Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

O konkursach

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie organizował w tym roku  Miesiąc Języka Ojczystego. W ramach tego przedsięwzięcia powstało wiele konkursów skierowanych do uczniów. Jedna z naszych uczennic Anna Nawara wzięła udział w V Konkursie na gadkę. Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu pracy w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego, oryginalnego monologu na temat „Co u nas straszyło we wsi?”. Ania rewelacyjnie poradziła sobie z tym zadaniem, pokazując swe zdolności dostała się  do finału tego ogólnopolskiego konkursu. Obecnie czekamy na informacje od organizatorów co do terminu i miejsca rozstrzygnięcia konkursu. Serdeczne gratulacje!

 

Uczniowie naszej szkoły brali również udział w konkursie „Dzieci Chirurgom – Chirurdzy Dzieciom” . Zadanie konkursowe polegało na promowaniu pozytywnego wizerunku chirurga, praca miała być wykonana technikami umożliwiającymi skanowanie prac. Chciałam poinformować, iż termin nadsyłania prac został wydłużony z wiadomych względów do  30 kwietnia. Zapraszamy uczniów klas O-III do wzięcia udziału w ww. konkursie.

Jako bibliotekarz szkolny chciałam polecić uczniom takie strony internetowe jak:  https://lektury.gov.pl/ ,https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909, WWW.bajkidoczytania.pl  oraz darmowe e-booki dostępne w internecie. Miłego czytania i oglądania.

Małgorzata Knapczyk

Dzisiaj jest
Wtorek
31 marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira, Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia
Do końca roku zostało
276 dni