Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej świecą przykładem

Czas jesienno – zimowy to okres szczególnie niebezpieczny dla osób poruszających się po drogach. Opady deszczu i śniegu, szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają widoczność kierowcom, do tego dochodzą jeszcze prace budowlane związane z budową chodników.  Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Dlatego tak ważne jest aby w tym okresie zwiększać świadomość mieszkańców, a w szczególności dzieci odnośnie noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego na drodze znacząco wpływając na jego bezpieczeństwo.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej, wzięła udział w akcji „ Odblaskowa szkoła ” i „ Bezpieczny Powiat Limanowski ”. W ramach tych akcji podjęła szereg inicjatyw i działań mających na celu uświadamianie dzieciom i rodzicom zagrożeń związanych z poruszaniem się po  drodze po zmierzchu bez odblasków.

W trakcie trwania akcji w szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny „ Widoczny pieszy – bezpieczny pieszy”, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie z klas 4-7 przygotowali prace plastyczne, które zostały wywieszone w szkole i pełnią funkcję edukacyjną dla dzieci i rodziców.

 

Przeprowadzano również zajęcia praktyczne. Zorganizowano spotkanie z policjantem dotyczące pierwszej pomocy i zasad poruszania się po drodze. A wychodząc poza teren szkoły  uczniowie klas 4-7,  rozmawiali na temat poprawy bezpieczeństwa w drodze z domu do szkoły. Omawiali miejsca szczególnie niebezpieczne, zwracali uwagę na prawidłowe zachowanie na drodze, przypominali sobie zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię.

Podstawowym celem akcji było wyposażenie wszystkich uczniów w elementy odblaskowe. Dzięki  akcji Bezpieczny Powiat Limanowski pod przewodnictwem radnej powiatowej Pani Ewy Filipiak i staraniom Pani dyrektor Czesławy Łabuz oraz rady rodziców wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe.

Głęboko wierzymy że szereg inicjatyw podjętych przez szkołę wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dzieci na drodze, a zakupione kamizelki odblaskowe, noszone przez naszych uczniów, będą pełniły też funkcję edukacyjną dla młodzieży i osób starszych, którzy wychodząc na drogę po zmroku, świadomie będą zakładali elementy odblaskowe zwiększając swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze.

 

Opiekun SU Mateusz Dąbrowa

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni