Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

W dniu 10.06.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikami KRUS w ramach przeprowadzonego konkursu ,,Maszyna  pracuje a dziecko obserwuje”. Celem konkursu było:

- promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
- popularyzowanie „wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły. Uczennica oddziału przedszkolnego Lena Nawara zdobyła II miejsce w etapie regionalnym, w I grupie wiekowej (klasy 0-3). Wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Sarek kl. II , Aleksandra Druzgała kl. V,

Weronika Skolarus kl. V, Dorota Jakubiak kl. VIII. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki .Nagrody naszym utalentowanym uczniom wręczył Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego. Brawo! Jesteśmy dumni z naszych artystów!

 

Po uroczystym podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród inicjatywę przejęli strażacy z OSP w Kasince Małej. Panowie zwrócili szczególna uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji, szczególnie nad wodą oraz przy pracach polowych. Przypomnieli jak chronić się przed upałem oraz jak zachować się podczas burzy. Strażacy omawiali z dziećmi zasady informowania służb ratunkowych o zdarzeniu, a także prowadzili zajęcia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Panowie udzielili wszystkim uczniom oraz nauczycielom bardzo cennych wskazówek za co gorąco im dziękujemy . Jest to wspaniała inicjatywa, bowiem pierwszej pomocy może potrzebować każdy z nas. Wiedza, którą otrzymaliśmy z pewnością przyczyni się do zachowania zimnej krwi w chwili próby. Oby takich chwil było jak najmniej.

  

Dorota Stożek

Dzisiaj jest
Środa
26 lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
310 dni