pracach i konkursach, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne. Jednym z nich był konkurs na plakat o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz konkurs na zawieszkę z materiałów recyklingowych. Dzięki nim powstała wystawa prac wykonanych przez uczniów. Najpiękniejsze z nich zostały wyróżnione, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
21 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało
41 dni