Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Współpraca ze Stowarzyszeniem Rękodzielników ZAGÓRZAŃSCY PASJONACI

10 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty poświęcone jednej z dawnych, a obecnie coraz bardziej popularnych technik zdobienia, jakim jest decoupage. Dekupaż  (z j. francuskiego decoupage) jest techniką zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru z papieru lub serwetki papierowej (tzw. technika serwetkowa) oraz pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wyglądał jak namalowany.

Uczniowie klasy III pod okiem doświadczonego instruktora decoupage, Pani Zofii Filipiak wykonywali zdobienia ozdób choinkowych. Ukończone prace można było podziwiać w Sali klasy III. Uczniowie zadowoleni ze swojej ciężkiej pracy po prezentacji zabrali ozdoby do domu, by udekorować nimi świąteczne drzewka.

Trzygodzinne zajęcia w formie warsztatów stały się dla wielu uczestników inspiracją i zachętą do głębszego poznania i doskonalenia poznanej sztuki zdobienia, która domaga się naszej uwagi, staranności, a nade wszystko kreatywności. Stowarzyszeniem Rękodzielników ZAGÓRZAŃSCY PASJONACI ma na celu kultywowanie folkloru, rękodzieła i sztuki ludowej oraz przekazywanie przez starsze pokolenie swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności młodszemu pokoleniu.

 

Dziękujemy pani Zosi za przyjęcie naszego zaproszenia oraz radość dzielenia się swoją pasją i umiejętnościami. Dziękujemy również Pani Małgosi Kotarbie, która koordynowała współpracą Szkoły ze Stowarzyszeniem.

red. Małgorzata Jędrysek

Dzisiaj jest
Wtorek
31 marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira, Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia
Do końca roku zostało
276 dni