Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

VII Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „My favourite English song”.

Welcome! Good morning and hello to everybody! Tym powitaniem rozpoczął się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Już po raz siódmy organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej. W tym roku artyści na swoje występy przybyli 21 maja, a udział w konkursie wzięło 61 uczniów z całej gminy. Występującym dzieciom i młodzieży, towarzyszyli zaproszeni goście, nauczyciele, koledzy i rodzice. Konkurs honorowym patronatem objął wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba.

Uczestnicy prezentowali piosenki, które często plasują się na szczycie radiowych list przebojów lub są najbardziej znanymi utworami z filmów lub bajek. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a jury w swojej ocenie uwzględnia dwa podstawowe kryteria, kryterium muzyczne oraz językowe. Oprócz sposobu wykonania oraz aranżacji, niezwykle ważna jest poprawność wymowy, dykcja oraz interpretacja tekstu. Sprawiedliwej oceny uczniów dokonywali specjaliści z zakresu nauczania języka angielskiego: Pani Anna Krzysztofiak, Pani Anna Kawula oraz Pani Bożena Bocheńczak.

Młodzi artyści bez żadnych problemów poradzili sobie z tymi wymaganiami i zaskakiwali dojrzałością swoich występów.

Prezentacje uczniów podzielone były na dwie kategorie wiekowe. W klasach młodszych, w kategorii solistów przyznano dwie główne nagrody, które zajmując I miejsce, otrzymały: Ewa Batko – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej oraz Milena Ziemianin, ucząca się w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej.

II miejsce przyznano uczniowi Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce – Filipowi Nawarze

III przypadło Tomaszowi Jakubiakowi, który uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej.

W tej kategorii wyróżniono również Stanisława Dudzika, który reprezentował Szkołę Podstawową nr 2 w Łostówce.

Najmłodsi uczniowie występowali także w zespołach. Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej: Joanna Nawara, Agnieszka Niedośpiał oraz Zofia Brania.

II miejsce przypadło grupie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce, w składzie: Oliwia Pitek, Weronika Wietrzyk, Aleksandra Nawara.

III miejsce zajął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Kasince Małej: Gabriela Cież, Milena Drabik, Oliwia Piwowar, Kamila Gruszkowska, Natalia Stożek, Ewelina Adamczyk.

Wyróżniono również dwa zespoły. Grupę reprezentującą Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce, w składzie: Wiktoria Mytych, Gabriela Węglarz, Łucja Kuchta, Barbara Kuczaj, Katarzyna Kuczaj, Wanesa Więckowska. Drugie wyróżnienie otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Glisnem: Emilia Antosz, Jakub Łacny, Aleksandra Łazarczyk, Wiktor Piekarczyk, Zofia Sater.

Kolejną kategorię stanowili uczniowie uczęszczający do klas IV-VIII. Występując jako solistka, I miejsce, piosenką „You are the reason”, wywalczyła Joanna Potaczek, która reprezentowała Szkołę Podstawową w Łostówce.

II miejsce przyznano dwóm uczestniczkom: Amelii Nawarze, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej oraz Anecie Pyrz z Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej.

III miejsce na podium należało dla Aleksandry Druzgały ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej oraz Sabiny Jurczak z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej.

W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla Wiktorii Pietrzak, Bartłomieja Macugi, Karoliny Surówki oraz Julii Złydaszyk.

Uczniowie klas starszych prezentowali również swoje utwory w zespołach. Przyznano dwa I miejsca. Zwyciężyła grupa z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce w składzie: Jakub Niedojad, Patrycja Macuga, Kacper Biernat, Adam Urbańczyk oraz Katarzyna Wacławik. Pierwsze miejsce przyznano również uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej: Wioletcie Gil, Aleksandrze Filipiak i Monice Polańskiej.

II miejsce wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, którą reprezentował duet: Zuzanna Piwowar oraz Gabriela Masłowiec. Ten tytuł powędrował również do grupy z Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej: Zuzanny Cież, Kariny Nawary oraz Roksany Brzezickiej.

III miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej, który reprezentowali: Estera Dudzik, Gabriela Skolarus oraz Patrycja Kotarba.

Wyróżniono reprezentantów Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce: Mikołaja Węglarza, Michała Stożka, Martynę Chorągwicką, Annę Malec, Karolinę Farganus oraz Artura Dudzika Drugim wyróżnionym zespołem był duet Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu: Gabriela Czerwińska oraz Jakub Kuczaj.

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się serdeczne gratulacje! Rywalizacja była bardzo wyrównana, a jury miało niezwykle trudne zadanie. Występy uczestników niejednokrotnie wywoływały uśmiechy na twarzach widowni i porywały wszystkich do wspólnej zabawy. Na szczególną uwagę zasługiwały też dojrzałe i emocjonalne wykonania starszych uczniów, które poruszały swą doniosłością i wywoływały łzy wzruszenia.

Nie należy zapominać o osobach, które wkładają wiele wysiłku, aby pomóc uczniom odnaleźć swój talent, szlifują ich umiejętności i nadają kierunek ich działaniom. Podziękowania należą się nauczycielom przygotowującym uczniów do występów: Pani Beacie Knowie-Tylce, Pani Bożenie Bocheńczak, Pani Dorocie Węgielskiej, Pani Barbarze Oleksy, Panu Marcinowi Szołdrowskiemu, Pani Beacie Chlipale, Pani Marii Skowronek, Pani Kindze Kołodziejczyk, Pani Annie Stanisławskiej, Panu Marcinowi Doroszowi, Pani Bożenie Dudzik, Pani Annie Kawuli, Pani Dorocie Stożek oraz Pani Annie Kołodziejczyk.

Uczniowie poza wspaniałymi doświadczeniami oraz pięknie przygotowanymi dyplomami, Szkołę Podstawową nr 2 w Kasince Małej opuszczali z torebkami pełnymi znakomitych nagród. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobre chęci osób, które inwestują w młode talenty i chęć rozwoju nowego pokolenia przez wsparcie finansowe tej godnej podziwu inicjatywy. Serdecznie podziękowania należą się Panu Wójtowi Gminy Mszana Dolna Bolesławowi Żabie, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej Czesławie Łabuz oraz Pani Annie Krzysztofiak, dyrektorowi Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa. Dzięki ich działaniom, uczniowie jeszcze chętniej biorą udział w projektach rozwijających ich umiejętności.

Pani Dyrektor Czesława Łabuz, która jest organizatorem i gospodarzem tej imprezy, podziękowała uczestnikom, którzy tak chętnie i coraz liczniej przybywają do Kasinki Małej prezentować swoje talenty wokalne i językowe. Podziękowania popłynęły także do Pani Anny Kołodziejczyk, Doroty Stożek oraz Sylwii Dąbrowy, które pomogły w przygotowaniu tego wydarzenia. Dzięki doskonałej organizacji i wielu przygotowaniom zaproszeni goście, oprócz wysłuchania wokalnych prezentacji, mogli oglądać taneczne występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów i zaangażowania do rozwijania swoich umiejętności. Wasza praca i ogromny talent są inspiracją do działania zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Do zobaczenia za rok!

Red. Monika Olesek

Dzisiaj jest
Piątek
20 września 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant
Do końca roku zostało
103 dni