Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„Idzie do Nas Wiosna, słoneczna, radosna”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

W dniu 21 marca 2019 r., w pierwszym dniu wiosny, tradycyjne jak co roku, wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Przedszkolaki z kolorowymi transparentami i balonami przemaszerowały drogą przy akompaniamencie tamburyn i  bębenków krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dość wysoka, jak na tę porę roku temperatura, dlatego wszystkie grupy postanowiły szukać pierwszych oznak wiosny w najbliższym otoczeniu:

w przedszkolnym ogrodzie, przydomowych ogródkach na pobliskich osiedlach. Ze śpiewem na ustach oraz z baziami w ręku dzieci wróciły do swoich przedszkolnych sal, gdzie uczestniczyły w zajęciach, w zabawach związanych tematycznie z nową porą roku: śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz wykonywały prace plastyczne o tematyce wiosennej. Wszystkim życzymy wiosennych humorów.

 

Red. Sylwia Wąchała

Dzisiaj jest
Wtorek
23 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało
162 dni