Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wigilia szkolna

W  ostatnim przed Świętami dniu  nauki szkolnej obchodziliśmy miłą uroczystość. W gronie wielkiej szkolnej rodziny spotkaliśmy się aby obejrzeć Jasełka, przygotowane przez uczestników szkolnego koła teatralnego „Maska” prowadzonego przez p. Agnieszkę Świerk oraz szkolny zespół muzyczny. Przedstawienie i kolędy, w których śpiew  radośnie włączyliśmy się wszyscy,  wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój.

 

 

Wzruszającym i niezwykle podniosłym  akcentem spektaklu  było  odniesienie do patriotyzmu i chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kraju – do Polski mocnej  wiarą i z niej czerpiącej swoją siłę.  Zachwyciła nas gra młodych aktorów, stroje i piękna scenografia, która wyszła spod czarodziejskich rąk siostry Anny oraz złożone przy betlejemskim żłóbku prośby  dzieci:

 
Chcemy prosić Ciebie Jezu byś nam błogosławił
Naszą pracę i naukę i nasze zabawy.
Pomóż nam Jezu wzrastać w Twej lasce i mądrości
Daj nam wszystkim dużo zdrowia, pokoju, radości

Gratulując wykonawcom pani Dyrektor zaprosiła na dalszą część uroczystości, którą była szkolna Wigilia. Poprzedziliśmy ją wspólną modlitwą, wysłuchanym Słowem Bożym   i życzeniami, które składaliśmy sobie wzajemnie łamiąc się opłatkiem. Smakowity obiad przygotowały niestrudzone mamy, którym  również z tego miejsca serdecznie podziękowaliśmy i zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania. Na zakończenie spotkania,  pani Dyrektor – gospodyni tej wspaniałej  uroczystości zaprosiła wszystkie dzieci  do odebrania y świątecznych  upominków  czekających  w ukryciu pod szkolną choinką.

Przepełnieni radością oczekiwania na cud Bożego Narodzenia kierujemy do wszystkich naszych przyjaciół i współpracowników  życzenia: aby mały Jezus obdarzyła Was wieloma łaskami: wszelkim dobrem, wzajemną miłością i pokojem oraz radością na każdy dzień Nowego Roku.

 

 

 

 

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni