Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Bezpieczni w sieci

12 lutego br. uczniowie klasy 1 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia prowadził p. Łukasz Zabdyr, przedstawiciel firmy NETMAR, która jest organizatorem przeznaczonej dla uczniów klas I – III akcji pod nazwą „Bezpieczny Internet”. Wirtualnym bohaterem czwartkowego spotkania był Duszek Netmarek , asystent p. Łukasza i przewodnik po tematyce realizowanych zajęć.

Ta nietypowa lekcja podejmowała zagadnienia niezwykle istotne w dobie wszechogarniającego nas rozwoju technologii informatycznych, które obok niewątpliwych korzyści niosą ze sobą także wiele zagrożeń. Stąd troska i potrzeba edukacji naszych wychowanków. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz plakaty i odblaskowe opaski.

Mamy nadzieję, że wszyscy przyswoimy sobie i będziemy stosować zasady bezpiecznego korzystania z Internetu;

1. Mów jeśli coś Cię zaniepokoi lub wystraszy
- Koniecznie opowiedz o tym swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

2. Nie podawaj żadnych swoich danych
- Nigdy nie wiesz kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie

Czytaj więcej...

Szkolne kolędowanie

Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się coroczne, rodzinne kolędowanie. Wspólnie zebraliśmy się w niedzielę o godzinie 14:00, by razem podsumować okres świąteczny. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła Pani Dyrektor - Czesława Łabuz, która powitała zebranych gości i zaprosiła do aktywnego uczestnictwa we wspólnym kolędowaniu.

Uczniowie z tej okazji przygotowali bogaty i różnorodny repertuar, który zaprezentowali obecnym na sali rodzicom, babciom i dziadkom. Podczas naszej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Wójta Gminy Mszana Dolna – Pana Bolesława Żabę oraz Panią Sołtys wsi Kasinka Mała – Helenę Kanię.

Uczniów występujących na uroczystości wspierał szkolny chór, któremu przewodziła Pani Małgorzata Jędrysek. Uczniowie zaprezentowali ciekawsze programy, które były prezentowane przez nich w ciągu pierwszego semestru szkolnego. Atmosferę wspólnego kolędowania spotęgował występ Kasińczańskich Zbójów, którzy swoim występem zachwycili publiczność. Na zakończenie naszej uroczystości wystąpiła orkiestra dęta Echo Gór, która zaprezentowała godzinny koncert pieśni i kolęd.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla naszych kochanych babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 21 stycznia 2020 roku w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbyła się wspaniała uroczystość – mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Na wstępie pani Dyrektor mgr Czesława Łabuz przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przedszkolaki z grup ,,Jeżyki” oraz „Wiewiórki” przedstawiły „Jasełka” dla zaproszonych gości. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie oraz kolędnicy. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy, ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe.

Czytaj więcej...

Babciom i Dziadkom w podzięce.

Dzień Babci i Dzień Dziadka – to święta niezwykłe, święta inne niż wszystkie, bo dedykowane wyjątkowo bliskim nam osobom, którzy jak podpowiada nam nasze doświadczenie i … Internet; „dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy.”  

Tradycją stało się, że w naszej szkole obchodzimy to święto szczególnie uroczyście. 22 stycznia br. przygotowali je uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami. Jakże wyczekiwanym Gościom, którzy tłumnie przybyli do nas nie tylko z Kasinki ale i z okolicznych gmin, młodzi artyści zaprezentowali się w szerokim wachlarzu aktorskich, wokalnych i tanecznych prezentacji.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni