Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor, która w pięknych słowach przywitała wszystkich uczniów. Następnie uczniowie klasy V przedstawili przygotowaną przez siebie i przez wychowawcę krótką cześć artystyczną.

„Czekaliśmy na to spotkanie bardzo długo i cieszymy się że w końcu możemy wrócić do naszej szkoły, do naszych klas i nauczycieli, a przede wszystkim, że możemy w końcu spotkać się z wszystkimi twarzą w twarz, odkładając monitory komputerów i telefonów, które służyły nam w ostatnim czasie do nauki.

 

Wierzymy że po tak długim czasie, gdy kontaktowaliśmy się przez różne środki technologii informacyjnej,  każdy będzie jeszcze bardziej doceniał to, że możemy znów uczyć się razem w naszej szkole” – tymi słowami uczniowie klasy V rozpoczęli swój występ, a tekstami wierszy oraz piosenek pożegnali letni czas wypoczynku i przywitali nowy rok szkolny. Nie zapomnieli oni również o wspomnieniu ważnej daty - 1 września 1939 roku -  o tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą, pamiętając, ze to dzięki nim możemy żyć w pokoju.

Gotowi na nowe wyzwania uczniowie poznali swoich wychowawców, z którymi udali się do klas po zakończeniu oficjalnej części uroczystości. 

 

Rok szkolny uważamy za rozpoczęty!!!

 

Dzisiaj jest
Niedziela
20 września 2020
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni