Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Witaj Maj, Trzeci Maj!

Rozwiń skrzydła, orle biały –

i koroną złotą świeć.

Do przeszłości Polski całej

w sercach naszych miłość wznieć!

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole już tradycją, dzięki której dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież.

Klasa IVb, która wraz ze swoim wychowawcą Panem Mateuszem Dąbrową przygotowała akademię, przypomniała tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśniła, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791 oraz nazwisk Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły.Wystąp czwartoklasistów uświetniły pieśni śpiewane przez uczniów naszej szkoły , nad którymi czuwała Pani Małgorzata Jędrysek.  W stworzeniu niesamowitego klimaty udział mieli także najmłodsi – nasze przedszkolaki, które, ubrane odświętnie, dumnie wkroczyły na salę gimnastyczną niosąc okazjonalne biało-czerwone flagi oraz przypięte dumnie na piersi kotyliony.

Po akademii nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu
„Zabawka Ekologiczna”. I miejsce trafiło w ręce Filipa Świerka z klasy II. II miejsce przypadło w udziale Emilce Cież również z klasy II , a III nagroda powędrowała do uczennicy klasy I- Gabrysi Cież. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała także Joanna Cieżak-uczennica klasy IVa.

 

Paulina Gibadło

Sylwia Wąchała

 

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni