Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„Witaj dniu trzeciego maja”

26 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię, która miała na celu upamiętnienie i zwrócenie uwagi na doniosłość tego wydarzenia, przygotowała klasa Va.

Po uroczyście odśpiewanym hymnie państwowym, uczniowie zaprosili do uważnego wysłuchania przygotowanego przedstawienia. Podczas swojej prezentacji, piątoklasiści przybliżyli nam najważniejsze daty i postaci, które brały udział w tym historycznym wydarzeniu. Nie zabrakło pięknie odśpiewanych pieśni patriotycznych oraz dumnie i starannie wyrecytowanych wierszy. Uczniowie z powagą i refleksją przypominali o ważnych dla naszej ojczyzny faktach, które są dumą naszego narodu do dnia dzisiejszego.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tego dnia wszystkich ludzi wiąże chęć ratowania naszej planety, coraz to bardziej zagrożonej nadmierną ekspansją ludzkiej cywilizacji. Na przełomie kwietnia i maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych pracach i konkursach, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne. Jednym z nich był konkurs na plakat o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz konkurs na zawieszkę z materiałów recyklingowych. Dzięki nim powstała wystawa prac wykonanych przez uczniów. Najpiękniejsze z nich zostały wyróżnione, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. 

Czytaj więcej...

WESOŁEGO ALLELUJA!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w dniu 12 kwietnia 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „0” pod opieką wychowawczyni Sylwii Wąchały oraz pani Barbary Woś przygotowały przedstawienie wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy piękną recytacją i śpiewem przybliżyli wszystkim widzom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci zaskoczyły wszystkich zgromadzonych swoją charyzmą, żarcikami o kurze i pisankach jak również pięknym śpiewem piosenek. Uwieńczeniem Apelu Wielkanocnego były słowa uznania dla występujących przedszkolaków oraz złożenie życzeń wszystkim zgromadzonym przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz.

Czytaj więcej...

Ważna lekcja historii - uroczysty apel z okazji Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

14 kwietnia jest dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji w naszej szkole 11 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy Vb przygotowali dla swoich kolegów krótką lekcję historii, która była dla nich przypomnieniem oraz momentem refleksji nad nieszczęśliwym losem naszych rodaków.

W pełnej powagi i zadumy atmosferze uczniowie, przygotowani przez Pana Mateusza Dąbrowę, przypomnieli o zbrodni wojennej dokonanej wiosną 1940 przez NKWD na mocy decyzji władz ZSRR. Było to ludobójstwo wykonane na ofiarach uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni