Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Jesteśmy częścią „Bezpiecznego Powiatu Limanowskiego”

W poprzedzających nadejście zimy, szarych, dżdżystych dniach jesiennej pluchy przedstawiciele Powiatu Limanowskiego uczestniczą w prelekcjach na terenie  szkół, podczas których przekazują uczestnikom spotkań, poprawiające widoczność pieszego na drodze, emblematy odblaskowe, pochodzące z realizowanego programu pn. „Bezpieczny Powiat Limanowski”.

13 listopada br. do naszej szkoły przybyła radna powiatowa - p. Ewa Filipiak wraz z grupą działaczy Auto Moto Klubu Limanowa, wyposażając uczniów klas I – III w odblaskowe kamizelki oraz przeprowadzając pokaz udzielania pierwszej, przedmedycznej pomocy.

Niezwykle pożądana społecznie akcja wpisuje się w realizowaną w naszej szkole politykę bezpieczeństwa i uzupełnia harmonogram realizowanych projektów: „Odblaskowa szkoła” i  „Akademia Bezpieczeństwa Puchatka”, w której uczestniczą nasi wychowankowie.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał sie tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą

sto lat, swym własnym dźwignęłas się duchem.

/L.Staff/

 

Dzień 11 listopada to data dla Polski wyjątkowa. Przede wszystkim dlatego, że po ponad 123 latach niewoli odzyskaliśmy utraconą wolność i niepodległość.

W naszej szkole jak co roku świętowaliśmy tę radosną datę ze szczególnym oddaniem i jak przystało na charakter tego świętą z powagą i szacunkiem. Klasa VI z pomocą swojej wychowawczyni Pani Anny Kołodziejczyk przygotowała przepiękną i wzruszającą akademię. W każdym słowie zawartym w recytowanych wierszach czuć było troskę, miłość, radość i wielki szacunek dla tych, którzy polegli  w obronie naszej Ojczyzny  po to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i pięknym kraju. Dzięki temu, że na akademii wystąpiły również dzieci z oddziałów przedszkolnych można było na własne oczy przekonać się, że aby być prawdziwym patriotą niekoniecznie trzeba być kimś „dużym”. Wzruszający występ naszych przedszkolaków wspaniale oddał charakter tego święta i pokazał, że polskość nosi się w sercu. Z tego miejsca należy podziękować wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych Pani Dorocie Stożek, Pani Barbarze Chorągwickiej i Pani Sylwii Wąchale, które przygotowały swoich wychowanków do tego ważnego występu.

Czytaj więcej...

Czwartaki podbijają Kraków!

W dniu 7 listopada 2017 roku uczniowie klasy 4a i 4b wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Grażyną Słowik i Panią Pauliną Gibadło wzięli udział wycieczce do Krakowa. Jako pierwszy punkt programu uczniowie odwiedzili HistoryLand, gdzie na makietach złożonych z ponad miliona klocków lego poznawali historię Polski i Polaków. W krakowskim centrum można było przenieść się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszeć szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później być zupełnie gdzie indziej. Uczniowie mogli stanąć za sterem okrętu wojennego po Oliwią i poczuć na twarzy morską bryzę. Albo spojrzeć z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. Do tej pory znali te wydarzenia i miejsca jedynie ze szkolnych podręczników. W HistoryLandzie natomiast poczuli emocje podobne do tych, które towarzyszyły ich uczestnikom. Teraz już wiedzą, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów.

Czytaj więcej...

Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie

Dnia 4 listopada 2017 roku chór i zespół instrumentalny  Szkoły Podstawowej nr  2 im Juliana Tuwima w Kasince Małej udał się na Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało „Nasze dziedzictwo – Polska” – są to słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział na Krakowskich Błoniach w 1979 roku.

O godzinie 8.00 wyjechaliśmy z pod szkoły. O godzinie 9.15 dotarliśmy na miejsce, a następnie udaliśmy się do szatni, aby przygotować się do występu. Jury zadecydowało, że zaśpiewamy „Polskie Kwiaty” i „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec występu dostaliśmy gromkie brawa i Pani Małgosia była z nas bardzo zadowolona. Po występie udaliśmy się na słodki poczęstunek, a po poszliśmy się przebrać. Nagrodą za nasz występ było wejście do kina na film pt. „Między nami wampirami”.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
25 lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor
Do końca roku zostało
310 dni