Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

FAJNIE JEST BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM

29 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków na całym świecie, ponieważ obchodzimy wtedy „Światowy Dzień Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 30 września od odśpiewania piosenki „ Jestem sobie przedszkolaczek” . Następnie Panie Dyrektor Czesława Łabuz powitała wszystkie dzieci i zaprosiła je do wspólnej zabawy.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki czworakowały, skakały po kałużach, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz ćwiczyły samodzielne ubieranie. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie uroczystości naszym milusińskim zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominały o tym wspaniałym dniu.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

„Rok szkolny 2019/2020 uważam za rozpoczęty!” – tymi słowami Pani Dyrektor Czesława Łabuz, 2 września rozpoczęła nowy rok szkolny. Po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się na naszej sali gimnastycznej w gronie przyjaciół, którzy wrócili z odpoczynku pełni energii oraz motywacji do sumiennej pracy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz Dominik Popielarczyk. Następnie uczniowie klasy Va oraz Vb, których przygotowały wychowawczynie Pani Małgorzata Łabuz oraz Pani Sylwia Dąbrowa, zaprezentowali program artystyczny. Uroczystość - śpiewem oraz grą na instrumentach - uświetnił szkolny chór, który prowadzi Pani Małgorzata Jędrysek. Uczniowie słowami wierszy oraz piosenek pożegnali letni czas wypoczynku i przywitali nowy rok szkolny. Nie zapomnieli oni również o wspomnieniu ważnej daty - 1 września 1939 roku. Przekazując nam tę lekcję historii, pokazali min. jak mogłaby wyglądać nauka w tamtych trudnych dla naszych rodaków czasach.

Czytaj więcej...

Zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które niebawem dołączą do naszej przedszkolnej gromadki wraz rodzicami na zajęcia adaptacyjne organizowane w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej w dniach 19-20.08.2019 r. w godzinach 9 00 – 1030.

Natomiast 21.08.2019 r. zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola na spotkanie z wychowawcą w celu ustalenia spraw organizacyjnych.

Niech żyją wakacje!

19 czerwca 2019 roku społeczność naszej szkoły zakończyła rok szkolny 2018/2019 i radośnie powitała wakacje. Zanim jednak wszyscy wyruszyli na zasłużony odpoczynek, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz. Następnie wzięliśmy udział w Mszy Świętej, którą odprawił dla nas ksiądz proboszcz Tadeusz Dziedzic.

Tegoroczne zakończenie roku dostarczało nam wielu wzruszeń, gdyż był to czas pożegnania z naszymi absolwentami oraz kilkoma pracownikami naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za wysiłek, podejmowany na rzecz naszej szkoły oraz serce i oddanie w pracy, która kształtuje i wychowuje młode pokolenia.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
21 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało
41 dni