Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Festyn Rodzinny „Kraina Radości”

Tegoroczny festyn odbył się 2 czerwca w piękną i słoneczną niedzielę. Dzięki tak wspaniałej pogodzie, na naszej uroczystości pojawiło się bardzo wielu gości. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Pani Sołtys Helena Kania, Radna Gminy Pani Aleksandra Kania oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Dziedzic.

Festyn rozpoczął się oficjalnym przywitaniem wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz. Zaprosiła ona wszystkich obecnych do wysłuchania i obejrzenia przygotowanych przez naszych uczniów przedstawień, występów muzycznych oraz tanecznych.

Program rozpoczął się wystąpieniem najstarszych uczniów naszej szkoły, które dotyczyło 30 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Ósmoklasiści, recytując wiersze i śpiewając piosenki, przypomnieli nam o tym, jak ważne były wydarzenia ówczesnych lat. W tej oficjalnej części programu wspierali ich uczniowie klas IV, którzy zatańczyli tańce narodowe.

 

Kolejne wystąpienia i prezentacje naszej młodzieży dotyczyły już głównej tematyki naszej imprezy, mianowicie Dnia Mamy i Taty. To właśnie z myślą o swoich kochających rodzicach nasi uczniowie, przez wiele dni przygotowywali się do swoich występów. Uczniowie klas 1-3, przygotowani przez swoje wychowawczynie, tańczyli, śpiewali, grali i pięknie recytowali, chcąc pokazać swoim rodzicom jakim szacunkiem i miłością ich darzą.

Między występami swoje talenty zaprezentowali również uczniowie klas starszych, którzy umilili czas przygotowań, śpiewając piosenki w języku angielskim. Swoje zdolności prezentowali oni już na Konkursie Piosenki Angielskiej, zaś na festynie, występy dedykowali właśnie wszystkim rodzicom.

Przedszkolaki również nie zawiodły i pokazały, że nasze dzieci są niezwykle utalentowane i chętnie dzielą się z innymi swoimi umiejętnościami, już od najmłodszych lat. Mali tancerze – przygotowani przez swoje wychowawczynie we współpracy z Panią Sylwią Dąbrową – zaprezentowali układy taneczne, To widowisko przyjęte zostało niezwykle pozytywnie przez publiczność, którą najmłodsi porywali do tańca.

Wszystkie występy okazały się niezwykle udane i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Uczniom oraz czuwającym nad ich umiejętnościami nauczycielom należą się wielkie podziękowania i gratulacje.

Jednak oprawa artystyczna to nie jedyne atrakcje, które cieszyły uczestników naszego rodzinnego spotkania. Przygotowano stoiska z różnymi atrakcjami i nagrodami. Było stoisko, które zajmowało się loterią fantową. Główną nagrodą w loterii był, jak co roku, rower. Druga główna nagroda również była bardzo atrakcyjna, a był to namiot, który ufundowała Pani Sołtys Helena Kania. Dzięki osobom, które wspierają finansowo nasze przedsięwzięcia, mamy możliwość fundowania nagród, przekąsek oraz wielu innych atrakcji. Bardzo dziękujemy sponsorom, którzy każdego roku pomagają nam w organizacji Krainy Radości.

Uczestnicy festynu mogli również odwiedzić stoisko z książkami lub sklepik ze słodkościami i napojami. Bardzo dużą popularnością cieszyło się stoisko, w którym robione były różnokolorowe warkoczyki. Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć pysznych przekąsek, które przygotowane zostały przez członków Rady Rodziców. Można było ze smakiem zjeść zapiekanki, gofry, frytki, kiełbaski oraz uwielbianą przez dzieci watę cukrową oraz lody.

Zorganizowanie takiej imprezy nie jest łatwym zadaniem, dlatego w prace organizatorskie – nad którymi czuwały Pani Dyrektor Czesława Łabuz oraz Pani Wicedyrektor Renata Szczypka –zaangażowanych było wiele osób. Dzięki pasji i szczerym chęciom pracowników naszej szkoły, rodziców i uczniów, możemy spędzać czas na wspólnej zabawie i rozrywce. Już nie możemy się doczekać kolejnego festynu, a za tegoroczną obecność i pomoc w organizacji serdecznie dziękujemy!

M.Olesek

Dzisiaj jest
Środa
20 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron, Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało
42 dni