Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

IV PRZERWA NA CZYTANIE

15 maja 2019r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „IV Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkoły oraz zaproszeni z tej okazji goście. Podczas dwóch przerw nasza szkoła zamieniła się w jedną wielką czytelnię. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne bicie rekordu w czytaniu miało miejsce wyłącznie w budynku szkoły. Uczniowie wraz z wychowawcami zajęli dostępne pomieszczenia m. in. świetlicę, bibliotekę oraz salę gimnastyczną. Każdy czytał wybraną przez siebie książkę. Najmłodsi uczniowie stworzone mieli tzw.

Czytaj więcej...

WESOŁEGO ALLELUJA!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w dniu 12 kwietnia 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „0” pod opieką wychowawczyni Sylwii Wąchały oraz pani Barbary Woś przygotowały przedstawienie wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy piękną recytacją i śpiewem przybliżyli wszystkim widzom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci zaskoczyły wszystkich zgromadzonych swoją charyzmą, żarcikami o kurze i pisankach jak również pięknym śpiewem piosenek. Uwieńczeniem Apelu Wielkanocnego były słowa uznania dla występujących przedszkolaków oraz złożenie życzeń wszystkim zgromadzonym przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz.

Czytaj więcej...

Ważna lekcja historii - uroczysty apel z okazji Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

14 kwietnia jest dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji w naszej szkole 11 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy Vb przygotowali dla swoich kolegów krótką lekcję historii, która była dla nich przypomnieniem oraz momentem refleksji nad nieszczęśliwym losem naszych rodaków.

W pełnej powagi i zadumy atmosferze uczniowie, przygotowani przez Pana Mateusza Dąbrowę, przypomnieli o zbrodni wojennej dokonanej wiosną 1940 przez NKWD na mocy decyzji władz ZSRR. Było to ludobójstwo wykonane na ofiarach uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice!

I.

15, 16 i 17 kwietnia to terminy egzaminów ósmoklasisty. W tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I - VII. Uczniowie tych klas mogą być objęci opieką świetlicową w szkole.

II.

Od 18 do 23 kwietnia trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna. (18,19 i 23 kwietnia – dla chętnych uczniów odbywać się będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze).

III.

24, 25 i 26 kwietnia to dni, w których odbywać się będą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze według tygodniowego planu lekcji.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni