Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przedszkolaki w teatrze

Dnia 15.11.2018 r. przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Karius i Baktus” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Dzieci obejrzały  uroczy, mądry oraz zabawny  spektakl  o dwóch tajemniczych osobnikach, harcujących w buzi pewnego, małego chłopca. Wymieniona dwójka – Karius i Baktus- to nie kto inny, jak bakterie, które mieszkają w buzi Marka. Chłopiec nie lubi myć zębów, dlatego nasze bakterie mają raj na ziemi i spokojnie demolują zęby malucha, który cukierki pochłania kilogramami. Pewnego dnia Marek musi iść do dentysty….

 

Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy przedszkolaki śledziły  pełną  przygód  opowieść  o  dwóch bakteriach i dzielnym chłopcu. Dzięki naszym teatralnym bohaterom nasze pociechy uświadomiły sobie konieczność dbania o swoje zęby, które od tej pory na pewno będą myć częściej.

Przedstawienie bardzo się podobało wszystkim dzieciom. Wspaniałą grę aktorów przedszkolaki nagrodziły gromkimi brawami.

 

 

Red. Sylwia Wąchała

 

Dzisiaj jest
Środa
3 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Konstantyn, Laurencjusz, Wawrzyniec, Laurentyn, Laurentyna, Leszek, Paula, Tamara
Do końca roku zostało
212 dni