Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wnukowie dziadkom, dziadkowie wnukom- czyli o radosnym święcie połączonym z wspólnym kolędowaniem całej naszej szkolnej rodziny!

Dzień 14 stycznia 2018 roku zapisze się na kartach historii naszej szkoły jako wyjątkowy czas. Wyjątkowy z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że w tym dniu nasza szkoła stała się miejscem, które zgromadziło wszystkie babcie i dziadków naszych uczniów. A wszystko to za sprawą kolędowania połączonego z występami uczniów dla swoich dziadków na kilka dni przed ich świętem, które w naszej tradycji obchodzone jest hucznie 21 i 22 stycznia.

Przybyli nie tylko dziadkowie. Obecnością zaszczycił nas także Pan Wójt Bolesław Żaba, Pani Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Kania, Proboszcz naszej parafii ks. prałat Tadeusz Dziedzic oraz Pani sołtys Helena Kania. Dzień ten miał kilka głównych punktów. Na początku Pani Dyrektor Czesława Łabuz przywitała wszystkich zgromadzonych gości.  Złożyła życzenia noworoczne  i życzyła dziadkom wielu cudownych chwil spędzonych wspólnie z wnukami. Zaprosiła także wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.  Występy rozpoczęło przedstawienie naszej najmłodszej grupy przedszkolnej, która pod przewodnictwem swojej wychowawczyni  Pani Barbary Chorągwickiej oraz z pomocą Pani Karoliny Staszewskiej przygotowała wspaniałe wierszyki i tańce, które bardzo spodobały się wszystkim dziadkom. Kolejną grupą były nasze pięciolatki, które wystawiły na scenie mini-jasełka. Widok swoich wnuków przebranych za postaci z Ewangelii tj. Maryję, Józefa, pastuszków czy aniołów wzruszył serce niejednej babci i dziadka siedzącego na widowni. Nad przebiegiem występu czuwała Pani Sylwia Wąchała. Na koniec zaprezentowała się najstarsza grupa przedszkolna, której występ przygotowywała Pani Dorota Stożek.

Wszystkie przedstawienia należały do udanych, a po ich zakończeniu dziadkowie nagrodzili wysiłek swoich wnuków gromkimi brawami. Po występach w  grupach przedszkolnych przyszedł czas na starszą brać naszej szkoły. Swój wspaniały pokaz przedstawiły tym razem wspólnie wszystkie klasy 1-3. Za przygotowanie tej części artystycznej szczególne podziękowania należą się wychowawczyniom wszystkich czterech klas tj. Pani Małgorzacie Jędrysek wraz ze swoją klasą 1, Pani Elżbiecie Jakubiak z klasą 2, Pani Renacie Szczypce, wychowawczyni klasy 3a oraz Pani Jolancie Wójcik, która przygotowała do występu klasę 3b. Ale czy to już koniec? Oczywiście, że nie. Teraz przyszedł czas na występ grupy z Turoniem, a w międzyczasie nasz niestrudzony szkolny chór przygrywał i kolędował wspólnie z wszystkimi dziadkami. Nad całością oprawy muzycznej dzisiejszej uroczystości czuwała Pani Małgorzata Jędrysek, za co serdecznie dziękujemy. Po występach uczniów naszej szkoły swoje muzyczno- wokalne umiejętności zaprezentowała Orkiestra Dęta Echo Gór z Kasinki Małej. Przepiękny występ był miłym zakończeniem całej wspaniałej uroczystości. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała raz jeszcze wszystkim przybyłym dziadkom i zaproszonym gościom. Z tego miejsca należy również podziękować wszystkim  nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w pomoc przy przygotowaniu i przeprowadzeniu całej uroczystości.  Oraz przedstawicielom Rady Rodziców, która jak zwykle stanęła na wysokości zadania i zajęła się przygotowaniem przepysznego poczęstunku dla wszystkich zaproszonych gości. Bez Was nie dalibyśmy rady!

Kolejne takie wspaniałe spotkanie z kolędą dopiero za rok. Ale nikt z nas nie ma cienia wątpliwości, że warto czekać.

Paulina Gibadło

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni