Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Kraków jesienią….

25 października 2017 roku klasa I wyjechała na swoją pierwszą szkolną wycieczkę.  Celem wyjazdu był Kraków, a dokładniej poznanie dziejów miasta Krakowa , Legendy O Smoku Wawelskim  oraz poznanie nowej techniki plastycznej – ceramiki. 

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od przywitania się z Wawelskim Smokiem  i wysłuchania kilku legend, które wprowadziły wielkie poruszenie wśród pierwszaków.  Idąc śladami smoków.. kolejnym punktem wycieczki były „Smocze warsztaty”  - warsztaty ceramiczne. Doświadczenie oraz wysoki poziom artystyczny instruktorów zachęcił uczniów klasy I do natychmiastowego działania.  Głównymi celami zajęć ceramicznych było rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem. Osiągnięcie tych celów było możliwe dzięki dyscyplinie uczniów  ich aktywności  oraz kreatywności.  Instruktorzy pokazali jak dopasowywać kształty, budować właściwe proporcje, łączyć kolory, dostrzegać różnice w odcieniach i strukturze materii.

Czytaj więcej...

Idźmy naprzód z nadzieją!

Tegoroczna uroczystość Dnia Papieskiego w naszej szkole miała miejsce 26 października. Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m.in. że "potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości" oraz że "nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemnościjakie panują w naszych sercach".

W tym dniu w naszej szkole szczególnie dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. Dziękowali wszyscy. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wraz z pocztem sztandarowym . Szczególną rolę odegrała w tym dniu klasa IVa, która wraz z swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło przygotowała wspaniały i dający wiele do myślenia program słowno - muzyczny, w którym przybliżył obecnym na uroczystości  najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II i Jego refleksje o nadziei

Czytaj więcej...

Święto drzewa – Drzewo moim przyjacielem

20 października gościliśmy w naszej szkole pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego. Spotkanie odbyło się w ramach 15 edycji Święta Drzewa, którego tegoroczne hasło brzmi:  „Drzewo moim przyjacielem”.  Uczestnicy zajęć świetlicowych mieli okazję posłuchać na czym polega praca leśnika w terenie, jakie gatunki drzew rośną na terenie GPN i jak odróżnić poszczególne gatunki drzew, zwłaszcza iglastych. Następnie uczniowie wyszli  przed szkołę by posadzić drzewka – cztery tuje szmaragdowe. Pan leśniczy poinstruował uczniów jak prawidłowo to zrobić  i wreszcie nadszedł moment kulminacyjny – samodzielne posadzenie nowego iglaka. Na pamiątkę tego dendrologicznego wydarzenia każdy ogrodnik pozował do zdjęcia  ze swoją roślinką.

Czytaj więcej...

”PROGRAM W SZKOLE”

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz biorą udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzonych przez szkoły podstawowe mające poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
25 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor
Do końca roku zostało
310 dni