Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Julian Tuwim w roli głównej!

Dzień 6 grudnia od wielu lat jest w naszej szkole dniem wyjątkowym. Nie tylko dlatego, że jest to dzień urodzin świętego Mikołaja, ale przede wszystkim dlatego, że tego dnia swoje  święto obchodzi nasza szkoła, która nosi imię Juliana Tuwima.

Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy zgromadzili się na Sali gimnastycznej.Uroczystości Święta Szkoły zainaugurował występ klasy VII, która wraz ze swoją wychowawczynią Panią mgr  Wiolettą Kowalczyk przygotowała uroczysty apel upamiętniający życie i twórczość naszego patrona. Po wspaniałej akademii nastąpiła druga część świętowania, mianowicie w klasach I-III oraz IV-VII przeprowadzono konkursy recytatorskie, które miały na celu przypomnienie utworów wybitnego poety, którym Tuwim niewątpliwie był i którym pozostanie. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem i chęcią wzięli udział w zabawie, którą potraktowali bardzo poważnie. Były uśmiechy zwycięzców, ale też duma tych, którzy mimo ,że nie zdobyli żadnego miejsca w konkursie popisali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i zostali docenieni przez nauczycieli drobnymi upominkami i dyplomem. Nasze przedszkolaki natomiast z okazji Dnia Patrona wykonały prace plastyczne, które będą zdobić ich oddziały przedszkolne jeszcze przez długi czas. Każdy uczestnik przedszkolnego konkursu otrzymał dyplom i pamiątkowy upominek. Ale czy to już koniec? Oczywiście, że nie! Świętowanie trwało nadal. Tym razem podzieliliśmy się na oddziały między klasowe i czekaliśmy w swoich salach na wizyty Świętego Mikołaja. A ten przyszedł! I to z wieloma prezentami dla wszystkich. Dziękujemy także Radzie Rodziców, która przygotowała dla naszych uczniów słodki poczęstunek.

 

To był wspaniały i pełen niezapomnianych wrażeń dzień. Uczniom tak bardzo się spodobały projekty, w które zostali zaangażowani, że chętnie powtarzaliby ten dzień co tydzień. Jednak Święto Patrona i Mikołaj są tylko raz w roku. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać cierpliwie na kolejne obchody tego wspaniałego dnia. A to już za rok!

 

Paulina Gibadło

 

Dzisiaj jest
Środa
12 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon, Suliwoj
Do końca roku zostało
20 dni