Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zebranie z rodzicami

W dniu 23 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyło się spotkanie z rodzicami z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na zebranie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba –pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR.

Temat spotkania „Ogarnij dziecko w sieci- profilaktyka uzależnień behawioralnych”, to zagadnienie, którego celem było przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zachowań ryzykownych z jakimi może mieć do czynienia dziecko w wirtualnym świecie-cyberprzemoc, hazard, substancje psychoaktywne, pornografia, manipulacja, fake newsy. Na bazie konkretnych przykładów stron, gier, aplikacji z których korzystają dzieci, rodzice mieli możliwość dowiedzieć się na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej.

Poznali sposoby zabezpieczenia dziecka w sieci, zasady budowania domowego BHP oraz czynniki chroniące dzieci przed zagrożeniami zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Spotkanie to pokazało, jak mądrze wprowadzać nowe technologie w życie dziecka, aby były dla niego bezpieczne.

Pani dyrektor Czesława Łabuz przekazała rodzicom najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym, a także podsumowała wyniki egzaminu ósmoklasistów.

Bibliotekarz szkolny pani Małgosia Knapczyk zaprosiła zebranych rodziców do włączenia się w akcję „Wielka Zbiórka Książek 2020” prowadzoną przez Fundację Zaczytani.org oraz poinformowała o udziale szkoły w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020”. Czytanie książek jest jedną z pierwszych inwestycji w rozwój własnych dzieci. Codzienne czytanie wśród wielu zalet, chroni nasze dzieci przed zagrożeniami ze strony kultury masowej oraz zapobiega uzależnieniu od komputerów, telefonów oraz telewizji.

Ogarnijmy dzieci w sieci” i sięgajmy po wartościowe książki.

 

J. Franczak, M. Knapczyk

Dzisiaj jest
Piątek
23 października 2020
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław
Do końca roku zostało
70 dni