Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

ŁAŃCUCH DOBRA

Świetlica szkolna wraz z Szkolnym Kołem Wolontariatu wzięła udział w II edycji Akcji Charytatywnej „Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Salute”.

Celem akcji jest pokazanie dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha. W ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.

Nasi uczniowie cały listopad pod okiem szkolnych koordynatorów akcji Jolanty Franczak oraz Renaty Szczypki z wielkim zaangażowaniem kleili kolejne metry łańcucha. Była to wielka przyjemność, radość ale i również wielkie wyzwanie by osiągnąć swój zamierzony cel. Nasz „Łańcuch Dobra” wyniósł 60m!!!

 

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali swoje ręce i serce w każdy centymetr łańcucha. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu przyczynimy się do pobicia rekordu 
i sprawimy radość dzieciom chorującym na dystrofię mięśniową.

 

Jolanta Franczak

Renata Szczypka

 

Dzisiaj jest
Piątek
29 maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja
Do końca roku zostało
217 dni