Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej w Szczyrzycu

16 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami, wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów Indian.

Wioska indiańska, zrobiła na nas ogromne wrażenie, podobały nam się rozstawione namioty zwane – tipi oraz prezentacja przewodników, którzy ubrani byli w stroje indiańskie i opowiadali o życiu i codzienności Indian.Oprócz zwiedzania wzięliśmy udział w warsztatach  muzycznych, na których nauczyliśmy się indiańskiej piosenki oraz poznaliśmy wiele instrumentów etnicznych min:  indiański bęben, aborygeńskie didgeridoo, afrykańskie bębny czy patyki deszczowe. Mieliśmy okazjęzobaczyć własnoręcznie wykonane sprzęty i misternie zdobione rękodzieło indiańskie zrobione z tradycyjnych surowców, którymi posługiwali się Indianie w dawnych czasach. Zabawa pośród prawdziwych tipi i totemów była dla nas prawdziwą przygodą, którą będziemy długo wspominać. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

IV PRZERWA NA CZYTANIE

15 maja 2019r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „IV Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkoły oraz zaproszeni z tej okazji goście. Podczas dwóch przerw nasza szkoła zamieniła się w jedną wielką czytelnię. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne bicie rekordu w czytaniu miało miejsce wyłącznie w budynku szkoły. Uczniowie wraz z wychowawcami zajęli dostępne pomieszczenia m. in. świetlicę, bibliotekę oraz salę gimnastyczną. Każdy czytał wybraną przez siebie książkę. Najmłodsi uczniowie stworzone mieli tzw.

Czytaj więcej...

Klasy VI i VII w Ojcowie

8 maja klasy VI i VII wraz z opiekunami Panią Marią Fryc, Panią Małgorzatą Łabuz i Panią Anną Kołodziejczyk odwiedziły Ojcowski Park Narodowy, który pomimo tego, że jest najmniejszym parkiem w Polsce, okazał się jednym z najpiękniejszych. Po wycieczce wszystkim uczestnikom nasuwało się tylko jedno stwierdzenie - piękno przyrody potrafi zapierać dech w piersi... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

Dzień Strażaka

W dniu 9.05.2019r w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbyła się doniosła uroczystość jaką były Obchody Dnia Strażaka. Święto Tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale przede wszystkim piękną służbę dla drugiego człowieka. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście komendant OSP Kasinka Mała Marek Szczypka oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej kpt Wojciech Bogacz. Delegacja przybyła w reprezentacyjnych mundurach.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Czesława Łabuz witając przybyłych gości. Uczniowie klasy 2 w odświętnych strojach i hełmach strażackich pod opieką wychowawczyni Moniki Kowalcze, przygotowali dla strażaków inscenizację połączoną ze śpiewem i podziękowaniami dla służby strażackiej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni