Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

POZYTYWNIE ZACZYTANI UCZNIOWIE KLASY III

Czytanie jest swoistym kluczem do wiedzy, która zapewnia człowiekowi sukces.

Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz rozpowszechnianie czytelnictwa to priorytety w planie pracy dydaktyczno – wychowawczej klasy III obrane w roku szkolnym 2019/2020. Książka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości i postaw młodych ludzi. Umiejętnie dobrana, ma szansę wzmacniać w człowieku to, co najlepsze, stać się ważnym elementem jego samorozwoju. Pozwala też na wydobycie tego, co najszlachetniejsze
z ludzkich możliwości, dyspozycji i zdolności.

W ramach zajęć czytelniczych oraz omawianych treści programowych, uczniowie klasy III wzięli udział w szeregu zdalnych zajęć poświęconych tematowi „Z książką za pan brat”, które zakończyły się udziałem uczniów w ankiecie online „Czytelnictwo w klasie III”.

 

Badanie czytelnicze zostało przeprowadzone 20 maja 2020 roku u uczniów klasy III . Ankietę wykonało 23 uczniów. Nauczyciel wychowawca badając swoich wychowanków miał na celu ustalenie, pomimo pandemii, stanu czytelnictwa w klasie, poznanie ogólnych zainteresowań czytelniczych uczniów oraz sprawdzenie w jaki sposób zmieniły się zainteresowania czytelnicze na przełomie klas I-III.

Z przeprowadzonych badań dotyczących czytelnictwa wynika, iż wszyscy uczniowie klasy III lubią czytać książki ponieważ są ciekawe, przenoszą w świat fantazji, uczą. Motywującym jest fakt, iż znaczna część uczniów posiada domową biblioteczkę, w której znajduje się nawet kilkadziesiąt książek.

Badanie ukazało zamiłowanie uczniów klasy III do obcowania z książką (oglądania, czytania, słuchania), do szukania w książce początkowo rozrywki, potem pomocy
w nauce, wskazówek
życiowych. Domowa kwarantanna to okazja do budowania więzi rodzinnych. W czasie naszego bycia RAZEM W DOMU, uczniowie wraz z rodziną wzięli udział w projekcie „Rodzinne czytanie”, które zostało utrwalone na zdjęciach. Zapraszamy do galerii fotografii.

 

Małgorzata Jędrysek

Dzisiaj jest
Piątek
10 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Amelia, Aniela, Filip, January, Radziwoj, Rufina, Samson, Sylwan, Sylwana, Witalis
Do końca roku zostało
175 dni