Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wszyscy mamy „Jeden świat” … Muzyka w czasie pandemii.

MUZYKA pomaga nam wyrazić emocje, odprężyć się i jednoczy, nawet na odległość. Bez muzyki - tej słuchanej, ale i tworzonej samemu czy wspólnie z bliskimi, trudno byłoby nam przetrwać czas izolacji. A muzyka to artyści, którzy ją tworzą, tym razem nasi, znani ze szkolnej ławki. Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy Pani Małgosi oraz towarzyszącym zespołem gitarowym działającym w naszej szkole, wspólnie nagrali piosenkę „Jeden świat”.

To my decydujemy, w jakim świecie chcemy żyć. Nasze decyzje dotyczące środowiska są kluczowe dla przyszłości następnych pokoleń. Projekt muzyczny to hołd dla NASZEGO ŚWIATA, dobrego, przyjaznego, czystego. Film to efekt miesięcznej pracy uczniów klasy III oraz zespołu gitarowego, którzy swoją pracę zaczęli od zdalnej nauki piosenki do nagrania Pani Małgosi.

Uczniowie nagrywali swoje partie i przesyłali pojedynczo do wychowawcy w celu oceny. Wtedy powstał pomysł na wspólną inicjatywę, do której z entuzjazmem przyłączyły się dziewczyny z zespołu gitarowego.

Nagrywanie utworu trwało dwa tygodnie. Następnie przyszła pora na montaż filmu. Jest to długa i bardzo trudna praca.

Muzyka w czasie pandemii nie ucichła! Wprost przeciwnie! Ten czas daje wiele możliwości na pokonanie własnych słabości i dotarcie do szerokiej publiczności. Otwiera się nam droga nowoczesnej technologii, która wspiera młodych artystów oraz ich talenty. Projekt muzyczny pokazuje, że jesteśmy razem pomimo tej trudnej sytuacji. Potrafimy się wspierać i wspólnie działać.

Mam nadzieję, że podczas słuchania i oglądania pojawi się uśmiech na waszych twarzach.  Posłuchajcie efektów naszego domowego nagrania.

https://drive.google.com/file/d/1xFCIaY7vvKYyAmv2G4hvOO6TR7pk0d8o/view?usp=sharing

Dzisiaj jest
Piątek
10 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Amelia, Aniela, Filip, January, Radziwoj, Rufina, Samson, Sylwan, Sylwana, Witalis
Do końca roku zostało
175 dni