Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

"DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NE WARTO PRZECZYTAĆ..."

Joanna Ptaszkowska– uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej została laureatką krakowskiego konkursu literackiego - "DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ...”.
Patronat honorowy nad tym konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak.

Joanna Ptaszkowska napisała recenzję książki pt. „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej. Jej praca porównywana była z tekstami nie tylko rówieśników, ale także gimnazjalistów. Okazała się na tyle ciekawa, oryginalna i wartościowa, by zdobyć jedną z trzech głównych nagród w tej kategorii wiekowej.

Dziewczynka już w klasie V otrzymała wyróżnienie za własne opowiadanie w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży w Słupsku.

W tamtym roku zdobyła II miejsce w poetyckim VII Konkursie Powiatowym im. Zosi Smreczyńskiej „W marzeń zachwycie”. Ponadto jest finalistką tegorocznego Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

Gratulujemy i życzymy dalej powodzenia, szczególnie w pisaniu!

Czytaj więcej...

Hej strażacy ochotnicy znani w całej okolicy!

Z okazji dnia świętego Floriana patronującego naszym strażakom, który przypada 4 maja Pani Dyrektor Czesława Łabuz zaprosiła do naszej szkoły Pana Marka Szczypkę- naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasince Małej pełniącego równocześnie funkcję komendanta miejsko-gminnego ZOSP w Mszanie Dolnej.

Występ artystyczny przygotowała klasa IVa wraz ze swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło. Nie zabrakło zabawnych wierszyków, pełnych dowcipu ,ale zarazem prawdziwych i poruszających tematy związane z bezpieczeństwem ważne dla każdego dziecka. Wśród wierszy i piosenek nie mogło zabraknąć także życzeń dla naszych oddanych strażaków. Dziękowaliśmy im za trud i poświecenie. Za to, że dzięki ich pracy lokalna społeczność może spać spokojnie. Życzyliśmy samych sukcesów zawodowych i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Pani dyrektor w imieniu wszystkich dzieci i pracowników szkoły także złożyła na ręce Pana Marka wyrazy ogromnego podziwu i szczere podziękowanie za niebywałą odwagę i pomoc, której niejednokrotnie i  zupełnie bezinteresownie udzielili naszej szkole w trudnych chwilach.

Czytaj więcej...

Wywiadówka

W dniu 24 kwietnia odbyło się w naszej szkole zebranie z rodzicami, na które zaproszona była Pani dietetyk Wiesława Bubula- kierownik do Spraw Żywienia przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Przybliżyła rodzicom naszych uczniów ważne tematy, które dotyczą racjonalnego i pełnowartościowego odżywiania się ich dzieci. Poruszone również zostały tematy chorób wynikających z niezdrowego jedzenia oraz tych, których możemy się nabawić jedząc rzeczy niedostosowane do naszego organizmu i trybu życia. Opowiedziała rodzicom również o zagrożeniach wynikających z nadwagi czy niedowagi ich dzieci oraz wpływu tych społecznych zjawisk na komfort życia i warunki uczenia się. Na koniec przedstawiła przykładowy, tygodniowy plan żywienia, który zawierał wszystkie zracjonalizowane i potrzebne w naszej diecie składniki . Dzięki zaproszeniu Pani dietetyk prze Panią Dyrektor i szkolnego pedagoga, rodzice mieli także możliwość bezpłatnych i indywidualnych konsultacji z dietetykiem, na które jak wiadomo w publicznych poradniach trzeba długo czekać.

Czytaj więcej...

Kwiatki, bratki i stokrotki … czyli akcja z okazji DNIA ZIEMI

 

W ramach Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, szkolna świetlica wraz ze swoimi opiekunami Panią Jolantą Franczak i Panią Pauliną Gibadło oraz z naszym szkolnym biologiem Panią Agnieszką Dorczak ogłosiły akcję, w której uczniowie naszej szkoły mogli zrobić coś dobrego dla środowiska.

Mianowicie każdy z nich mógł przynieść do szkoły kwiatka, który upiększył nasz przyszkolny ogródek i stał się jego ozdobą. Akcja sadzenia roślin przebiegła pod opieką nauczycieli, a radość z dobrze wykonanej pracy jest dla uczniów najważniejszą nagrodą!

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
22 października 2018
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula, Kordelia, Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało
71 dni