Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przedświąteczny kiermasz

W marcu br. w naszej szkole odbył się kolejny już kiermasz książek. Wydarzenie to miało miejsce na głównym korytarzu i cieszyło się dużą popularnością wśród uczniów. Dzięki współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mieli możliwość zakupu ciekawych książek w wyjątkowo niskich cenach. Tym razem w ofercie wydawniczej znalazły się publikacje edukacyjne, popularnonaukowe, polsko-angielskie, przygodowe, przyrodnicze, beletrystyka, lektury, słowniki, kolorowanki, łamigłówki, książeczki dla dzieci, z naklejkami, komiksy itp.

W sprzedaż zaangażowała się Przewodnicząca Rady Rodziców pani E. Adamczyk oraz łącznicy biblioteczni z klasy 8 tj. J. Ptaszkowska oraz G. Masłowiec. Opiekę nad akcją sprawował szkolny bibliotekarz pani M. Knapczyk.

Czytaj więcej...

Rozmawiamy o cyberprzemocy i bezpieczeństwie w sieci

Dostęp do Internetu jest znakiem szczególnym dzisiejszych czasów. Daje wiele możliwości w poszerzaniu wiedzy, ułatwia nawiązywanie kontaktów. Wiele osób zapomina jednak, że często użytkownicy sieci czują się bezkarni, co nierzadko prowadzi do zachowań, które krzywdzą emocjonalnie drugiego człowieka.

W naszej szkole o problemie cyberprzemocy i zagrożeniach wynikających z nieprawidłowego korzystania z Internetu, uczniowie mogli dowiedzieć się dzięki wizycie policjanta, który podzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniami. 28.03.2019 roku odbyły się wykłady, dzięki którym uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się czym jest przemoc w Internecie oraz jakie są jej skutki.

Czytaj więcej...

„Idzie do Nas Wiosna, słoneczna, radosna”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

W dniu 21 marca 2019 r., w pierwszym dniu wiosny, tradycyjne jak co roku, wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Przedszkolaki z kolorowymi transparentami i balonami przemaszerowały drogą przy akompaniamencie tamburyn i  bębenków krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dość wysoka, jak na tę porę roku temperatura, dlatego wszystkie grupy postanowiły szukać pierwszych oznak wiosny w najbliższym otoczeniu:

Czytaj więcej...

,,Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

15.03.2019r. odbyło się spotkanie dzieci klas młodszych z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Limanowej. Panowie przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat zagrożeń, jakie dzieci mogą napotkać podczas pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem maszyn i urządzeń specjalistycznych. Uczniowie obejrzeli prezentację pt. Bezpieczeństwo dzieci na wsi oraz film edukacyjny: Rodzina Porażków przedstawiający różne sytuacje niebezpieczne dla dzieci. Dzięki temu spotkaniu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas prac i zabaw w gospodarstwie rolnym. 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni