Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Mikołajkowa wycieczka do Krakowa

Dnia 17.12.2019 roku klasy IV, Va, Vb wraz ze swoimi wychowawczyniami: mgr Grażyną Słowik, mgr Sylwią Dąbrowa, oraz mgr Małgorzatą Łabuz wybrały się na mikołajkową wycieczkę do Krakowa. Z parkingu szkolnego wyruszyliśmy z samego rana. Naszą pierwszą destynacją było Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, gdzie było nam dane poznać tajniki wywiadu wojskowego dzięki warsztatom zatytułowanym „ Zostań asem wywiadu”. Mogliśmy wcielić się w rolę polskiego społeczeństwa, które to w czasie II Wojny Światowej było zmuszone do fałszowania dokumentów tożsamości w celu pozostania nierozpoznanymi. Pan, który prowadził warsztaty pokazał nam też broń oraz elementy umundurowania z tamtych czasów.

Następnie mieliśmy okazję zwiedzić wystawę znajdującą się w podziemiach Muzeum. Z ciekawością oglądaliśmy i słuchaliśmy Pana przewodnika, który w interesujący sposób przeprowadził nas przez tą część wycieczki opowiadając o życiu w czasie II Wojny Światowej. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że najciekawszym elementem wycieczki po Muzeum była możliwość zagrania w grę terenową. Zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy, otrzymaliśmy kartę gry i naszym zadaniem było jej wypełnienie na podstawie informacji, o których dowiedzieliśmy się w trakcie zwiedzania. Musieliśmy przemieszczać się po muzeum i szukać niezbędnych nam informacji tak aby w jak najkrótszym czasie wypełnić kartę. Dla zwycięzców czekały nagrody w postaci kompasu. Na pamiątkę wszyscy otrzymaliśmy ołówki oraz broszury dotyczące Muzeum.

Kolejnym punktem wycieczki był ciepły posiłek, który napełnił nas energią na dalszą część dnia. Następnie udaliśmy się do kina CinemaCity na seans pt.: „ Śnieżna paczka”. Film wprowadził nas w atmosferę śnieżnych Świąt i zaopatrzył w dużą dawkę humoru.

Po wszystkich atrakcjach udaliśmy się w podróż powrotną do Kasinki Małej. Wszyscy przyznali, że wycieczka była udana a rozmowom i śpiewom w autobusie nie było końca.

 

Mgr Sylwia Dąbrowa

 

Dzisiaj jest
Wtorek
31 marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira, Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia
Do końca roku zostało
276 dni