Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Witaj Maj, Trzeci Maj!

Rozwiń skrzydła, orle biały –

i koroną złotą świeć.

Do przeszłości Polski całej

w sercach naszych miłość wznieć!

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole już tradycją, dzięki której dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm oraz przybliżyć fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież.

Klasa IVb, która wraz ze swoim wychowawcą Panem Mateuszem Dąbrową przygotowała akademię, przypomniała tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśniła, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791 oraz nazwisk Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły.Wystąp czwartoklasistów uświetniły pieśni śpiewane przez uczniów naszej szkoły , nad którymi czuwała Pani Małgorzata Jędrysek.  W stworzeniu niesamowitego klimaty udział mieli także najmłodsi – nasze przedszkolaki, które, ubrane odświętnie, dumnie wkroczyły na salę gimnastyczną niosąc okazjonalne biało-czerwone flagi oraz przypięte dumnie na piersi kotyliony.

Po akademii nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu
„Zabawka Ekologiczna”. I miejsce trafiło w ręce Filipa Świerka z klasy II. II miejsce przypadło w udziale Emilce Cież również z klasy II , a III nagroda powędrowała do uczennicy klasy I- Gabrysi Cież. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała także Joanna Cieżak-uczennica klasy IVa.

 

Paulina Gibadło

Sylwia Wąchała

 

Dzisiaj jest
Wtorek
21 maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
225 dni