Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Ślubowanie Klas Pierwszych oraz Dzień Nauczyciela w Naszej Szkole

Dzień 11 października był szczególny dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Po pierwsze, dlatego, iż w tym dniu odbyło się ślubowanie klas pierwszych, a po drugie w tym dniu uczniowie okazali swoją wdzięczność za jakże trudną pracę nauczycieli z okazji ich święta. Uroczystości rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Czesława Łabuz, która przywitała zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Następnie oddała scenę najmłodszym uczestnikom, czyli pierwszakom, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Pani Jolanty Wójcik przygotowali piękny program artystyczny. Były wierszyki, piosenki oraz krótkie scenki rodzajowe z życia pierwszaka. Aby stać się pełnoprawnymi członkami braci szkolnej pierwszaki złożyły ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor, Pan Wójt Bolesław Żaba oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Aleksandra Kania uroczyście pasowali ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej

Po występie najmłodszych uczniów naszej szkoły swój występ zaprezentowała najstarsza klasa naszej szkoły przygotowana przez swoją wychowawczynię Panią Wiolettę Kowalczyk. Klasa VIII pokazała ciekawy program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela. Były podziękowania za ciężką pracę, były istotne stwierdzenia, że nauczyciel i uczeń to dwa odmienne bieguny, jednak trud, który wkładamy w wychowanie i nauczanie uczniów ma nieocenioną wartość stwierdzili na koniec sami uczniowie. Jako wyraz wdzięczności wszyscy nauczyciele i pracownicy otrzymali od uczniów kwiaty.

Czytaj więcej...

Dzień z życia podróżnika

Wycieczkę na Sarnią Skałę (1377 m.n.p.m), zorganizowaną przez Panią Paulinę Gibadło i Pana Mateusza Dabrowę rozpoczynamy z parkingu koło skoczni zakopiańskiej - Wielka Krokiew. Początkowo poruszamy się czarnym szlakiem idąc ścieżką pod Reglami. Szlak prowadzi skrajem lasu, podczas spaceru możemy podziwiać widoki na piękną panoramę Zakopanego. Po około 15 minutach dochodzimy do rozwidlenia szlaków i nadal kierujemy się czarnym szlakiem w kierunku wejścia do Doliny Białego. Od tego miejsca do wejścia do doliny mamy kolejne 10 minut. Po dokonaniu opłaty wejściowej i obowiązkowo przybicia pieczątek podążamy szlakiem żółtym dnem Doliny Białego, która jest niesamowita. Dolina wprawdzie nie jest długa, gdyż sięga do około 2,5 km długości, ale dostarcza turyście niesamowitych wrażeń. Spacer nią jest bardzo przyjemny. Podążamy bowiem wzdłuż Białego Potoku wśród wznoszących się nad naszymi głowami skał. Co jakiś czas przekraczamy potok przy użyciu drewnianych. Po krótkim odpoczynku kierujemy się, nadal szlakiem żółtym, lekko w górę i przechodzimy przez las. Po około 15 minutach dochodzimy do miejsca, z którego jak na dłoni widać nasz cel - prosto przed nami w górze Sarnia Skała. Od tego miejsca zaczynają się przewyższenia. Początkowo są to kilkuminutowe podejścia, a następnie wygładzenia terenu umożliwiające odpoczynek. Po 15-20 minutach pokonywania przewyższeń dochodzimy do mostku, przy którym warto odpocząć, oczywiście jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czeka nas bowiem spory wysiłek. Po odpoczynku rozpoczynamy wędrówkę lasem po dość stromym, miejscami śliskim podłożu - kamienie przeplecione z korzeniami drzew i wyślizganymi skałami.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem

9 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Policjantem Panem Adrianem Walczakiem, z uczniami klas szkoły podstawowej i przedszkola na temat: Bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły.

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, szczególnie uwrażliwił uczniów na korzystanie i zamieszczanie różnych osobistych informacji na portalach społecznościowych. Należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom.

Czytaj więcej...

Witaminowy zawrót głowy

Koniec września to czas na ostatnie już jesienne zbiory w ogrodzie warzywnym. Realizacja „Programu dla szkół” czyli bezpłatnego spożywania w szkole produktów mlecznych, warzyw i owoców nakłada na nauczycieli obowiązek realizacji zadań towarzyszących, których celem jest promocja spożywania zdrowej żywności, a takimi warzywa i owoce są niewątpliwie.

27 września klasa trzecia udała się na wycieczkę do ogrodu państwa Słońskich. Po przekroczeniu ogrodowej furtki naszym oczom ukazał się prawdziwy owocowo – warzywny skarbiec. Czegóż tu nie było! Kapusta w czterech odsłonach: czerwona, włoska, brukselka i biała. Tylko skąd nazwa biała dla zielonej główki? – pyta Tomek.

Mickiewicz w Panu Tadeuszu widać też miał dylemat skoro wplótł w swój poemat zdanie:

Tu kapusta, sędziwe schylając łysiny,

Siedzi i zda się dumać o losach jarzyny;

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni