Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

„Rok szkolny 2019/2020 uważam za rozpoczęty!” – tymi słowami Pani Dyrektor Czesława Łabuz, 2 września rozpoczęła nowy rok szkolny. Po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się na naszej sali gimnastycznej w gronie przyjaciół, którzy wrócili z odpoczynku pełni energii oraz motywacji do sumiennej pracy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz Dominik Popielarczyk. Następnie uczniowie klasy Va oraz Vb, których przygotowały wychowawczynie Pani Małgorzata Łabuz oraz Pani Sylwia Dąbrowa, zaprezentowali program artystyczny. Uroczystość - śpiewem oraz grą na instrumentach - uświetnił szkolny chór, który prowadzi Pani Małgorzata Jędrysek. Uczniowie słowami wierszy oraz piosenek pożegnali letni czas wypoczynku i przywitali nowy rok szkolny. Nie zapomnieli oni również o wspomnieniu ważnej daty - 1 września 1939 roku. Przekazując nam tę lekcję historii, pokazali min. jak mogłaby wyglądać nauka w tamtych trudnych dla naszych rodaków czasach.

 

Po montażu słowno-muzycznym, Pani Dyrektor, zwróciła się do zgromadzonych na sali nauczycieli, rodziców oraz uczniów, przedstawiając plany inicjatyw, które podejmowane będą w roku szkolnym 2019/2020. Gotowi na nowe wyzwania uczniowie poznali swoich wychowawców, z którymi udali się do klas po zakończeniu oficjalnej części uroczystości. 

Monika Olesek

Dzisiaj jest
Piątek
29 maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja
Do końca roku zostało
217 dni