Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zdrowie na talerzu – zdalna realizacja „Programu dla szkół”

Zawieszenie nauki w szkołach odroczyło realizację Programu dla szkół w jego dotychczasowej formie. Uczniowie nie mają możliwości spożywania na terenie placówki produktów mlecznych oraz warzyw i owoców. Nie oznacza to jednak, że tematyka zdrowego odżywiania została pominięta w zdalnym nauczaniu. Wychowawcy realizując podstawę programową zwracają uwagę na spożywanie posiłków wartościowych dla zdrowia i rozwoju dziecka i kontynuują rozpoczęte w I półroczu przedsięwzięcia.

Wiosenny czas sprzyja tego rodzaju aktywności. Uczniowie przebywający w domu mają okazję czynnie uczestniczyć w wiosennych pracach w ogrodzie. Są przez rodziców włączani do pomocy w siewie warzyw i dbając o przydomowe grządki mają możliwość bezpośredniej obserwacji wzrostu roślin. Zaangażowani w prace ogrodnicze uświadamiają sobie naocznie jakie warunki do rozwoju potrzebuje każda zasadzona czy zasiana roślina. Sami niecierpliwie oczekują upragnionego deszczu podlewając domowe uprawy. Jeszcze niedawno mieli okazję hodować w słoiku fasolę, której piękne okazy stały się dumą młodych ogrodników. A nie było łatwo! Nie zawsze udawało się wyhodować ją za pierwszym podejściem. Wiem coś o tym, bo sama padłam ofiara pleśni, która zniszczyła moja hodowlę. Jednakże drugie podejście zaowocowało niezwykle bujnym egzemplarzem jaśka.

Czytaj więcej...

Przedszkola otwarte od 6 maja br.

Q & A

Przedszkola otwarte od 6 maja br.

 

 Którzy rodzice będą mogli posłać swoje dzieci do przedszkola?

Apelujemy do samorządów, by z placówek w pierwszej kolejności mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Warto, aby pierwszeństwo uzyskały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola?

Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych.

To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać.

Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować. Twoje dziecko uczy się przez obserwację.

Wytłumacz również dziecku, aby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

Kiedy i komu muszę zgłosić, że moje dziecko przyjdzie do przedszkola?

Czytaj więcej...

DZIEŃ ZIEMI 2020

W tym roku mieszkańcom Ziemi przyszło się zmierzyć z nowymi realiami. Dotknęło to zarówno dorosłych jak uczniów naszej szkoły. Wiele rzeczy się zmieniło, od życia każdego z nas po funkcjonowanie całego Świata. Jednak pomimo przeciwności nasi fantastyczni uczniowie nie zapomnieli o tym pięknym dniu i pokazali jak ważna jest dla nich troska o naszą wspólna Planetę. W swoich domach przygotowali prace, które są źródłem nadziei na to, że dbanie o Ziemię jest dla nich naprawdę ważną sprawą.

Ponadto uczniowie starszych klas 7 i 8 uczestniczyli online w projekcie : Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, gdzie razem z uczniami z całej Polski mogli wziąć udział w wideoczacie z Panem ministrem Michałem Kurtyką i w warsztatach online dotyczących tematyki globalnego ocieplenia i produkcji prądu.

Czytaj więcej...

Potrzeby serca i tradycji

Przed świętami uczniowie naszej szkoły na lekcji plastyki przygotowywali tradycyjne zagórzańskie palmy wielkanocne według tradycji naszego regionu.

Prace nad palmami rozpoczęły się już w czasie ferii zimowych, kiedy nauczycielka plastyki Urszula Rapacz zorganizowała zajęcia z bibułkarstwa podczas których uczniowie poznawali arkana tworzenia tradycyjnych zagórzańskich kwiatów z bibuły.

Kwiaty umocowane na witkach wierzbowych wykonane z bibuły, krepiny i przyozdobione wstążkami miały uświetnić coroczny kiermasz wielkanocny organizowany przy Kościele Parafialnym w Kasince Małej przez naszą szkołę.

Jednak ze względu na ograniczenia spowodowane COVIT-19 kiermasz nie mógł się odbyć, jednak z inicjatywy mieszkańców i księdza postanowiono mimo przeciwności poświęcić wszystkie palmy. W Niedziele Palmową Palmy zostały wystawione na zewnątrz domów a ksiądz przejeżdżając obok święcił "zagórzańskie piękności".

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
5 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Cyriak, Emil, Karolin, Maria, Nonna, Oswald, Oswalda, Stanisława
Do końca roku zostało
149 dni