Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Korowód świetych połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Czy dziś można być świętym?

Gdybyśmy mieli liczyć wyłącznie na ludzkie siły,

 cel ten rzeczywiście zdawałby się nieosiągalny.”

(Jan Paweł II)

 

W poniedziałek, 29 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej odbyła się wielka uroczystość. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była siostra Anna Gromada, która zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostał w naszych sercach.

Przygotowania do uroczystości trwały bardzo długo, gdyż wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik.  Klasa IVb wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Łabuz przygotowała przepiękny program słowno- muzyczny upamiętniający losy świętych w obliczu niepodległej Polski. Dodatkowo podniosłego charakteru całej uroczystości dodawały narodowe tańce przygotowane z uczniami przez Panią mgr Sylwię Dąbrowę.

 

W role świętych wcielili się uczniowie z całej szkoły, a ich rówieśnicy mogli poznać swoich patronów poprzez stroje i atrybuty, które przynieśli ze sobą święci.   

Uroczystość ta doskonale wpisała się także w obchody Dnia Papieskiego, który to organizowany jest w naszej szkole od kilku lat. Możemy śmiało powiedzieć, że staliśmy się jedną wielką rodziną, a także szkolnym chórem aniołów, którego śpiew na pewno dotarł prosto do nieba.

Korowód Świętych miał być zachętą dla dzieci, a także ich rodziców do poznania życia świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości, takimi jak my. Poznając ich życie i podążając ich śladami łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do obranego celu.

To niezwykłe spotkanie ze świętością było możliwe także dzięki wysiłkom rodziców, którzy pomagali dzieciom przygotować stroje oraz rekwizyty- za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku korowód będzie jeszcze barwniejszy i radośniejszy.


Paulina Gibadło

 

Dzisiaj jest
Środa
3 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Konstantyn, Laurencjusz, Wawrzyniec, Laurentyn, Laurentyna, Leszek, Paula, Tamara
Do końca roku zostało
212 dni