Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zmiany w funkcjonowaniu pracy szkoły

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiesza na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada br.

Oddziały przedszkolne i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian w trybie stacjonarnym.

Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian. 

Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

 

Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy w szkole 42. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Z powodu epidemii obchody te w tym roku były nietypowe. Klasa IV wraz z wychowawcą Panią Anną Kołodziejczyk przygotowała uroczystą akademię, która został nagrana i odtworzona pozostałym uczniom i pracownikom szkoły w czasie zajęć wychowawczych. Pomimo braku widowni, uczniowie klasy IV dali z siebie wszystko. Zaprezentowali piękny i wzruszający program słowno-muzyczny.

"Dziękujemy Pani Urszuli Rapacz za piękną dekorację, Pani Dyrektor Czesławie Łabuz, Pani Wicedyrektor Renacie Szczypce oraz pozostałym nauczycielom za duchowe wsparcie" - Uczniowie klasy IV.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich pracowników oświaty.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Czesława Łabuz, która powitała uczniów i  pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wsłuchania się w przygotowany przez naszych uczniów program artystyczny.

Swoje talenty wokalne oraz aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy VI b, którzy przygotowani zostali przez Panią Małgorzatę Dziedzic. Uroczystość uświetnił również szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Kasinczańskie zbóje”, który prowadzi Pani Małgorzata Jędrysek.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji jednego z ważniejszych świąt szkolnych Dnia Nauczyciela  chcemy podziękować Państwu za pracę na rzecz naszej społeczności szkolnej. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i troskę, jaką wkładacie w nauczanie i wychowanie uczniów, za Waszą twórczą inicjatywę i kreatywność, za to, że jesteście pełni ciekawych pomysłów i nowych wyzwań. Dziękujemy również pracownikom administracji i obsługi za sumienne wykonywanie obowiązków, otwartość na zmiany jakie przynosi każdy dzień naszej trudnej i odpowiedzialnej pracy, odpowiadamy bowiem za dzieci, które są najwyższą wartością dla rodziców, społeczeństwa i ojczyzny. Dziękujemy za wypełnianie wszystkich obowiązków nałożonych w czasie pandemii COVID - 19. To dzięki Wspólnej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa i bezpieczna. Życzymy dużo zdrowia oraz satysfakcji z dobrze wypełnionej misji.

 

  Dyrekcja, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej

 

 

 

 

Dzisiaj jest
Sobota
24 października 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni