Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Niepodległa od 100 lat!

 Dzień 11 listopada 2018 roku to ważna z wielu powodów data. Najważniejsza jednak dlatego, że właśnie w tym dniu przypadło 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska po 123 latach wróciła na mapę świata, stała się wolnym krajem. Piętno wojen, zaborów i walk wyzwoleńczych zostało odciśnięte i przez długie lata towarzyszyło naszej ojczyźnie, jednak w kraju niepodległym żyło się już inaczej.

Dlatego też nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień wyjątkowo. W niedzielę o godzinie 15 wszyscy zgromadziliśmy się na naszej sali gimnastycznej, aby być świadkami przepięknej lekcji historii. Klasy VI i VII wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Marią Fryc i Panią Anną Kołodziejczyk przygotowały wspaniały program słowno – muzyczny, w którym nie zabrakło przejmujących wierszy, wzruszających piosenek i Polski jako królowej wolności. Każdy patriota - i ten duży i mały patrzył na ten występ jak oczarowany.

Po części artystycznej głos zabrali uczniowie poszczególnych klas, którzy przygotowali wykonania przepięknych patriotycznych utworów  Ostatnia część to występ naszej wspaniałej orkiestry dętej Echo Gór z Kasinki Małej. Piękne i nowoczesne aranżacje spodobały się wszystkim zebranym.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej.

11 listopada to dla nas, Polaków jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych uczniowie zapoznali się z historią tego święta i poznali drogę Polski do odzyskania niepodległości. Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli również w rozmowach, w czasie których kształtowano postawy patriotyczne, poprzez rozwijanie poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej oraz emocjonalnych uczuć w  stosunku do Ojczyzny, a także wyrażenie szacunku dla symboli narodowych. Uczniowie z zapałem przygotowywali świetlicowe dekoracje na tę okoliczność, Podczas zajęć plastyczno – technicznych powstały piękne flagi i mapy Polski. Dzieci wykonały także biało – czerwone kotyliony, którymi przyozdobiono salę świetlicową. Powstało też duże godło Rzeczypospolitej Polskiej wypełnione kulkami z bibuły, które pięknie prezentuje się przed wejściem do świetlicy.

Czytaj więcej...

Mikołajki dla Mukoludków !

 

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą

organizuje w dniach od 15 do 28 listopada zbiórkę słodyczy

na przygotowanie świątecznych upominków dla dzieci chorych na mukowiscydozę! 

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Plastyczny "Mój bohater w poezji Tuwima"

 Konkurs adresowany jest do wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.

 

Zadanie konkursowe: przedstawienie w formie plastycznej swego ulubionego bohatera pochodzącego z filmu, bajki, książki, komiksu w wybranym utworze Juliana Tuwima.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni