Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Julian Tuwim jest patronem, szkoła z tego cieszy się !

Każde Mikołajki w naszej szkole są wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że z niecierpliwością oczekujemy na wizytę świętego Mikołaja, ale także dlatego, ze dzień 6 grudnia jest czasem, kiedy imieniny obchodzi patron naszej szkoły- Julian Tuwim.

W tym roku ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Cały czas oczekiwania na wizytę specjalnego gościa uczniowie spędzili na sali gimnastycznej . Najpierw wspaniałą akademię przygotowała klasa 5a i klasa 5b, których uczniowie w prostych słowach i autorskich piosenkach przybliżyli życie i twórczość naszego patrona, a na koniec zaprezentowali zabawną inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Oklaskom nie było końca!

Po części artystycznej rozpoczęliśmy turniej 1 z 10, którego tematyka dotyczyła wyłącznie życia i twórczości naszego patrona. Każda klasa miała w tej zabawie swojego reprezentanta, dzięki czemu rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta , bo każdy chciał wygrać! Mistrzem wiedzy o Julianie Tuwimie została w tym roku uczennica klasy 4a- Milena Drabik, której serdecznie gratulujemy.

 

Kolejna część to konkursy recytatorskie twórczości poety. Najpierw w kategorii klas starszych, potem w kategorii klas młodszych. Walka była zacięta, uczniowie rywalizowali nie tylko piękną recytacją, ale także finezyjnymi przebraniami i atrybutami z recytowanych wierszy.

Ostatnia część imprezy to wręczenie przez Panią dyrektor Czesławę Łabuz i panią wicedyrektor Renatę Szczypkę dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom dzisiejszych zabaw. Najlepsza nauka to ta przez zabawę, dlatego myślimy, że każdy znalazł coś dla siebie i pogłębił swoją wiedzę o naszym patronie.

Dziękujemy z tego miejsca przede wszystkim organizatorom całego tego przedsięwzięcia, a pracy było zapewne sporo! Wychowawcy klas piątych czyli Pani Paulina Gibadło i Pan Mateusz Dąbrowa oraz Pani Monika Olesek stanęli na wysokości zadania i wysoko podnieśli poprzeczkę. Ale cóż, kto z nas nie lubi wyzwań!

Po części artystycznej udaliśmy się z wychowawcami do sal, gdzie oczekiwaliśmy na wizytę Świętego Mikołaja. Widocznie byliśmy grzeczni, bo wszyscy dostaliśmy prezenty.

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, która zorganizowała w ten dzień dla nauczycieli smaczny poczęstunek.

Za rok kolejne takie święto. Już nie możemy się doczekać!

 

Paulina Gibadło

Dzisiaj jest
Środa
19 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało
196 dni