Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

X ŚDTM w naszej szkole!

W dniu 2 X 2020 uczniowie wraz z nauczycielami matematyki, Panią Małgorzatą Dziedzic oraz Panią Grażyną Słowik, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie brały udział w przeprowadzonych w tym dniu zabawach oraz egzaminach z tabliczki mnożenia, które odbywały się na korytarzu i sali gimnastycznej. Uczniowie klas VII stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek, a także dorosłych podczas krótkich egzaminów. Pozytywnie ukończony egzamin zostawał nagrodzony legitymacją „Experta Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki w odpowiednim kolorze dostosowanym do kategorii wiekowej. W znakomitej zabawie wzięli udział uczniowie z klas II – VIII.

 

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia jest akcją międzynarodową dlatego poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Należy zatem propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki gdyż jest to przedmiot, który towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie spotykamy się z matematyką, otaczają nas liczby i musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Warto zatem, by to matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Małgorzata Dziedzic, Grażyna Słowik

 

 

Dzisiaj jest
Sobota
24 października 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni