Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Jezus malusieńki leży wśród stajenki…

Jak co roku w przeddzień przerwy świątecznej, w atmosferze bożonarodzeniowej, odbywa się szkolna wigilia. Na naszej sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz przedstawiciele rodziców, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy od obejrzenia pięknych Jasełek w wykonaniu klasy  IVb . Pani Grażyna Słowik, która czuwała nad przebiegiem całej uroczystości dopilnowała, żeby wszyscy jej wychowankowie przedstawili swoją rolę jak najlepiej potrafią. Dodatkowym elementem, który pomógł w lepszym przeżyciu tego wydarzenia był występ chóru szkolnego, który akompaniował i pomagał przy wykonywaniu przepięknych, bożonarodzeniowych kolęd śpiewanych wspólnie przez nauczycieli i uczniów. Potem nastąpiło odczytanie fragmentu Pisma Świętego, opisującego narodzenie Syna Bożego oraz refleksja nad tym wydarzeniem.


Następnie wszyscy w naszej szkolnej wspólnocie złożyliśmy sobie życzenia, a Pani Dyrektor wręczyła przedstawicielom klas opłatki.
Na koniec udekorowana odświętnie sala gimnastyczna stała się miejscem wielu wzruszających, ale i radosnych życzeń wigilijnych, które przebiegały w duchu wspólnoty i wzajemnej życzliwości, w atmosferze pojednania i pokoju serc. Uczniowie składali życzenia swoim wychowawcom i sobie nawzajem, tak aby potem zasiąść razem przy wspólnym stole i zjeść uroczysty wigilijny obiad. Na naszych stołach nie zabrakło zaś tradycyjnych wigilijnych potraw takich jak zupa grzybowa, kapusta z grochem czy ryba.

Z tego miejsca składamy najlepsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Niech Zbawiciel narodzony na sianku w Betlejem
będzie źródłem niegasnącej miłości i niezachwianej wiary,
chwil pełnych nadziei, uśmiechu na twarzy i radości w sercu.
Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną w pokoju 
i wdzięczności za każde otrzymane dobro,
w zapachu świerkowych gałęzi i melodii przepięknych staropolskich kolęd.
Niech gwiazda betlejemska stanie się drogowskazem ,
przyniesie pogodę ducha wśród trosk i niepokoju,
uciszy serce wśród zgiełku świata
i prowadzi nas przez niełatwą codzienność Nowego Roku.

 

 

Paulina Gibadło

Jolanta Franczak


 

Dzisiaj jest
Wtorek
19 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli
Do końca roku zostało
316 dni