Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wigilia szkolna

W  ostatnim przed Świętami dniu  nauki szkolnej obchodziliśmy miłą uroczystość. W gronie wielkiej szkolnej rodziny spotkaliśmy się aby obejrzeć Jasełka, przygotowane przez uczestników szkolnego koła teatralnego „Maska” prowadzonego przez p. Agnieszkę Świerk oraz szkolny zespół muzyczny. Przedstawienie i kolędy, w których śpiew  radośnie włączyliśmy się wszyscy,  wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój.

 

 

Wzruszającym i niezwykle podniosłym  akcentem spektaklu  było  odniesienie do patriotyzmu i chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kraju – do Polski mocnej  wiarą i z niej czerpiącej swoją siłę.  Zachwyciła nas gra młodych aktorów, stroje i piękna scenografia, która wyszła spod czarodziejskich rąk siostry Anny oraz złożone przy betlejemskim żłóbku prośby  dzieci:

 
Chcemy prosić Ciebie Jezu byś nam błogosławił
Naszą pracę i naukę i nasze zabawy.
Pomóż nam Jezu wzrastać w Twej lasce i mądrości
Daj nam wszystkim dużo zdrowia, pokoju, radości

Gratulując wykonawcom pani Dyrektor zaprosiła na dalszą część uroczystości, którą była szkolna Wigilia. Poprzedziliśmy ją wspólną modlitwą, wysłuchanym Słowem Bożym   i życzeniami, które składaliśmy sobie wzajemnie łamiąc się opłatkiem. Smakowity obiad przygotowały niestrudzone mamy, którym  również z tego miejsca serdecznie podziękowaliśmy i zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania. Na zakończenie spotkania,  pani Dyrektor – gospodyni tej wspaniałej  uroczystości zaprosiła wszystkie dzieci  do odebrania y świątecznych  upominków  czekających  w ukryciu pod szkolną choinką.

Przepełnieni radością oczekiwania na cud Bożego Narodzenia kierujemy do wszystkich naszych przyjaciół i współpracowników  życzenia: aby mały Jezus obdarzyła Was wieloma łaskami: wszelkim dobrem, wzajemną miłością i pokojem oraz radością na każdy dzień Nowego Roku.

 

 

 

 

Dzisiaj jest
Środa
20 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery
Do końca roku zostało
195 dni