Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Między nami kobietkami!

Piątek 26 stycznia był dniem obfitym w ważne wydarzenia. Dziewczynki z klasy 5 i 6 wzięły udział w spotkaniu z wykwalifikowaną pielęgniarką i położną w ramach realizowanego w naszej szkole od lat projektu  „Między nami kobietkami”.

Spotkanie miało na celu zdobycie przez nasze młode kobiety określonej wiedzy na niełatwe dla nich tematy co prowadzi do  lepszego zrozumienia przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania. Dziewczynki mogły uświadomić sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje postępowanie i swoje ciało. Dzięki rozmowom ze specjalistami łatwiej także zaakceptować im siebie i złagodzić stresy związane z dorastaniem. Tematem spotkania były przede wszystkim zagadnienia związane z  anatomią człowieka, menstruacją, napięciem i lękiem oraz dojrzewaniem i zachodzącymi w tym okresie zmianami.

Dzięki wcześniejszym rozmowom z wychowawcami klas, dziewczynki wiedziały, że mogą zapytać eksperta o wszystkie nurtujące je pytania związane z tym okresem. Z tego miejsca należy podziękować także naszej Pani Dyrektor, która od wielu lat propaguje przeprowadzanie takiej akcji w szkole, przez co wzrasta poziom świadomości naszych uczennic.

 

Paulina Gibadło

Dzisiaj jest
Środa
24 października 2018
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni