Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Uroczystość szkolna „Pasowanie na czytelnika”

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy V pod kierownictwem pań bibliotekarek mgr Marii Fryc i dr Anny Morawskiej. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, rozwiązywali quizy, układali puzzle, odpowiadali na pytania, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor mgr Czesława Łabuz wręczyła pamiątkowy dyplom dla każdego z uczniów, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Czytaj więcej...

"DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NE WARTO PRZECZYTAĆ..."

Joanna Ptaszkowska– uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej została laureatką krakowskiego konkursu literackiego - "DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ...”.
Patronat honorowy nad tym konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak.

Joanna Ptaszkowska napisała recenzję książki pt. „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej. Jej praca porównywana była z tekstami nie tylko rówieśników, ale także gimnazjalistów. Okazała się na tyle ciekawa, oryginalna i wartościowa, by zdobyć jedną z trzech głównych nagród w tej kategorii wiekowej.

Dziewczynka już w klasie V otrzymała wyróżnienie za własne opowiadanie w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży w Słupsku.

W tamtym roku zdobyła II miejsce w poetyckim VII Konkursie Powiatowym im. Zosi Smreczyńskiej „W marzeń zachwycie”. Ponadto jest finalistką tegorocznego Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

Gratulujemy i życzymy dalej powodzenia, szczególnie w pisaniu!

Czytaj więcej...

Hej strażacy ochotnicy znani w całej okolicy!

Z okazji dnia świętego Floriana patronującego naszym strażakom, który przypada 4 maja Pani Dyrektor Czesława Łabuz zaprosiła do naszej szkoły Pana Marka Szczypkę- naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasince Małej pełniącego równocześnie funkcję komendanta miejsko-gminnego ZOSP w Mszanie Dolnej.

Występ artystyczny przygotowała klasa IVa wraz ze swoją wychowawczynią Panią Pauliną Gibadło. Nie zabrakło zabawnych wierszyków, pełnych dowcipu ,ale zarazem prawdziwych i poruszających tematy związane z bezpieczeństwem ważne dla każdego dziecka. Wśród wierszy i piosenek nie mogło zabraknąć także życzeń dla naszych oddanych strażaków. Dziękowaliśmy im za trud i poświecenie. Za to, że dzięki ich pracy lokalna społeczność może spać spokojnie. Życzyliśmy samych sukcesów zawodowych i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Pani dyrektor w imieniu wszystkich dzieci i pracowników szkoły także złożyła na ręce Pana Marka wyrazy ogromnego podziwu i szczere podziękowanie za niebywałą odwagę i pomoc, której niejednokrotnie i  zupełnie bezinteresownie udzielili naszej szkole w trudnych chwilach.

Czytaj więcej...

Wywiadówka

W dniu 24 kwietnia odbyło się w naszej szkole zebranie z rodzicami, na które zaproszona była Pani dietetyk Wiesława Bubula- kierownik do Spraw Żywienia przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Przybliżyła rodzicom naszych uczniów ważne tematy, które dotyczą racjonalnego i pełnowartościowego odżywiania się ich dzieci. Poruszone również zostały tematy chorób wynikających z niezdrowego jedzenia oraz tych, których możemy się nabawić jedząc rzeczy niedostosowane do naszego organizmu i trybu życia. Opowiedziała rodzicom również o zagrożeniach wynikających z nadwagi czy niedowagi ich dzieci oraz wpływu tych społecznych zjawisk na komfort życia i warunki uczenia się. Na koniec przedstawiła przykładowy, tygodniowy plan żywienia, który zawierał wszystkie zracjonalizowane i potrzebne w naszej diecie składniki . Dzięki zaproszeniu Pani dietetyk prze Panią Dyrektor i szkolnego pedagoga, rodzice mieli także możliwość bezpłatnych i indywidualnych konsultacji z dietetykiem, na które jak wiadomo w publicznych poradniach trzeba długo czekać.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Niedziela
19 sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr, Sebald
Do końca roku zostało
135 dni