Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wizyta policji w szkole

12 października 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie Policjantów, z uczniami klas szkoły podstawowej i przedszkola na temat: bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie zostali także poinformowani o negatywnych skutkach zażywania środków odurzających, jak również przypomniano o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, szczególnie uwrażliwił uczniów na korzystanie i zamieszczanie różnych osobistych informacji na portalach społecznościowych. Należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Policjanci wyjaśnili również co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych.

Czytaj więcej...

Kto ty jesteś ? Polak mały ! Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Nauczyciela

Dnia 11 października 2017 roku wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej naszej szkoły, aby uczcić święto swoich nauczycieli. Uczniowie, oprócz życzeń i podziękowań skierowanych w stronę nauczycieli, przedstawili program artystyczny, w którym wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom za ich trud.
Dyrektor, pani Czesława Łabuz  podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom za ich rzetelną pracę na rzecz szkoły, za trud jaki wkładają w wychowanie i naukę swoich uczniów. Szczególnie wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy obsługi zostali nagrodzeni oraz otrzymali podziękowania za swoją pracę.
Dzień Nauczyciela to podwójne święto dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu zostali pasowani na uczniów szkoły i złożyli uroczyste ślubowanie. Zanim jednak zostali przyjęci w poczet braci szkolnej musieli wykazać się wieloma umiejętnościami: recytacją wierszy, znajomością cyfr, liter, zasad ruchu drogowego i prawidłowego zachowania się w szkole.

Czytaj więcej...

Na gościnnej Orawie

Orawa, Orawa, na Orawie...”   Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, położony malowniczo u podnóża Babiej Góry przywitał nas jesienną aurą. Uczniowie klasy drugiej i obu klas trzecich już od kilku dni z niecierpliwością oczekiwali na zapowiedziane atrakcje. Niewątpliwie największą z nich był udział w warsztatach „Od ziarna do chleba”.

 Pod okiem instruktora mogliśmy samodzielnie wymłócić cepami zboże, i to poszło nam bardzo sprawnie, zemleć go na żarnach, które obracały się tak cięęęężko, by wreszcie ze zmielonej mąki przemieszanej trochę ze sklepową „zamojską” zarobić  ciasto na placki.   Z wyrobionego ciasta każdy mógł przygotować sobie własny kawałek i rozklepać „moskala”, który zaraz powędrował na rozgrzaną blachę. W oczekiwaniu na placek, który zaczynał smakowicie pachnieć, degustowaliśmy zbożową kawę z mlekiem – takie swoiste orawskie cappuccino.

Po zajęciach warsztatowych zwiedzaliśmy obiekty mieszkalne : chałupy średniozamożnych chłopów, dwór Moniaków, olejarnię, tartak i młyn oraz kuźnię. Na koniec podziwialiśmy przeniesiony tutaj z Tokarni kościółek.

Czytaj więcej...

Sieć

W dniu 5 października 2017 w naszej szkole odbył się spektakl ”SIEĆ” poruszający problem istnienia w Internecie, problem przemocy i agresji w sieci, a także ukazujący rolę rodziny, przyjaciół oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi.

Internet jest jedną z form spędzania wolnego  czasu, bez której nikt teraz chyba nie wyobraża sobie życia. A jego skutki uboczne i możliwości destruktywnego użycia, manipulacji są równie potężne jak jego użytkowe funkcje.

Celem tego spektaklu była przestroga, zwrócenie uwagi ucznia, że Internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym nam jak światło, ale złe korzystanie z internetu może okazać się krzywdzące. Internet też może nam uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym.   

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
25 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor
Do końca roku zostało
310 dni