Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej kolejny rok świecą przykładem

Czas jesienno – zimowy to okres szczególnie niebezpieczny dla osób poruszających się po drogach. Opady deszczu i śniegu, szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają widoczność kierowcom. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego tak ważne jest aby w tym okresie zwiększać świadomość mieszkańców, a w szczególności dzieci odnośnie noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego na drodze znacząco wpływając na jego bezpieczeństwo.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej kolejny rok z rzędu wzięła udział w akcji „ Odblaskowa szkoła ” w ramach której podjęła szereg inicjatyw i działań mających na celu uświadamianie dzieciom i rodzicom zagrożeń związanych z poruszaniem się po drodze po zmierzchu bez odblasków.

 

 

W trakcie trwania akcji w szkole została przygotowana specjalna gazetka z informacjami o wypadkach i przyczynach wypadków, których uczestnikami są piesi nie noszący odblasków. Gazetka zawierała również informację z zakresu pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Nauczyciel prowadzący akcję przygotował pokaz slajdów i krótkie filmiki, które miały za zadanie zwiększyć świadomość uczniów dotyczącą poruszania się po drodze po zmroku jak również w sposób praktyczny pokazać uczniom jak należy postępować gdy jest się świadkiem wypadku drogowego. Uczniowie uczyli się oceniać bezpieczeństwo, stan poszkodowanego, wzywać pomocy, udrażniać drogi oddechowe a nawet „ cisnąć klatę”. Całość zajęć kończyła się testem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy.

 

Zorganizowano również spotkanie z policjantem dla uczniów klas 1-3 dotyczące pierwszej pomocy i zasad poruszania się po drodze. A wychodząc poza teren szkoły uczniowie klas 4-6, rozmawiali na temat poprawy bezpieczeństwa w okolicy szkoły. Omawiali miejsca szczególnie niebezpieczne, zwracali uwagę na prawidłowe zachowanie na drodze, przypominali sobie zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię.

 

Podstawowym celem akcji było wyposażenie wszystkich uczniów w kamizelki odblaskowe. Głęboko wierzymy że szereg inicjatyw podjętych przez szkołę wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drodze, a zakupione kamizelki odblaskowe, noszone przez naszych uczniów, będą pełniły też funkcję edukacyjną dla osób starszych.

 

 

 

 

 

LINK DO STRONY:

 

http://malopolska.policja.gov.pl/sites/default/files/users/user893/regulamin_odblaskowa_szkola_2018.pdf

 

 

 

Dzisiaj jest
Piątek
29 maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja
Do końca roku zostało
217 dni