Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Julian Tuwim jest patronem, szkoła z tego cieszy się !

Każde Mikołajki w naszej szkole są wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że z niecierpliwością oczekujemy na wizytę świętego Mikołaja, ale także dlatego, ze dzień 6 grudnia jest czasem, kiedy imieniny obchodzi patron naszej szkoły- Julian Tuwim.

W tym roku ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Cały czas oczekiwania na wizytę specjalnego gościa uczniowie spędzili na sali gimnastycznej . Najpierw wspaniałą akademię przygotowała klasa 5a i klasa 5b, których uczniowie w prostych słowach i autorskich piosenkach przybliżyli życie i twórczość naszego patrona, a na koniec zaprezentowali zabawną inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Oklaskom nie było końca!

Po części artystycznej rozpoczęliśmy turniej 1 z 10, którego tematyka dotyczyła wyłącznie życia i twórczości naszego patrona. Każda klasa miała w tej zabawie swojego reprezentanta, dzięki czemu rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta , bo każdy chciał wygrać! Mistrzem wiedzy o Julianie Tuwimie została w tym roku uczennica klasy 4a- Milena Drabik, której serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

SKS on TOUR !!!

Uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej po zakwalifikowaniu się do SKS on tour w poniedziałek 3.12.2018 wybrali się do Krakowa gdzie na hali Cracovii razem z swoimi rówieśnikami z całej Małopolski mogli spędzić czas w sportowej atmosferze. Głównym założeniem „SKS on Tour” jest realizacja tzw. obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności oraz poddawani są testom sprawności fizycznej. Obwód stacyjny polega na tym, że dzieci podchodzą grupami do kolejnych stacji, gdzie wykonują różne zadania. Ale zadania proponowane przez organizatorów cyklu „SKS on Tour” to zupełna nowość dla uczniów i opiekunów. W Krakowie mieliśmy możliwość spróbować swoich sił m.in. speed-ballu (odbijanie piłeczki przymocowanej linką do statywu), wioślarstwie (czyli ćwiczeniach na ergonometrze), deskorolce, biegu wahadłowym z fotokomórką, reflekso-mierzu, platformie dynamometrycznej. Z takimi ćwiczeniami młodzież w większości spotkała się po raz pierwszy. Wszystko trwało kilka godzin i miało formę świetnej zabawy.

Czytaj więcej...

Mikołajki dla MUKOLUDKÓW!

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Polskim Towarzystwem do Walki z Mukowiscydozą zorganizowało w szkole świąteczną zbiórkę słodyczy, które zostały przekazane i posłużą przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z tą niezwykle trudną chorobą.

Bardzo dziękujemy za tak liczne zaangażowanie się w akcję wszystkim naszym uczniom i rodzicom. Jeden nie może nic, ale razem możemy wszystko! Po raz kolejny udowodniliście, że nie jesteście obojętni na ludzką krzywdę !

Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Andrzejkowych wróżb czar!

Nasza sala gimnastyczna w czwartek 29 listopada zamieniła się we wspaniałe, pełne dekoracji i stolików do wróżb miejsce. Najpierw zabawę andrzejkową rozpoczęły przedszkolaki, które w rytm skocznych piosenek wraz ze swoimi wychowawczyniami rozgrzały szkolny parkiet do czerwoności. Później prym w tańcu wiodły klasy młodsze, którym również nie brakowało pomysłów na zabawy . Dzień zakończyły klasy starsze, które także świetnie się bawiły, a ich wychowawcy nie zostawali w tyle i dzielnie wspierali swoich uczniów podczas parkietowych pląsów.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, która przygotowała w ten dzień słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni