Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Nie zamykaj mnie, ale dodaj odwagi do życia!

To temat spotkania, które odbyło się w naszej szkole w środę 31 stycznia. Prelekcja Księdza doktora Jerzego Smolenia, wybitnego terapeuty i psychologa, osoby znanej i cenionej w środowisku, który zgodził się przyjechać do naszej szkoły na zaproszenie Pani Dyrektor Czesławy Łabuz, odbyła się podczas zebrania ogólnego z rodzicami, które miało podsumować pracę naszej szkoły w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 Ksiądz Doktor w  sposób ciekawy i kompetentny podzielił się z rodzicami naszych uczniów swoją wiedzą w dziedzinie wychowania dzieci i młodzieży oraz radzenia sobie  z problemami wychowawczymi. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia sobie, że wychowanie dzieci to najbardziej odpowiedzialna, ale też najpiękniejsza praca jaką przyjdzie nam w życiu wykonać. Przypomniał o znaczeniu rzeczy prostych, ale jakże istotnych i mających ogromny wpływ na wychowanie młodego pokolenia. Zaprezentował 15 zasad, którymi warto się kierować aby relacja na linii dziecko-rodzic zawsze była dobra i najważniejsza dla obu stron. W prostych słowach popieranych licznymi przykładami z jego pracy terapeutycznej uświadomił rodzicom, że dziecko to najcenniejszy dar jaki możemy otrzymać, ale niesie też ze sobą najtrudniejszą pracę jaką musimy w życiu wykonać, aby móc powiedzieć, że zrobiłem dla mojego dziecka wszystko najlepiej jak tylko potrafiłem

 

Spotkanie wywołało u wielu z zebranych refleksje o życiu z dziećmi i dla dzieci. Niejednej mamie zaszkliły się oczy. Najważniejsza lekcja jaką mogliśmy dla siebie wynieść, to to, żeby zawsze stawiać na dziecko. Niezależnie od tego jakie on jest, jest przede wszystkim nasze i o tym nie wolno nam zapomnieć. Nigdy.

W drugiej części zebrania ogólnego Pani Dyrektor przybliżyła rodzicom najważniejsze osiągnięcia, które udało nam się zrealizować w tym semestrze. Opowiedziała o wynikach ankiety dotyczącej bezpieczeństwa, podsumowała pracę dydaktyczną i wychowawczą klas, zapowiedziała planowane na kolejny semestr wycieczki, a na koniec podziękowała rodzicom za duże zaangażowanie i udział w prelekcji zaproszonego gościa.

Po zebraniu ogólnym, rodzice udali się do klas, gdzie z wychowawcami szczegółowo zostały omówione wyniki nauczania dzieci i ich zachowanie kończące naukę w I semestrze tego roku szkolnego.

 

Paulina Gibadło

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni