Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Zwroty materiałów bibliotecznych

Na stronie internetowej szkoły w zakładce Procedury bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID-19 zostały zamieszczone Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Bibliotece szkolnej, z którymi rodzice uczniów powinni się zapoznać.
Zwrot materiałów bibliotecznych (książek, czasopism) oraz podręczników odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem (zamieszczonym poniżej), klasami, w wyznaczone dni zawsze od godziny 9.00 do 12.00. Utworzony zostaje punkt zwrotu materiałów bibliotecznych/podręczników, usytuowany przy wejściu prowadzącym do sali gimnastycznej, celem ograniczenia przemieszczania się osób w budynku szkoły oraz sąsiadujące pomieszczenie przeznaczone na kwarantannę książek.

Zwrotów dokonują rodzice lub uczniowie podchodząc pojedynczo do punktu zwrotu i przekazują materiały biblioteczne/ podręczniki zapakowane w jednorazową reklamówkę, podpisane na zewnątrz imieniem, nazwiskiem oraz klasą, do której uczęszcza uczeń. Zwrot potwierdzony jest podpisem na liście udostępnionej przez bibliotekarza. Po przyjęciu książek bibliotekarz każdorazowo dezynfekuje blat, na którym leżały książki i odnosi materiały biblioteczne na 3 dniową kwarantannę. Po tym czasie weryfikuje zwroty na podstawie karty bibliotecznej ucznia. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia lub braku egzemplarza rodzic zobowiązany jest do odkupienia, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji w wyznaczonym przez bibliotekarza terminie.
Zgodnie z regulaminem zwrotu podręczników dokonujemy w kompletach, należy usunąć foliowe okładki oraz zapisane ołówkiem notatki, zwrócić uwagę na czystość i estetykę – należy wyprostować pogięte kartki, skleić ewentualne rozdarcia.
W razie pytań proszę o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

Harmonogram zwrotów

 

Zwrot materiałów bibliotecznych (książek, czasopism) – od 9.00 do 12.00

02.06

wtorek

03.06

środa

04.06

czwartek

05.06

piątek

08.06

poniedziałek

09.06

wtorek

10.06

środa

kl. I

kl. II

kl. III

kl. IV,

 kl. V a,

     V b

kl. VI a, 

    VI b

kl. VII

kl. VIII

Zwrot podręczników – od 9.00 do 12.00

22.06

poniedziałek

23.06

wtorek

24.06

środa

kl. VII i VIII

kl. IV, Va, Vb,

VI a i VI b

kl. I, II i III

Bibliotekarz szkolny

 

Dzisiaj jest
Piątek
10 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Amelia, Aniela, Filip, January, Radziwoj, Rufina, Samson, Sylwan, Sylwana, Witalis
Do końca roku zostało
175 dni