Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„Idzie do Nas Wiosna, słoneczna, radosna”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

W dniu 21 marca 2019 r., w pierwszym dniu wiosny, tradycyjne jak co roku, wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Przedszkolaki z kolorowymi transparentami i balonami przemaszerowały drogą przy akompaniamencie tamburyn i  bębenków krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dość wysoka, jak na tę porę roku temperatura, dlatego wszystkie grupy postanowiły szukać pierwszych oznak wiosny w najbliższym otoczeniu:

w przedszkolnym ogrodzie, przydomowych ogródkach na pobliskich osiedlach. Ze śpiewem na ustach oraz z baziami w ręku dzieci wróciły do swoich przedszkolnych sal, gdzie uczestniczyły w zajęciach, w zabawach związanych tematycznie z nową porą roku: śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz wykonywały prace plastyczne o tematyce wiosennej. Wszystkim życzymy wiosennych humorów.

 

Red. Sylwia Wąchała

Dzisiaj jest
Piątek
26 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało
250 dni