Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

ŁAŃCUCH DOBRA

Świetlica szkolna wraz z Szkolnym Kołem Wolontariatu wzięła udział w II edycji Akcji Charytatywnej „Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Salute”.

Celem akcji jest pokazanie dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha. W ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.

Nasi uczniowie cały listopad pod okiem szkolnych koordynatorów akcji Jolanty Franczak oraz Renaty Szczypki z wielkim zaangażowaniem kleili kolejne metry łańcucha. Była to wielka przyjemność, radość ale i również wielkie wyzwanie by osiągnąć swój zamierzony cel. Nasz „Łańcuch Dobra” wyniósł 60m!!!

 

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali swoje ręce i serce w każdy centymetr łańcucha. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu przyczynimy się do pobicia rekordu 
i sprawimy radość dzieciom chorującym na dystrofię mięśniową.

 

Jolanta Franczak

Renata Szczypka

 

Dzisiaj jest
Czwartek
12 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni