Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Jesienią w Rabce

24 października, korzystając z wyjątkowo słonecznej aury, klasy młodsze wybrały się na wycieczkę do Rabki. Głównym celem tego „jesiennego wypadu” było obejrzenie spektaklu pt. „Karius i Baktus”, który to idealnie wpisuje się w realizację konkursu „Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”, do którego planujemy przystąpić oraz do działań naszej palcówki w ramach „Szkoły promującej zdrowie”.

Pełen humoru ale zarazem niosący prozdrowotne przesłanie spektakl był też dla nas swoistym pożegnaniem ze starym pomieszczeniem teatru. Jak zapewnili nas pracownicy, w następnym sezonie, „Rabcio” będzie nas gościł już w nowym gmachu. Obejrzeliśmy przy okazji tę nowoczesną budowlę, niestety tylko z zewnątrz, gdyż wokół trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Cieszy nas ta wiadomość bardzo bowiem tak prestiżowa instytucja kulturalna w „mieście dzieci” zasługuje na godną siedzibę.

 

Planując kolejne wyjazdy do Rabki wychowawcy zapoznali uczniów z ofertą muzealną miasta. Zachęcić do tego miało zwiedzanie zewnętrznej ekspozycji Muzeum Orkana, którego drewniany budynek zaintrygował wielu chłopców, a zadumany nad „zagórzańską dziedziną” sam Orkan przekonująco do tego zapraszał.

red. E. Jakubiak

Dzisiaj jest
Piątek
29 maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja
Do końca roku zostało
217 dni