Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przedszkolaki w teatrze

Dnia 15.11.2018 r. przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Karius i Baktus” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Dzieci obejrzały  uroczy, mądry oraz zabawny  spektakl  o dwóch tajemniczych osobnikach, harcujących w buzi pewnego, małego chłopca. Wymieniona dwójka – Karius i Baktus- to nie kto inny, jak bakterie, które mieszkają w buzi Marka. Chłopiec nie lubi myć zębów, dlatego nasze bakterie mają raj na ziemi i spokojnie demolują zęby malucha, który cukierki pochłania kilogramami. Pewnego dnia Marek musi iść do dentysty….

 

Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy przedszkolaki śledziły  pełną  przygód  opowieść  o  dwóch bakteriach i dzielnym chłopcu. Dzięki naszym teatralnym bohaterom nasze pociechy uświadomiły sobie konieczność dbania o swoje zęby, które od tej pory na pewno będą myć częściej.

Przedstawienie bardzo się podobało wszystkim dzieciom. Wspaniałą grę aktorów przedszkolaki nagrodziły gromkimi brawami.

 

 

Red. Sylwia Wąchała

 

Dzisiaj jest
Wtorek
23 lipca 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało
162 dni